Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

betka631 Pozri príspevok
Ja mám takýto recept na knedlík do pekárne:

250 ml mlieka
1 vajce ( alebo 1PL olivový olej)
500 g polohrubej múky
1 čl cukru
1 čl soli
1 čl sušeného droždia alebo 1/4 čerstvého

odskúšaný a výborný
Ahoj. Dik za recept, no co potom robis s cestom ?? davas ho do vody ?? a na ako dlho?? dik za info
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Po vykysnutí vyberiem cesto z pekárničky, rozdelím si ho na 2 a vytvarujem knedlik.Nechám ešte asi 10 minút kysnúť.

Ja robím na pare.Nalejem do hrnca vodu a dám si tam parak.Až mi začne voda vrieť tak vložím knedlíky, prikryjem a varím 25 minút.
0 0
Beata15 Beata15

Beata15 je offline (nepripojený) Beata15

Ďakujem za recept ! :-)
0 0
SusanaP SusanaP

SusanaP je offline (nepripojený) SusanaP

Ahojte, ja by som nezdvojnásobila tú dávku na chleba - zo 750g na 1500g. Aj ja som chclea upiecť nie 750g ale 1000g. A podľa toho som upravila pomery, teda o jednu tretinu viac. A chlieb sa mi prilepil na vrch a skoro prekysol. Mám bifinetku.
A ináč mne cesto padlo vždy, keď som používala odložený štart. Tak som ho prestala používať a ak si dobre pamätám, už mi viac nespadlo.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
No ja mám obavy, či by tento neprekypel z pekárničky, lebo aj kilový mi narastie niekedy až pod sklo. Ja si tiež recepty prepočítam..takže ak pečieš 3/4 kilový, tak len zdvojnásob dávku. Ja si takto prepočítavam recepty, ktoré sú na 1 kg, lebo pečiem vždy menšie chleby.
Daniela, musím si tú tvoju radu zapamätať, keď už mám tú pekáreň objednanú.


Ďakujem vám všetkým za dobré tipy a rady.

Už sa teším, že aj ja si v blízkej budúcnosti dačo upečiem...
napr. také voľačo?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Konecne sa mi podla receptu na sedliacky chlieb podarilo napiect vyborny chlebik. Dakujem.Nedari sa mi poslat aj fotku, no co uz.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Málinko
Aj ja som veľmi chcela pekáreň na chlieb. Tak som stále kupovala PERLU(kvôli tej výhernej akcii ) a zotierala ....a zotierala kódy... a stále nič. medzitým som od známej dostala kvások z chleba a odvtedy pečiem každý týždeň chlieb bez pekárničky v el. rúre. Síce sa trošku potrápim s ručným miesením, ale tá vôňa čo sa šíri po kuchyni a tá chuť čerstvo upečeného chlebíka to plne vynahradí.
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

bezradná Pozri príspevok
Málinko
Aj ja som veľmi chcela pekáreň na chlieb. Tak som stále kupovala PERLU(kvôli tej výhernej akcii ) a zotierala ....a zotierala kódy... a stále nič. medzitým som od známej dostala kvások z chleba a odvtedy pečiem každý týždeň chlieb bez pekárničky v el. rúre. Síce sa trošku potrápim s ručným miesením, ale tá vôňa čo sa šíri po kuchyni a tá chuť čerstvo upečeného chlebíka to plne vynahradí.
Ahoj. no neviem ako dlho si posielala tie kody , ale ked si spominam kazda sms nieco stoji, takze si uz cast pekarnicky mohla mat splatenu... Aj ja som poslal, ale iba 1, sak ked mam mat stastie, tak pride aj za 1 sms.nie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Chcem sa opýtať tých, čo máte Moulinex XXL...robí sa vám tiež to čo mne? Naspodu v hlavnej nádobe, kde je špirála sú tie dva úchyty do ktorých vtlačím nádobu so surovinami. Po dopečení keď ju vyberiem ,sa mi taký čierny prášok okolo týchto úchytov vytvorí. Ako keby niečo šúchalo a ostal z toho takýto prach. Myslela som si, že to časom prejde, že to robí len preto, že je pekárnička nová. Ale robí mi to doteraz. Ja to stále vyčistím ,ale po ďaľšom pečení, je to tam zase. Nemáte tiež takúto skúsenosť...je to vada mojej pekárničky, alebo prečo mi to tam sa robí?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Mne to robí tiež, aj ja som myslela, že je na tom niečo zlé, ale stále pečie rovnako a nevidieť, že by bola na tom nejaká závada. Raz za čas to povysávam.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak to som práve chcela vedieť, že či to robí len moja...alebo aj ostatné. Svokrina Bifinett to nerobí..a potom, že platí za málo peňazí.....málo muziky. Ono to nie vždy je tak.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Bola som v Kauflande a nakúpila som si rôzne múky-celozrnu,ražnu, špaldovú aj pohankovú, tak teraz už pečiem chlebík z T650 + domiešam z týchto múk.
Kúpila som si i droždie RUF a chcem vám napísať, že podľa mňa je lepšie ako Dr.Oetker.Aj cenovo, pretože 3 ks stoja 12 Sk.
Práve pečiem prvýkrát vianočku tak dúfam, že sa podarí, zatiaľ vyzerá Ok
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Ja mam Etu, aj Bifinett a nerobi mi to ani jedna. Nerobi vam to preto, ze sa vam niekedy nedopatrenim tam vysypali suroviny a pripiekli sa? Alebo to robi od nova?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja kupujem to droždie s lastovičkou. Tak nech sa ti dobre podarí vianočka a rýchlo ju zjete. Ja som dnes piekla chlebík a svokru som bola skontrolovať - stále sa bojí piecť sama - keď dávala piecť briošku. Ale môj chlebík je dnes mimoriadne dobrý a dokonca aj háky veľmi ľahko vyšli von.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
tina1 Pozri príspevok
Ja mam Etu, aj Bifinett a nerobi mi to ani jedna. Nerobi vam to preto, ze sa vam niekedy nedopatrenim tam vysypali suroviny a pripiekli sa? Alebo to robi od nova?
Od nova to robí..a suroviny sa mi tam nikdy nevysypali.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

betka631 Pozri príspevok
Bola som v Kauflande a nakúpila som si rôzne múky-celozrnu,ražnu, špaldovú aj pohankovú, tak teraz už pečiem chlebík z T650 + domiešam z týchto múk.
Kúpila som si i droždie RUF a chcem vám napísať, že podľa mňa je lepšie ako Dr.Oetker.Aj cenovo, pretože 3 ks stoja 12 Sk.
Práve pečiem prvýkrát vianočku tak dúfam, že sa podarí, zatiaľ vyzerá Ok
Betka631, ja som si naposledy tiež kúpila to trojbalenie droždia RUF. Predtým som mala s modrou lastovičkou, obidve sú podľa mňa dobré.
Ja som v sobotu robila mazanec, a veru sa mi nevydaril. Je taký hustý, ťažký, hoci chuťove celkom dobrý. Minule som robila briošku, tá bola oveľa lepšia. Ten mazanec už ani nebudem robiť.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Mne sa mazanec tiež raz podaril a potom nie.Aj mne sa zda brioška lepšia ale tiež sa mi už stalo, že mi vyšla mala a ťažká i keď chuťovo bola dobrá.
Včera som upiekla tu vianočku, našla som recept dakde na internete a vyšla mi dobre.

300 ml mlieka
120 g Hera
4 vajíčka
100 g práškového cukru
500 g polohrubej múky
1/2 čl soli
2 čl droždie
1/2 bal.vanilinového cukru
kôra z pol citróna.hrozienka

Piekla som na strednom stupni ale nabudúce budem na nízkom.

Myslím. že tie recepty či už na mazanec alebo vianočku sú dosť podobné.
DSCN9200.JPG  
DSCN9201.JPG  
DSCN9223.JPG  
1/1
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Betka631 - tá vianočka sa Ti naozaj vydarila.
Tie recepty na vianočku, mazanec, briošku alebo ovocný chlebík sú skoro rovnaké, rozdiel je len v množstve surovín.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

DanielaSĽ Pozri príspevok
Chcem sa opýtať tých, čo máte Moulinex XXL...robí sa vám tiež to čo mne? Naspodu v hlavnej nádobe, kde je špirála sú tie dva úchyty do ktorých vtlačím nádobu so surovinami. Po dopečení keď ju vyberiem ,sa mi taký čierny prášok okolo týchto úchytov vytvorí. Ako keby niečo šúchalo a ostal z toho takýto prach. Myslela som si, že to časom prejde, že to robí len preto, že je pekárnička nová. Ale robí mi to doteraz. Ja to stále vyčistím ,ale po ďaľšom pečení, je to tam zase. Nemáte tiež takúto skúsenosť...je to vada mojej pekárničky, alebo prečo mi to tam sa robí?
Pozri odspodu nádoby aký je tam materiál, či pri točení hákov sa nezodiera, to asi neodstrániš, iba sa to vyderie až nebude čo drať
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
bepo Pozri príspevok
Pozri odspodu nádoby aký je tam materiál, či pri točení hákov sa nezodiera, to asi neodstrániš, iba sa to vyderie až nebude čo drať
Ja mám objednanú tiež tú XXL a veľmi som zvedavá, či to bude robiť aj mne. Dám vedieť. ale nebola by som rada, aby sa to dralo, dralo, až vydralo a ostala iba diera...!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať