Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

kukučka Pozri príspevok
dala som link aj na sladké, príspevok 257
Našla som, ďakujem, už som niečo aj vybrala, no uvidím, kedy sa do toho pustím.
0 0
oko71 oko71

oko71 je offline (nepripojený) oko71

A mas aj skusenosti s pecenim bezlepkoveho chlebika? Je na to daky specialny program v pekarnicke alebo treba kupit dokonca specialnu pekarnicku?
ylo
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Cesnakovo-nivový chlieb
350ml vody
1čl soli
1čl cukru
1,5Pl olivový olej
1/2 hrnčeka strúhanej nivy
4-5 strukov prelisovaného cesnaku
540g múky( 140g hladkej, 400g celozrnnej pšeničnej)
1čl sušeného droždia
program-celozrnný
veľkosť- stredná
kôrka-stredná
Inak múka môže íst aj čisto len hladká, alebo kto aku ma rád. Cesnak tiež podla chuti ja som dala 10 stručikov aj nivy viac.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Skúšala som aj bábovku podla priloženého receptu čo bol k pekárni už 2x lebo deťom chutila ale vždy z inej múky tak experimentujem ktora bude lepšia boli obidve dobré
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

oko71 Pozri príspevok
A mas aj skusenosti s pecenim bezlepkoveho chlebika? Je na to daky specialny program v pekarnicke alebo treba kupit dokonca specialnu pekarnicku?
ylo
Ja peciem bezlepkovy chlebik v pekarni ETA Siesta na programe "Sprint". Program trva 1:58 hod. Najlepsi chlebik je z muky MIX B. Je sice drahsia, ako ostatne ale je neporovnatelny s ostatnymi mukami.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Beba13, ten cesnakovo - nivový chlebík sa zdá byť lahôdka, určite vyskúšam. Ja tiež používam veľa cesnaku, kde sa len dá použiť, tam ho pridám. A nie je chlebík taký hustý, keď dáš väčší podiel celozrnnej múky?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Meggi 1 Pozri príspevok
Beba13, ten cesnakovo - nivový chlebík sa zdá byť lahôdka, určite vyskúšam. Ja tiež používam veľa cesnaku, kde sa len dá použiť, tam ho pridám. A nie je chlebík taký hustý, keď dáš väčší podiel celozrnnej múky?
No je tuhší, ale ked chceš tak pomer si môžeš zmeniť. Ale ja viacej pečiem z celozrnnej je výživnejšia a sýtejšia. Tiež buchty, koláče a aj do jedal na zahustenie používam celozrnnú.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Beba ďakujem za recept, už je doma v PC uložený, vyskúšam najbližšie.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Aj zo mňa sa už stáva pokročilejšia pekárka. Môj v poradí tretí chlebík, ktorý bol ušatý, ma úplne zrazil do zúfalstva. Ale aj vďaka vašim radám som to prekonala a odvtedy pečiem len dobré chlebíky. Už som skúsila aj sladké - pudingovú bábovku. Ani som nečakala, že bude mať taký úspech. Dcéra z nej bola vo vytržení a keď si z nej zobrala do práce, aj tam vraj zožala ovácie.
Možno tento recept poznáte, ale možno nie. Tu je:

Pudingová bábovka:

4 celé vajcia
4 pudingové prášky
200 ml cukru
200 ml oleja
1 bal. prášku do pečiva
Na mojej pekárni je na to program "prášok do pečiva"

Ja som použila čokoládový puding, buchta bola tmavá hnedá, ale zaujímavá
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

dalida Pozri príspevok
Aj zo mňa sa už stáva pokročilejšia pekárka. Môj v poradí tretí chlebík, ktorý bol ušatý, ma úplne zrazil do zúfalstva. Ale aj vďaka vašim radám som to prekonala a odvtedy pečiem len dobré chlebíky. Už som skúsila aj sladké - pudingovú bábovku. Ani som nečakala, že bude mať taký úspech. Dcéra z nej bola vo vytržení a keď si z nej zobrala do práce, aj tam vraj zožala ovácie.
Možno tento recept poznáte, ale možno nie. Tu je:

Pudingová bábovka:

4 celé vajcia
4 pudingové prášky
200 ml cukru
200 ml oleja
1 bal. prášku do pečiva
Na mojej pekárni je na to program "prášok do pečiva"

Ja som použila čokoládový puding, buchta bola tmavá hnedá, ale zaujímavá
Dalida a to si tam len všetko nahádzala a hotovo? Nič si pred tým nešľahala, alebo nemiešala?
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ahojte. Chcem sa spytat na 2 veci.. :
1. vcera som isiel robit konecne aj zo suseneho mlieka chlebik, no dal som to len tak, ze na dno nadoby som dal vodu a do toho som nasypal sus mlieko a potom dalsie prisady. cesto bolo jak voda(trosku hustejsie) ale straasne riedke .. nechal som to ako to dopadne a ono to zacalo normalne rast a napokon sa upiekol aj normalny chlebik..takze ak robite zo sus mlieka, vymiesate ho v pohari, alebo ho date ako ja ? hned do nadoby ?
2. ako skladujete chlebik ?? asi nie je velmi vhodne ho davat do igelitu.. vsak ?
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ahoj. Nic mi nevravi ten Tvoj program... mohla by si mi napisat prosim Ta , ako asi vyzera robenie cesta ? (nech porovnam so svojimi programami), cize ako dlho asi hnieti a stoji .. a tak .. Dik
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Môžem ťa poprosiť o ten recept? Ja som si vlani kúpila v Tupperware takú chlebárničku...je veľmi fajn, v tom skladujem chlebík. Ináč ja som včera robila z receptov, čo pribalia k pekárničke Moulinex - mazanec. Dopadlo to tak, že ako začalo piecť, už som pochopila, že z toho nič nebude a musela som pekárničku vypnúť a nepodarok vyhodiť. Neviem prečo..žeby som bola niečo zle odvážila? Nechápem... Dávala som akurát miesto masla olej, ale tak robím bežne keď pečiem briošku a je to v pohode. Už si asi na ten mazanec netrúfnem viac.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

DanielaSĽ Pozri príspevok
Môžem ťa poprosiť o ten recept? Ja som si vlani kúpila v Tupperware takú chlebárničku...je veľmi fajn, v tom skladujem chlebík. Ináč ja som včera robila z receptov, čo pribalia k pekárničke Moulinex - mazanec. Dopadlo to tak, že ako začalo piecť, už som pochopila, že z toho nič nebude a musela som pekárničku vypnúť a nepodarok vyhodiť. Neviem prečo..žeby som bola niečo zle odvážila? Nechápem... Dávala som akurát miesto masla olej, ale tak robím bežne keď pečiem briošku a je to v pohode. Už si asi na ten mazanec netrúfnem viac.
Prosím ťa. Danka, napísala by si recept na tú briošku?
Jeden som síce našla na nete, ale je asi nejaký chybný, lebo je tam uvedená 2x múka, ale žiadne tekutiny.
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

For ... DanielaSĽ
aj ja som vcera skusal mazanec a ties mi z toho(najprv z neho a potom z normal chleba) urobilo kasu .. ale zacalo to uz piect ale zena vymislala, tak som to po par min vypol .. ties mam Moulinex.. ale ked som to kydal prec.. spodok uz vyzeral jak cesto-upecene celkom .. asi obetujem este raz suroviny a necham to dopiect cele. Len neviem ake je to "zmeknute maslo" a aky recept si chcela ??-odo mna, alebo to bolo niekomu inemu ??
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Stevo83 Pozri príspevok
For ... DanielaSĽ
aj ja som vcera skusal mazanec a ties mi z toho(najprv z neho a potom z normal chleba) urobilo kasu .. ale zacalo to uz piect ale zena vymislala, tak som to po par min vypol .. ties mam Moulinex.. ale ked som to kydal prec.. spodok uz vyzeral jak cesto-upecene celkom .. asi obetujem este raz suroviny a necham to dopiect cele. Len neviem ake je to "zmeknute maslo" a aky recept si chcela ??-odo mna, alebo to bolo niekomu inemu ??
Od teba som chcela na ten zo sušeného mlieka, že odkiaľ ho máš? Ináč ja som doteraz dávala miesto masla olej. Zmäknuté maslo, že nie je tvrdé z chladničky, treba ho nechať postáť, aby bolo mäkkšie, ale zase nie tekuté...roztopené. No tak to je gól, že aj ty si to včera skúšal..ja som to mala také nezmiešané, veľmi mastné, pripomínalo mi to keď sa robí sladká mrvenička na koláč. Ja to už nerobím viac. Teraz sa mi pečie brioška..tá je krásna od začiatku.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vieroslava Pozri príspevok
Prosím ťa. Danka, napísala by si recept na tú briošku?
Jeden som síce našla na nete, ale je asi nejaký chybný, lebo je tam uvedená 2x múka, ale žiadne tekutiny.
Ja to mám z receptov, čo boli pri pekárni a ešte sa mi to nepokazilo nikdy. Takže :

60 ml mlieka
3 vajcia
140 g masla
1,5 menšej odmerky soli .....ja dávam len 1
50 g cukru
430 g múky
2,5 menšej odmerky droždia .... ja som dala 2
110 g čokolády ......... tú nedávam

Recept je na váhu 750 g.


Keď zapípa pekáreň ja pridávam hrozienka a nastrúhanú citrónovú kôru.

Stupeň prepečenia dávam najnižší.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Vierka ešte dodám, že múku dávam polohrubú, lebo v receptoch sú takéto názvy ... biela múka a hladká múka. Ale čo je biela?
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ak chces, poslem ti aj recept, no ide o recept z tej knizky co nam dali.Islo len o to, ze namiesto sus mlieka a vody som doteraz daval priamo mlieko. ale vcera sa mozno "nepodaril" ten mazanec a potom to bolo riedke (ties so sus mliekom) aj na klasickom rychlom chlebe ... ale chutovo je dobry, takze neviem ale asi to bude OK.. este ten mazanec vyskusam a tu chlebarnicku co si kupila na chlebik .. to je nejaky klasicky chlebnik ?? alebo ako? a davas tam chlebik bez sacku len tak na "holo" ??
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

" Vierka ešte dodám, že múku dávam polohrubú, lebo v receptoch sú takéto názvy ... biela múka a hladká múka. Ale čo je biela? "

Ahojte . Ja davam len bielu klasicku hladku , lebo zatial som nenasiel tu original T55 ci ako sa vola (ta co je na pecenie) , ale videl som uz "polobiela hladka muka", takze by asi mala byt aj iba biela muka ..ak niekto vie, kde to vsetko zohnat .. budem rad, ked to napise ... Dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať