Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja som teraz piekla biskupský chlebík, podľa receptu priloženého k pekárničke. Vierka ,Ty si ho už tiež piekla, ale si hovorila, že sa Ti nepodaril, lebo si dala najprv múku a potom ostatné. Bol tam chybný návod. Ja som urobila postup ako má byť a koláč bol celkom dobrý. Musím však skonštatovať, že pekárnička je dobrá hlavne na chlebík a na vypracovanie kysnutého cesta a asi aj na slížikové cesto. Ten biskupský chlebík nebol zlý, ale nebol tak nadýchaný, ako by som si predstavovala. Dala som hladkú múku. Aj to je zle, že nikde neuvedú prestný názov múky.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno..je to taký klasický chlebník z umelej hmoty...vpredu to má nejaké špeciálne odvetrávanie. Chlebík tam dávam bez všetkého. Pozri niekde na stránke Tupperware, ale aj tu na porade som niekde včera videla, že sa to dá aj kdesi inde kúpiť.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

vema Pozri príspevok
Dalida a to si tam len všetko nahádzala a hotovo? Nič si pred tým nešľahala, alebo nemiešala?
Jasné, nahádzala, zapla a potom už len nakúkala čo sa deje. A udiala sa taká tmavá srandovná buchta, ale chutila super. Hlavne, že bola bez námahy
0 0
Ketrin01 Ketrin01

Ketrin01 je offline (nepripojený) Ketrin01

My to mame, upecie to chlieb same, to ano, ale mne viacej chuti ten z obchodu.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

nadoba na chlieb sa vola Majster pekar.je to nadoba na odkladanie pekarenskych vyrobkou.mala by lezat volne polozena na stole, linke, v spajzi, nemoze lezat v skrini, supliku.denne sa musi vetrat, co je normalne ,v kazdej rodine sa denne papa chlieb.nejde tam chlieb teply !nejde tam chlieb v sacku!nadavame tam rozky pos. so solou.vrchna cast je biela,je to zaroven podnos,to mozes na nom priniest manzelke ranajky do postele, alebo na terasu!je to vhodne na vylety, kupaliska, dovolenky, pobalis tam vsetku stravu. tak tiez je to vyborne na vienocne pecivo.pozri obrazok na tupperware.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

čítam ako sa vám všetkým darí, ale nikomu z vás sa asi nepodarilo to čo včera mne.Chcela som upiecť banánovú vianočku a potešiť deti, tak som teda začala davať všetky suroviny po poradí ako majú ísť do nádoby na pečenie, ale zdalo sa mi to málo tak som zdvojnásobila dávku, aby toho nebolo málo. Cesto sa pekne vymiešalo, kyslo no asi 1,30 pred ukončením programu som zacítila z kuchyne hrozný zápach dymu, tak som utekala pozrieť čo sa deje a to sa dym valil z pekárničky, tak som ju rýchle vypla, otvorila a čo nevidím cesto pretečené mimo nadobu, až na dne pekárne dobreže ma šľak netrafil. Tak som všetko vybrala, cesto prehodila na pekáč a dala som to piecť do elektrickej rúry. pekáren som nechala vychladnúť a pustila som sa do čistenia cela špirála bola oblepená cestom no bola som zúfala ako to očistím, ale na moje prekvapenie to išlo velmi ľahko, cesto som len poodlupovala a celu pekáren z vlhkou handričkou očistila. Stalo sa už aj vám niečo podobné?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Danka, až dnes som sa dostala k tomu, aby som nazrela do tejto témy, ďakujem za recept na briošku. Zajtra ho vyskúšam.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chuderka beba, no to si viem predstaviť ako si hromžila, taká krásna pekárnička a celá sa Ti dobabre a ešte aj dym.Takáto galiba sa môže stať každému. A čo koláč, bol aspoň jedlý?
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ahojte .
Beba : Este sa mi nepodarilo aby mi nieco pretieklo, ale robil som minule zase Mazanec a .. : cesto malo este nejaku tu minutku kysnut a uz bolo len asi cm od vrchu formy a to mam Moulinex tu 1,5Kg a dal som recept na 1Kg, tak si neviem predstavit co by to urobilo, keby som mal formu na 1KG .. a tu zrazu splasko jak bublina a zrazu bolo asi do polovice nadoby ... a stale ako minule take dost riedke .. nechal som to dopiect, ze uvidime, co to vznikne .. dopieklo to, aj to drzalo pokope, no ked som to nakrojil, zdalo sa mi to take mokrejsie a vobec mi to nechutilo(ako mazanec) tak neviem co je s tym receptom, ale este by ste mi mohli poradit, co davate ako to maslo.. normalne maslo, alebo davate Palmarin ?? uz len v tom by som mohol najst chybu,,
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

tiez sa mi stavalo zo zaciatku, ze som upiekla taky isty chlebik. Spociatku som si myslela, ze to bude pekarnickou. Pricin to moze mat niekolko:
1. cesto moze byt riedke
2. aj ked vyrobca urcuje 1 sacok kvasnic, staci 1-2 KL susenych kvasnic, zalezi od velkosti chlebika /molinex je asi mensia/ cesto moze prekysnut. Klesne a potom je ako blato
3. Ked pouzijes susene kvasnice po otvoreni balicka, zvysne dobre uzatvor a zbytok daj do mraznicky, inak v teple stracaju na kvalitne, cesto nevykysne
4. Pri naleivani vody do pekarne davaj vlaznu vodu
5. Pri peceni zemiakoveho chlebika, pri dlhsom miesani cesto riedne.
V sekcii recepty som poslala par linkov na pecenie chlebika: raduzy recepty.com skus recept: VEKA je odskusana piekol ju synovec a je fantasticka.
Prajem vela vydarenych a chutnych chlebikov.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

vema Pozri príspevok
Chuderka beba, no to si viem predstaviť ako si hromžila, taká krásna pekárnička a celá sa Ti dobabre a ešte aj dym.Takáto galiba sa môže stať každému. A čo koláč, bol aspoň jedlý?
Koláč bol jedlý nič mu nebolo, ale neuveritelné je že tá pekárnička išla perfektne vyčistiť. Keby som sa nepriznala tak doma nikto nezbadá, že bola celá špinavá. Je ako nová.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Stevo83 Pozri príspevok
Ahojte .
Beba : Este sa mi nepodarilo aby mi nieco pretieklo, ale robil som minule zase Mazanec a .. : cesto malo este nejaku tu minutku kysnut a uz bolo len asi cm od vrchu formy a to mam Moulinex tu 1,5Kg a dal som recept na 1Kg, tak si neviem predstavit co by to urobilo, keby som mal formu na 1KG .. a tu zrazu splasko jak bublina a zrazu bolo asi do polovice nadoby ... a stale ako minule take dost riedke .. nechal som to dopiect, ze uvidime, co to vznikne .. dopieklo to, aj to drzalo pokope, no ked som to nakrojil, zdalo sa mi to take mokrejsie a vobec mi to nechutilo(ako mazanec) tak neviem co je s tym receptom, ale este by ste mi mohli poradit, co davate ako to maslo.. normalne maslo, alebo davate Palmarin ?? uz len v tom by som mohol najst chybu,,
Ja mám tiež Moulinex tú na 1,5kg s 2 hnetacími metlami alebo ako sa to volá. Mazanec som ešte neskúšala, ale robím celozrnný chlieb ten najväčší, ked kysne tiež je zdvihnutý až nad okraj nádoby, ale nepretečie a ked sa upečie je taký istý, nesplasne ako ked som sa len učila piecť ozaj, len treba vedieť vychytať muchy a vdaka porade som sa to naučila. A ešte sa učím na vlastných chybách.
0 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
DanielaSĽ, dá sa prosím Ťa pozrieť katalog Tupperwaru pozrieť aj na internete? Tá chlebovnica ba sa mi celkom hodila. Vďaka.
0 0
Nanina Nanina

Nanina je offline (nepripojený) Nanina

Prosím Vás nemáte niekto overený recept na zemiakový chlieb pečený v dom.pekarni.Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nanina Pozri príspevok
Prosím Vás nemáte niekto overený recept na zemiakový chlieb pečený v dom.pekarni.Ďakujem
Tu si niekde na začiatku témy nájdi recept od Dáši..ja zemiakový robím podľa jej receptu, takže všetky suroviny ako tam má ,akurát dve lyžičky čajové soli a k tomu dva uvarené a postrúhané zemiaky.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
martulienka67 Pozri príspevok
DanielaSĽ, dá sa prosím Ťa pozrieť katalog Tupperwaru pozrieť aj na internete? Tá chlebovnica ba sa mi celkom hodila. Vďaka.
Katalóg asi nie, ale keď sa tam niekde na ich stránke zaregistruješ, tak sa na teba niekto nakontaktuje a prinesie ti katalóg. Aspoň ja som to tak urobila.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

martulienka67 Pozri príspevok
DanielaSĽ, dá sa prosím Ťa pozrieť katalog Tupperwaru pozrieť aj na internete? Tá chlebovnica ba sa mi celkom hodila. Vďaka.
na mimibazare sa tieto vyrobky dost casto ponukaju
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=44111 to je prva, co mi vypadla

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=19755

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=10
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Nanina Pozri príspevok
Prosím Vás nemáte niekto overený recept na zemiakový chlieb pečený v dom.pekarni.Ďakujem
Ja mám vyskúšaný tento:

2,8 dl vody
1 PL octu
1 Pl oleja
2 ČL soli
1/2 kg hladkej múky
2 nastrúhané varené zemiaky (cca 100 g)
2 ČL rasce
1 ČL cukru
1 1/2 - 1 3/4 ČL sušeného droždia
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

DanielaSĽ Pozri príspevok
Katalóg asi nie, ale keď sa tam niekde na ich stránke zaregistruješ, tak sa na teba niekto nakontaktuje a prinesie ti katalóg. Aspoň ja som to tak urobila.
vyrobky tupperware sa daju pozriet na internete, ale momentalne sa pripravuju nove stranky, lebo od 9 mesiaca su nove ceny,novy katalog, celoeuropsky.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Taká malá otázka na tých, čo majú domácu pekáreň na chlieb. Prepočítal niekto koľko v prepočte aj s elektrikou stojí chlebík? Taká normálna cena je asi 40 sk za 1 kg chleba v potravinách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať