Zavrieť

Porady

Dohodnutá cena sluzby s DPH a neskorsia zmena zakona o DPH oslobodenie od DPH

Dobrý deň, mám problém so zmluvným partnerom
v mesiaci 01/2004 bola dohodnutá pisomne v zmluve cena autobusovej medzinarodnej prepravy na leto 2004 spôsobom /cena vratane DPH/ bez osobitneho dojednania ze zmena dan. predpisov ma vplyv na urcenie ceny.
Od 1.5.2005 vsak toto plnenie /medz. preprava/ nepodlieha DPH ale prepravca vytrvalo fakturuje cenu / bez DPH/v urovni urcenej na zaciatku zmluvneho vztahu vratane DPH, odvolavajuc sa na zmluvne dojednanu cenu a odmieta upravit uctovne doklady na cenu ponizenu o 19% DPH.
Nema s tym niekto skusenosti, ktory predpis a § riesi v obchodnom prave predmetny problem, logika veci kaze ze podla zakona o cenach je cena plnenia vratane DPH a ak dojde ku zmene danovych predpisov tak sa musi aj upravit cena plnenia no potrebujem najst konkretne pravne argumenty.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    Pozrela by som Obchodný zákonník, ako máte postavenú zmluvu, či je tam presne vymedzené fakturovanie ceny, pozrela by som zákon o cenách, či tam niečo nenájdeš = Z18/1996 + novely, doporučene by som mu zaslala žiadosť o vystavenie dobropisu k jednotlivým fa s odvolávkou na zmluvu a OZ, príslušnú čiastku by som nezaplatila. Keď sa mu to nebude páčiť a ja by som bola presvedčená, že zmluva jasne hovorí o cene a o DPH, počkala by som, až ma dá na súd, veď prečo dopredu platiť súdne poplatky. Viac pomôcť neviem, nie som právnik.

    Dohodnutá cena sluzby s DPH a neskorsia zmena zakona o DPH oslobodenie od DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.