Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Načo kupovať drahú značkovú, keď je overená aj pekárnička z Lidla.
Ja ju mám tiež a som s ňou spokojná.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
mazanova Pozri príspevok
Fajn téma,
práve som sa chcela pýtať na skúsenosti z varenia džemu...:
ja som v nedeľu v noci (príduc z chalupy s kýblikom narobenej zmesi na džem) použila pekáreň - (tiež TESCO) a výsledok: program trvá 90 min., čudujem sa, že Ti vytieklo (resp. vyvrelo) asi si dala veľké množstvo - ja som dávala tak asi 5 naberačiek - čiže metlička bola prekrytá približne 2-3 cm a v pohode - nič ani kvapka nevybrblala...
Neviem ako džem vydrží, lebo ja mám iný problém, je riedky - zdá sa mi, že sa vyparilo počas programu menej vody ako keď robím džem klasicky na sporáku. Ešte som ho neskúšala. Síce redšie džemy mám na pečenie radšej, len mám obavy či nezačne pracovať!!! Asi ho vysterilizujem pre istotu, lebo sa bojím a navyše ja nedávam žiadne gelfixy a podobné "prezervatívy" ako to volá môj Adam, iba kúsok kyseliny citronovej kvôli zachovaniu farby + predpísanú dávku cukru (sme jeho nepriatelia) dávam iba z jednej tretiny.
No ja som dala 1kg jahôd(zmixovaných) a 1/2kg želírovacieho cukru. Džem je výborný, má super konzistenciu. Asi dám na budúce len polovičnú dávku, ale to sa mi zdá neekonomické. Program džem trvá 90 min. za ten čas uvarím v rajnici 4 dávky (4x 1kg ovocia+ cukor). Takže asi ostanem pri rajnici.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mala som priložený objednávkový list, tak napíšem firmu:
ELBYT
Masarykova 16/B
080 01 Prešov
tel. 051/7721414
Samotnú vaničku tam neponúkajú, majú ju + 2 háky za cenu 10 € + 5 € ost. náklady /balné, poštovné/.
Samotné háky 4 ks tiež za 10 €.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 02.11.10 at 11:19
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janka, poradiť ti neviem, ja chlieb pečiem v rúre, ale spomenula som si, že vyššie uvedenú pekáreň majú od pondelka v Lidli. Kuk http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl...ndex_15500.htm
Naposledy upravil Marína : 01.06.11 at 08:06
3 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno..je to výborná pekárnička na chlieb..má ju svokra aj moji rodičia....kľudne ak zvažuješ kúpiť, tak si ju kúp...Máme s ňou dobré skúsenosti. Naši odkedy ju majú tak už len pečú chlebík....len si treba nájsť ten správny recept...ale ten tiež nájdeš tu. http://www.porada.sk/t97886-recepty-...u-pekaren.html
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tamila Pozri príspevok
Presne kôli tomuto som si aj ja objednala. Zajtra mi príde. Teším sa.
Prosím ťa, máš dobrý receptík na ozaj celozrný chlieb?
nemám kupujem zmesi v Lidli+ pridávam si tam rôzne druhy zŕn, vždy iné
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Súhlasím s Allou, mám pekárničku z Lídla už vyše roka a som s ňou mimoriadne spokojná. Je to tá oválna biela, s dvomi hákmi, Bifinett.
Nedávno bola v akcii.
2 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja mám pekáreň z Lidla a som s ňou spokojná.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tu máte ešte lacnejšiu, má aj bezlepkový program
http://www.elimal.sk/domaci-pekarny/...-sbr-950-ss-7/

v podstate je to jedno, väčšina je asi robená v Číne
keď začali v Lidli predávať pekárne chcela som kúpiť a dcéra, že načo...potom mi kúpili 2x drahšiu
a švagriná na tej z Lidla pečie dodnes
Naposledy upravil kukučka : 01.06.11 at 10:09
2 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

arizona Pozri príspevok
Tie z Lidlu maju aj nejaku znacku? Myslim, ze ci ich dostat aj v eschopoch,alebo su to iba pre nich vyrabane...?


Pekáreň z Lidla sa volá Bifinett.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Anežob Pozri príspevok
Chlieb pečieme v pekárničke z LIDL-u, ale iné sme ešte neskúšali, lebo tento spotrebič máme asi len tri týždne. Super pomocník.

1Dara- ka, prosím Ťa podeľ sa o recepty na spomínané jedlá čo uvádzaš v príspevku. Ja osobne by som chcela vyskúšať živánsku alebo francúzske zemiaky.

Ďakujem za seba, ale aj za ostatných.
nie su to nejake specialne recepty, myslim, ze na nete je dost receptov

zivanska - vrstvy zemiakov, masa, cibula, slaninka, klobaska, osolene a okorenene podla chuti (cesnak, cierne korenie)

francuzaky - mozu byt vrstvy ale ja mam radsej vsetko zmiesane (zemiaky pokrajane na hranolky, tocena salama na kocky, vajicka tiez na kocky, osolit a zmiesat s 1 az 2 kyslymi smotanami)

ide o to len odhadnut mnozstvo, ktore sa zmesti do nadoby.

das program pecenie - trva 1 hodinu. ak sa ti zda malo prepecene, spustis program znova ale potom ja uz to zvyknem asi kazdych 15 minut sledovat

varim stylom "co dom da" a na buduce, ak nezabudnem tak spravim nejaky fotorecept

ja cerpam recepty hlavne z tejto stranky: http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php
2 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
sk.aredak Pozri príspevok
ahoj, vcera som pri potulkach teskom narazil na pekarne maju 2 druhy jeden za 35e a 2hy za 50e - mate s nimi ktosi skusenosti ? oplati sa to kupit ci radsej mam zainvestovat viac ?
S tými nemám skúsenosť, ale mám skúsenosť s lacnou pekárničkou z Lidla - dvojvrtuľkovou ...a je výborná...má ju svokra aj moji rodičia a nepečie o nič horšie ako Moulinex. Keby som sa mala rozhodnúť dnes kúpim si takúto.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Slayer666 Pozri príspevok
Ako to pecie? To ma hlavne zaujima.
myslis princip? klasicka vyhrievacia "spirala" okolo nadoby na pecenie - podobna ako mas v elektrickej rure

no a pecie fantasticky - nemusis pozerat ci ti neprihori (nastavis si rozny stupen zapecenia)

ja v nej peciem chlieb, babovku, kysnute zaviny, kolozvarsku kapustu, fasirku, francuzske zemiaky, zapekane cestoviny, nakyp (ryzovy, zeleninovy), ...

zavin z pekarne vyzera takto - cesto po vykysnuti vyberies, na doske vyvalkas a naplnis, zavin alebo dva (podla velkosti) vlozis do pekarne, zapnes pecenie a za hodinu mozes servirovat



Zdroj obrazku a vela dobrych receptov: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2477
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ano zlepia - na obrazku vyssie je presne ako to vyzera ... ak su plnky, tak dole mas dve spiralky napr. tvarohove a hore dve spiralky napr. makove ... ked sa mi bude chciet, tak v sobotu upeciem a odfotim aj postup.

na tie zapekane veci, nadobu este rukou vymastim olejom alebo maslom ... samozrejme zalezi od konzistencie zmesi co pecies ... nieco ide vyklopit ako chlieb (fasirka, nakyp,...) a napr. francuzaky alebo kolozvarsku naberam z nadoby rovno na tanier - umelohmotnou lopatkou/lyzicou aby som neposkriabala teflonovy povrch nadoby.

francuzaky ja zvyknem robit nie z platkov zemiakov - ale cez "salatove" sitko? ich krajam na hranolky, a zmiesam s ostatnymi prisadami (tocena, kysla smotana, pokrajane vajicka). a tuto zmes dam do pekarne.
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ja som už dlhšie chcela pekárničku chleba. Hovorila som si, že mi stačí aj taká lacná obyčajná, no a včera prišiel Tesco leták a majú ododnes zlacnené pekárničky z 50€ na 12€ a zo 40€ na 10€, tie pekárničky sú tesco pekárne ale nemajú žiadnu chybu, už som aj urobila a chlebí je fajnový, 12 programov, perfektná je, nemám nič zašpinené, no som nad mieru spokojná, ale ráno tam bolo teda ľudí na tie pekárne, takže kto ešte nemá, dala som dobrý typ, no za 10evri, no nekup to! :-D
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Inak, mam za sebou uz aj takéto pokusy.

Len som slabo múčila, trochu som poškodila vrchnú kresbu
chlieb.jpg  
chlieb2.jpg  
1/1
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
joeandjoe Pozri príspevok
no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) , popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu )
este raz diky za rady, zatial sa majte
Zásadne si robím svoju zmes..osvedčený recept od Dáši, čoskoro budeš mať takú prax, že ani toho veľa neušpiníš a budeš to mať raz dva. Hotová zmes je pohodlná..ale moja je moja, viem čo tam dám a viem, že chlebík bude chutiť. Aj keď jednu zmes na pohánkový chlieb z Kauflandu mám doma v rezerve......
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

joeandjoe Pozri príspevok
no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) , popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu )
este raz diky za rady, zatial sa majte
Prečítali Ste si na zmesiach zloženie!, ja som ešte ani raz nekúpila zmes!!!, preto som kúpila pekáreň, aby som mala zdravý chlieb!
Zmesi obsahujú konzervanty!!! to si môžete rovno kúpiť chclieb v obchode......
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Gizmof Pozri príspevok
Zdravím, odporučili by ste mi nejakú pekáreň tak do 40-45€? Rozmýšľam nad SENCOR SBR 930 SS ale neviem aké má programy. Máte s ňou niekto skúsenosť? Diky
Ahoj, nie je náhodou tento typ v akcii v nemenovanom hypermarkete? Priateľka ju už dva roky používa / myslím si, že je to táto značka / a nemá žiadne výhrady... Ak hľadáš pekárničku do 40 € poradila by som ti pekáreň z Lidla, ktorá prešla testom kvality a porazila drahšie značkové sestričky veľké plus vidím v tom, že si v prípade poškodenia povrchovej vrstvy môžeš doobjednať náhradnú vaničku a háky ... nedávno bola v ponuke, snáď ešte jednu nájdeš, ktorá čaká na teba
1 0
imada imada

imada je offline (nepripojený) imada

máme doma Etu Delicu asi 2,5 roka a zatial bez problémou
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

a nedala si viac droždia ako bolo v recepte?...raz mi tak narástlo, som sa tešila...a pred koncom pečenia sa prevalilo...aj to sa stáva
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať