Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

marulik Pozri príspevok
to Zdenka
tak som to bola pozrieť a je to padnuté
neva budem skusat dalej
Asi Ti to urobilo to čerstvé droždie. Ja som tuším vtedy, keď sa mi to stalo, tiež dala čerstvé, už je to dávnejšie. Odvtedy používam do pekárničky len sušené, modré s lastovičkou z Kauflandu, podľa rád skorších pekárok
Skúšaj, sama prídeš na to, čo ktorý koláčik či chlebík potrebuje. Ja pekávam zatiaľ len chlebík, alebo pekárničku používam na miesenie, v lete som varila aj džem.
To udržiavanie teploty nepoužívam, akonáhle ukončí pečenie, vypnem, nádobku vytiahnem, nechám 10 min. chlebík vo vaničke zakrytý utierkou, až potom vyberiem. Horúci trošku potriem vodou s kvapkou oleja, zabalím do utierky a dám na stojan vychladnúť.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 03.05.10 at 19:45
1 0
marulik marulik

marulik je offline (nepripojený) marulik

už som to našla
tak Dankina brioška ala moja

ale chutovo je vynikajúca, napriek tomu že vyzerá nevábne na prvý pohľad
stačí najnižšie prepečenie lebo toto stredné má hrubšiu kôrku
tak nabuduce dám práskové droždie a uvidíme čo to urobí

ale zhodnotenie tých pekárok a pekárov čo pečú dlhšie mi vôbec nebude vadiť, aspon sa vyvarujem chýb

Zdenka v našej diere Kaufík nie je, tak o modrej lastovičke môžem iba snívať
splasnuta.php.jpg  
rozkrojena.php.jpg  
1/1
1 0
marulik marulik

marulik je offline (nepripojený) marulik

dievčatá nie som zúfajúci typ
naopak si to všetko vychutnávam, pretože všetko nové ma posúva ďalej o krok, som chlebopečivový žrút a musím niečo robiť pre svoje zdravie, tak preto pekárnička

Jožka, nemusím krmiť susedovie psa, môj malý šrotovník - kríženec spáše všetko čo jej ponúknem, stačí že vidí ako ja jem a chutí aj jej
a teraz ma napadla taká najdôležitejšia vec - múka, nie je tam napísané že aká, a dala som ZLATKU, ktorá je na pečivo a koláčiky a to bude tá chyba - pretože je obohatená o nejaké somarinky ktorým nerozumiem

Danka používaš obyčajnú hladku? alebo T650? alebo akú???
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Marulík, podľa fota je to tým droždím. Kúp sušené, aj dr. Oetkar je dobrý, aj iné. Hlavne ho nemaj dlho otvorené, alebo ho dobre uzatvor po použití, lebp aj to niekedy zradí pri kysnutí.
Ja poslednou dobou pekávam z 3 druhov múk a ovs. vločiek s orechmi a semiačkami. Mám ho v receptoch a zakaždým je iný, záleží od druhu a kvality múk.
...a je fajn, že nezúfaš a skúšaš
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
marulik Pozri príspevok
už som to našla
tak Dankina brioška ala moja

ale chutovo je vynikajúca, napriek tomu že vyzerá nevábne na prvý pohľad
stačí najnižšie prepečenie lebo toto stredné má hrubšiu kôrku
tak nabuduce dám práskové droždie a uvidíme čo to urobí

ale zhodnotenie tých pekárok a pekárov čo pečú dlhšie mi vôbec nebude vadiť, aspon sa vyvarujem chýb

Zdenka v našej diere Kaufík nie je, tak o modrej lastovičke môžem iba snívať
najnižšie pečenie neviem či bude dobrý nápad ja pečiem stále na vyššom ale veď ty sama prídeš na to čo je lepšie ako sa povie človek sa učí na vlastných chybách. Želám Ti nech sa Ti darí.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
milagros208 Pozri príspevok
Ahojte. Ja by som sa chcela spýtať, či nemá niekto skúsenosti s domácou pekárňou ETA 0147 90000. Teraz ju majú v akcii za 35 Eur.
Ďakujem.
Včera mi v Nay padla do oka vysoká krabica a nakoniec som podľa cenovky zistila, že je to táto pekáreň.
Rozmery (v x š x h): 39 x 48,6 x 26,5 cm
Hmotnosť výrobku: 4,7kg



Po otvorení veka sa mi zdalo, že má menšiu nádobu ako pekáreň z Lídla.
(Bifinet má rozmery:š 25 cm x h 39 cm x v 27 cm.... býva v akcii za 29 €, Príkon: 850 W, tri veľkosti chleba 750g, 1000g, 1250g)

V Ete upečieš iba dve veľkosti chleba 0,9 kg a 1,35 kg ..... príkon iba 700 W.
Prikláňam sa k pekárni z Lídla Bifinett KH 1171

So značkou Eta nemám dobrú skúsenosť ( sendvičovač - po prvom použití opadával teflón)

To neznamená, že táto pekáreň nie je dobrá. Keď ju kúpiš, testuj a nezabudni sa ozvať
...ak sa Ti niečo pohurká, v predajni spíšete reklamáciu

Pre porovnanie: http://www.domaci-pekarna-shop.cz/?p...-90000-Gemina-
http://domacipekarny.dama.cz/zajimav...ceni.php?d=533
1 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ďakujem za odpovede. Ešte som sa nerozhodla, či si túto pekáreň kúpim alebo počkám na nejakú inú dobrú ponuku. Ak budem mať niečo nové určite sa podelím o svoje skúsenosti.
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alla66 Pozri príspevok
Včera mi v Nay padla do oka vysoká krabica a nakoniec som podľa cenovky zistila, že je to táto pekáreň.
Rozmery (v x š x h): 39 x 48,6 x 26,5 cm
Hmotnosť výrobku: 4,7kg



Po otvorení veka sa mi zdalo, že má menšiu nádobu ako pekáreň z Lídla.
(Bifinet má rozmery:š 25 cm x h 39 cm x v 27 cm.... býva v akcii za 29 €, Príkon: 850 W, tri veľkosti chleba 750g, 1000g, 1250g)

V Ete upečieš iba dve veľkosti chleba 0,9 kg a 1,35 kg ..... príkon iba 700 W.
Prikláňam sa k pekárni z Lídla Bifinett KH 1171

So značkou Eta nemám dobrú skúsenosť ( sendvičovač - po prvom použití opadával teflón)

To neznamená, že táto pekáreň nie je dobrá. Keď ju kúpiš, testuj a nezabudni sa ozvať
...ak sa Ti niečo pohurká, v predajni spíšete reklamáciu

Pre porovnanie: http://www.domaci-pekarna-shop.cz/?p...-90000-Gemina-
http://domacipekarny.dama.cz/zajimav...ceni.php?d=533
alla, díky, díky...presne takú som si v Lidl-i kúpila, ešte som piekla na nej len 2x ,ale chlebík je výborný a tento návod mi pomohol ešte nejaké veci objasniť.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dievcence, ste ma napasmali na kupu pekarnicky. pozerala som ponuku na nete, je toho velmi vela, tazko sa rozhodnut...

Viete mi poradit na co sa zamerat pri vybere a kupe? Nejake parametre,znacka a pod. ?
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
pavlinka Pozri príspevok
Trocha som hladala na nete. Prišla som na to že nedávno bola táto istá pekáreň v Lidli ovela lacnejšia.Teraz neviem čo myslíte treba čakať na akciu alebo radšiej kúpiť lebo bude drahšia a drahšia ako všetko.
Koľko tam stojí teraz ? Inak tie pekárne až nejako často nemávajú..keď som chcela kúpiť našim, tak som dosť dlho čakala, kým sa v Lidli objaví....Záleží, či ju chceš využívať hneď...alebo budeš čakať...a riskovať, že možno bude aj drahšia...
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dani, 49 €. Klikni na link v prísp. 1696, pozri či je to tá "vaša".
1 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
http://www.porada.sk/t67035-domaca-p...na-chlieb.html
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Máš tam miešadlá?
Pomôž tomu špachtličkou, nech sa to premieša, mne sa to ešte nestalo, ťažko povedať. Aké cesto robíš, akú máš pekárničku?????
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
alex1 Pozri príspevok
metličku som mala. mám pekáren z tesca. na druhý pokus som zmenila postup (išla som podľa receptu na buchty) - vlažné mlieko, cukor,kvasnice,vajcia,muka a sol. pohohla som špachtlou. tentokrát mi to nakyslo, ale až moc. cele mi to prekyslo. a to som robila cesto len z 600g. Pekáren mám na 900. tak som to vybrala a cele sa mi to len lepilo. no hrozne. buchty su v koši. neviem, či mám zlu pekaren,alebo zlý recept. ((
600 gr múky nie je veľa, ale to závisí od receptu, ja robím kysnuté cesto na knedle z 500 gr plus prísady a vždy je dobré.
Asi máš veľa mlieka alebo vajec, pretože moje cesto je dosť tuhé.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

SamuelSK Pozri príspevok
Dokazu tieto pekace nahradit ludsku ruku ?

Respektive, dokazu upiect taky chlieb ako to dokaze clovek?
ja som si ju kúpila, aby som si mohla upiecť celozrnný chlieb, ktorý je naozaj celozrnný.
1 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Ja mám pekárničku z tesca - tú väčšiu XXL - a môžem ju len pochváliť. V podstate sú obe rovnako dobré, lebo rodičia majú tú menšiu, je to ten istý systém, rovnako dobre pečie . Tak si myslím, že stačí aj pekáreň za málo peňazí, len nájsť ten svoj recept, ktorý chutí a spokojnosť je zaručená .
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja som spokojná s touto múkou, kupujem päťkilové balenia špaldovej a ražnej http://www.mlyn-zrno.sk/

nekupujem zmesi, neverím im, semiačka si pridávam sama
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Ja mam tiez pekaren z lidla (uz asi 5 rokov?) a neviem si ju vynachvalit ... peciem casto, problemy ziadne
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať