Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Dnes som dala vymiesiť kysnuté cesto do pekárničky. Bolo dobré - makovníky boli hotové raz-dva.
Naposledy upravil Luna : 22.04.08 at 13:30
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nestalo sa vám niekedy , že za nič na svete chlieb nechcel z pekárničky vypadnúť? Mne sa to stalo prvý raz včera. Ako to potom riešite? Môj muž ho nakoniec nejako von dostal..radšej som sa na to nepozerala...z kuchyne bolo počuť buchot, ako keby chcel rozbiť nádobu s chlebom.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nestalo sa vám niekedy , že za nič na svete chlieb nechcel z pekárničky vypadnúť? Mne sa to stalo prvý raz včera. Ako to potom riešite? Môj muž ho nakoniec nejako von dostal..radšej som sa na to nepozerala...z kuchyne bolo počuť buchot, ako keby chcel rozbiť nádobu s chlebom.
No, aby som nezakríkla... mne zatiaľ chlebík vždy dobre vyšiel. Nechám ho chvíľu postáť v nádobe, kde sa piekol, trocha navlhne a potom už vyjde úplne ľahko.
Danka, máš v čom ešte upiecť nabudúce chlieb??
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Prajem vám všekým krásny slniečkový deň. Už asi mesiac sledujem vaše úspechy pri pečení chleba a od piatka som sa pridala do rodiny pekárov a pekárok. Vďaka vašim príspevkom sa mi podaril hneď prvý chlieb ktorý som piekla pre istotu z hotovej zmesi a hneď ďalší sedliacky na ktorom som si teraz pochutnávala. Jediný problém je dostať chlieb po upečení von, tak to je zážitok tiež bolo u nás počuť najprv jemné klopkanie potom búchanie. Druhý raz som sa snažila dostať ho von ešte teplý nešlo to,tak som ho nechala trochu vychladnúť . Už sa teším domov na ďalší pokus Ludka
0 0
DanielaSL DanielaSL

Meggi 1 Pozri príspevok
No, aby som nezakríkla... mne zatiaľ chlebík vždy dobre vyšiel. Nechám ho chvíľu postáť v nádobe, kde sa piekol, trocha navlhne a potom už vyjde úplne ľahko.
Danka, máš v čom ešte upiecť nabudúce chlieb??
Meggi aj ja ho nechám chvíľu postáť, ale tentokrát nechcel vypadnúť ani za svet, ale nádoba prežila....
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Mne sa to už tiež stalo, ale väčšinou mi to robí ten sedliacky, kde ide mlieko a vajcia, no a tiež ked vyberám z neho tie háky tak sa mi vytrhne kus chlebíka. Takže tam zostane veľká diera. Neviete čo s tým?
0 0
DanielaSL DanielaSL

beba13 Pozri príspevok
Mne sa to už tiež stalo, ale väčšinou mi to robí ten sedliacky, kde ide mlieko a vajcia, no a tiež ked vyberám z neho tie háky tak sa mi vytrhne kus chlebíka. Takže tam zostane veľká diera. Neviete čo s tým?
A mne zase pri Dášinom recepte nechcel vypadnúť, ale háky vyberám, až keď vychladne a idú mi dobre, ale pri brioške večne vypadne aj kus briošky...
0 0
beba13 beba13

Skúsim to aj ja, ale mám obavu, že sa mi aj tak vytrhne no uvidím.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Už sa aj ja pridám do vašich radov. Doteraz som iba pozorne sledovala a čítala, ale...
Práve sa dopeká môj prvý chlebík. Zreferujem ako to dopadlo. Držte palce. Práve pekárnička pípa, že sa dopieklo...
Hurá, idem na to...
0 0
cactus cactus

Tak, už je von. Podaril sa. Len budem musieť dlhšie počakať, kým ho vyklopím, a to preto, aby ho skôr pustili tie háky a nedržali a nedržali....

A ešte sa chcem spýtať na to uchovanie v teple.
Držíte upečený chlebík ešte hodinu v pekárničke? pretože v návode je napísané, že nedržať a hneď vyklopiť a potom zase, že nechať 1 hod. v teple. Tak neviem...
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Mne sa zatiaľ vždy podarilo chlebík vyklopiť v pohode.Dúfam, že nezakríknem.
A v pekárničke ho nedržím,ešte som to neskúšala. Keď ho vyklopím cca po tých 10 min.tak ho potriem vodou aby mu zmäkla kôrka.
0 0
cactus cactus

Poraďte - a vyklopí sa chlieb z nádoby a naspodu sú tie háky?

Mne tie háky ostali v nádobe. Má to tak byť?

Ale neostali veľké diery.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

cactus Pozri príspevok
Poraďte - a vyklopí sa chlieb z nádoby a naspodu sú tie háky?

Mne tie háky ostali v nádobe. Má to tak byť?

Ale neostali veľké diery.
Tak najskôr vitaj v rodine pekárok a pekárov
Ja robím tak, že chlebík po upečení nechám postáť tak 5-10 minút v nádobe, potom vyklopím. Vyjde veľmi ľahko, ešte sa mi nestalo, že by nechcel vyjsť. Ten hák mi vždy zostane v pekárni, nikdy mi nevyšiel spolu s chlebom (ja mám len jeden hák). Takže, ak Ti tie háky zostali v nádobe, nie je to nič zlé, je to v poriadku.
Nech sa Ti v pečení darí
0 0
cactus cactus

Ďakujem, Meggi. Ukľudnila si ma
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

cactus Pozri príspevok
Tak, už je von. Podaril sa. Len budem musieť dlhšie počakať, kým ho vyklopím, a to preto, aby ho skôr pustili tie háky a nedržali a nedržali....

A ešte sa chcem spýtať na to uchovanie v teple.
Držíte upečený chlebík ešte hodinu v pekárničke? pretože v návode je napísané, že nedržať a hneď vyklopiť a potom zase, že nechať 1 hod. v teple. Tak neviem...
Keď chceš, aby bol chlebík dlhšie teplý a chrumkavý /budete ho jesť hodne neskoršie/, tak necháš pekárničku zapnutú a ona bude temperovať. Potom pekárničku vypneš a počkáš 5-10 min, ako písala Meggi a vyklopíš. Keď nechceš udržiavať v teple, tak po upečení vypneš, počkáš a vyklopíš.
0 0
cactus cactus

vema Pozri príspevok
Keď chceš, aby bol chlebík dlhšie teplý a chrumkavý /budete ho jesť hodne neskoršie/, tak necháš pekárničku zapnutú a ona bude temperovať. Potom pekárničku vypneš a počkáš 5-10 min, ako písala Meggi a vyklopíš. Keď nechceš udržiavať v teple, tak po upečení vypneš, počkáš a vyklopíš.
Aha, čiže chrumkavosť je dôsledok temperovania.

Vyskúšam, ďakujem.
0 0
beba13 beba13

betka631 Pozri príspevok
Mne sa zatiaľ vždy podarilo chlebík vyklopiť v pohode.Dúfam, že nezakríknem.
A v pekárničke ho nedržím,ešte som to neskúšala. Keď ho vyklopím cca po tých 10 min.tak ho potriem vodou aby mu zmäkla kôrka.
Tiež som zo začiatku potierala chlebík vodou, ale už som prestala pretože vždy sa mi pri krájaní lepil na nôž a nevedela som tomu prísť na koreň tak som skúšala všetko možné až raz som ho zabudla natrieť a zistila som, že pri krájaní zostal nôž suchý, lebo asi chlieb nasával do seba tú vodu a tým bol vo vnútri vlhký. Teraz je super.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Vezmem štetec a jemne chlebík potriem vodou. Nezdá sa mi že by mi navlhol tak neviem.Ale dcéra sa na to hnevá, jej lepšie chutí chrumkavá kôrka.
Ale dnes sa mi stalo, že sa mi zasekol jeden hák a už som sa zľakla, že koniec.
Zastavila som pekáreň a podarilo sa mi ho uvoľniť ale zdá sa mi že sa otáča troška ťažšie ako ten druhý. Potom mi aj ostal v pekárničke a ten druhý v chlebíku.
Ešte budem piecť jeden chlieb tak uvidím či sa to zopakuje aj keď už teraz mám malú dušičku.
0 0
DanielaSL DanielaSL

Gabika vitaj medzi nami pekárkami... to máš super, že ostali háky v pekárni, tak by to malo byť, ale obyčajne ostávajú v chlebíku a treba ich vyťahovať tým háčikom, čo bol v príslušenstve. A aký si piekla, prezraď nám...
0 0
cactus cactus

DanielaSĽ Pozri príspevok
Gabika vitaj medzi nami pekárkami... to máš super, že ostali háky v pekárni, tak by to malo byť, ale obyčajne ostávajú v chlebíku a treba ich vyťahovať tým háčikom, čo bol v príslušenstve. A aký si piekla, prezraď nám...

Daniela, už som tu. Vďaka za reakciu.
Už pečiem tretí, ten jednoduchší, druhý mi vyšiel celkom fajn a uvidím ako sa vyklopí ten tretí.
Zajtra vyskúšam nejaký z vašich receptov z tejto témy...
Zatiaľ som s Moulinex XXL spokojná (len aby som to nezakríkla).
Naposledy upravil cactus : 30.04.08 at 16:23
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať