Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vema Pozri príspevok
Danka aj ja som videla v Lidli pekárničky. Ja som si kúpila ten teflonový papier do pekáča.Potom preštuduj recepty z tej pekárničky a ak by bolo niečo dobré daj vedieť.Včera som piekla chlebík a dala som až 2,5 dosť veľkých zemiakov menej vody a chlebík je výborný. Cesto bolo trochu redšie, ale chlebík OK. Elenka, len si kúp pekárničku, budeš mať radosť.
Áno, budem mať radosť... len ju ešte musím nejako zadovážiť.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

usko 1 Pozri príspevok
Maxima, hnetacie háky vyberám po poslednom premiesení, treba to odsledovať. Je to naozaj veľký rozdiel, ostanú len dve malé dierky.
Ja tiež vyberám po poslednom miesení háky, už som to tu raz spomínala.Chlieb je krajší a lepšie sa krája. Nechám asi 5-10 min. postáť a potom vyklopím.Nesmie dlhšie stáť vo vaničke, lebo zvlhne.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Maxima25 Pozri príspevok
ja by som si chcela nechat poradit, mam pekarnicku na chlieb (neviem znacku, lebo som v soku objavila tuto temu..) ale mam s nou problem, ktory ma odradil chlebik piect - tie hnetacie haky 2ks, sa v chlebiku zapecu a potom mi ho cely rozbiju, ked ich chcem vybrat von..., mate ine skusenosti???
Maxima25, ja hnetací hák nechávam až do konca tak ako je. Po pečení nechám chlebík ako vema postáť vo vaničke a potom vyklopím. Ešte sa mi nestalo, že by mi nevyšiel. Po hnetacom háku mi v chlebe zostane len taká čiarka a malá dierka - iba chyba vzhľadu.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja tiež tie háky vyberám až po upečení, vyklopím ho pretriem celý studenou vodou a potom tie háky vyberiem, čiže zostane len čiarka a bodka ako píše Meggi 1, ani tá kôrka nie je taká suchá.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja už som ich nechala v chlebe až do vychladnutia.... kôrka je potom mäkkšia a ľahšie sa mi vyťahujú. Ostane tiež malá dierka a čiarka. Najprv mi to vadilo, ale teraz už nie...treba to vyberať tým priloženým háčikom a opatrne.

Inak dnes som v svokrinej urobila chlebík na programe 2 - kyprý. Môj tradičný obľúbený recept podľa Dáši a je ušatý. Trochu spadol, neviem kde je chyba. Suroviny tie isté..žeby to bolo pekárňou, alebo tým programom? Na mojej pečiem na č. 1. Inak som si všimla, že tá pekárnička z Lidlu je o niečo horúcejšia pri pečení ako moja Moulinex.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
ja som si tiež kúpila pekáreň z lidla a prvý chlebík chuťove výborný len vrch chlebíka sa mi zda veľmi svetlý oproti tomu ako je upečený spodok a boky.Piekla som na 1 na tmavý stupeň.Snaď nie je chyba v pekárničke?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nie v pekárničke nie..môže to byť aj chyba surovín. Ak je svetlý , tak po dopečení si daj ešte na chvíľu program 12.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

je to normálne, neboj
špirála hreje len zdola a boky sú tmavšie od teplej nádoby, vrch nemá byť od čoho. Ďalší vyskúšaj na dvojke.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
ďakujem za radu, vyskúšam a napíšem ako to dopadlo.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

skuste vyskusat: http://raduzyrecepty.com/clanky/domaci-pekarny
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Ďakujem za tipy na zaujímavé recepty, zajtra idem vyskúšať niečo pre syna.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

GABAZ Pozri príspevok
Ďakujem za tipy na zaujímavé recepty, zajtra idem vyskúšať niečo pre syna.
Ahoj Gabika, toto nie su recepty pre tvojho syna, pokial budem mat niektory vyskusany pre bzl. dietu poslem do sekcie bezlepkovych receptov. Jeden sa ale predsa najde aj tu mam vyskusany: http://raduzyrecepty.com/clanky/doma...nkoveho-prasku
Este ta chcem upozorit, nie je vhodne piect bezlepko a lepkovo v jednej pekarni, pretoze bezl. sa kontaminuje. Ja som kupila pre zbytok rodiny este jednu pec teraz v Lidli som spokojna, vyskusala som najprv svoj chlebik v nej, napriek obavam chlebik dopadol ok.
Prajem vela zdaru
Naposledy upravil tina1 : 16.03.08 at 08:44
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ahojte.
Ja ties vyberam haky az po kompletnom dopeceni a dokonca teraz este dlhsie.. lebo ked som vyberak haky hned po dopeceni (za horuca ) dost casto sa mi stalo, ze som kusok chlebo doslova vytrhol. Teraz ked ho vyberiem z nadoby, necham na takom nerezovom roste a prikryjem utierkou aby neoschol a haky vyberiem az po cca 1,5h ked chleba je uz skoro studeny. Aj tu som ale musel "nastudovat" spravnu techniku aby som ho poskodil (vzhladovo) co najmenej, ale teraz mi to uz ide celkom dobre a skoro stale ostane len ta spominana ciarka a mala dierka
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A mazanec si už neskúšal?
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

DanielaSĽ Pozri príspevok
A mazanec si už neskúšal?

Chcel som teraz, ale nestiham.. nechce sa mi byt potom hore do polnoci... zajtra vyskusam .
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

tina1 Pozri príspevok
Ahoj Gabika, toto nie su recepty pre tvojho syna, pokial budem mat niektory vyskusany pre bzl. dietu poslem do sekcie bezlepkovych receptov. Jeden sa ale predsa najde aj tu mam vyskusany: http://raduzyrecepty.com/clanky/doma...nkoveho-prasku
Este ta chcem upozorit, nie je vhodne piect bezlepko a lepkovo v jednej pekarni, pretoze bezl. sa kontaminuje. Ja som kupila pre zbytok rodiny este jednu pec teraz v Lidli som spokojna, vyskusala som najprv svoj chlebik v nej, napriek obavam chlebik dopadol ok.
Prajem vela zdaru
Presne tento koláčik som mala na mysli, a ešte je tam taký kde sa prídávajú jabĺčka, samozrejme, že múku použijem bezlepkovú. Aj som ho dnes vyskúšala a je výborný. Vďaka za upozornenie na lepkové aj bezlepkové pečenie. Viem, že si treba dávať pozor. Čítala som aj názor, že sa môže piecť v jednej piecke, samozrejme pri zachovaní vysokej hygieny. Ja som zatiaľ v piecke piekla len bezlepkovo. Koláče už pre všetkých pečiem len bezlepkové, nechceme syna pokúšať.
Inak, chlebík sa mi už darí. Naposledy som piekla z múky Schar B a pohánkovej múky. Budem pridávať v menšom množstve aj iné múky, aby to nemal stále to isté. Okrem pohánkovej som kúpila ešte kukuričnú, ryžovú a amarantovú.
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

DanielaSĽ Pozri príspevok
A mazanec si už neskúšal?
Ahojte... mam dobre aj zle spravy ...
Mazanec som skusil..je lepsi ako minule ale este by tam chcelo nieco vylepsit, no hlavne mam boky trosku viac prepecene, ale asi viem preco (prisiel som 15 min po signale)...nabuduce skusim ten z Vasich receptov,ale je tu este 1 este zlaaa vec...
Pekaren mi "zdochla"
Uz pri mazanci zol zrazu zvuk miesenia nejaky "divny" takze ani mozno dobre nedomiesilo a teraz som isiel piect este 1 rychly na ranajky a netocia sa mi hnaty... kua ale som rozculeny .. prave pred sviatkami...kua to preto, ze sme sa tesili, ze nemusime kupovat pecivo cez ten osial..
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Chudátko moje, ako ťa ľutujeme. Skús opravára, ešte by mali robiť do sviatkov.
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Štefka 64 Pozri príspevok
Chudátko moje, ako ťa ľutujeme. Skús opravára, ešte by mali robiť do sviatkov.
Dik.. hned zajtra idem do servisu, ale pravdu povediac.. pochybujem, ze budu taky rychly, ze by to stihli do sviatkov...
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
betka631 Pozri príspevok
ja som si tiež kúpila pekáreň z lidla a prvý chlebík chuťove výborný len vrch chlebíka sa mi zda veľmi svetlý oproti tomu ako je upečený spodok a boky.Piekla som na 1 na tmavý stupeň.Snaď nie je chyba v pekárničke?
Ja som pred dopečenim prikrila chlebík alobalom lesklou stranou dole a kôrka bola pekne dopečená.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať