Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Čím viac o tomto "zázraku" čítam, tým viac ho chcem
Zatiaľ ho nemám, ale už dávno som uvažovala nad jeho kúpou. Ako si vás tu tak čítam, o to viac som presvedčená, že si ho kúpim
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

kukučka Pozri príspevok
prvý chlebík sa mi vydaril nad očakávanie to asi preto, že som skôr rátala s neúspechom
a teraz sa pečie marlenka, ale nechváľ deň pred večerom, uvidíme
pecies v pekarni aj marlenku?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tina1 Pozri príspevok
pecies v pekarni aj marlenku?
no toto zaujalo aj mna
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja teraz pečiem už chlebík podľa receptu. Ako tak hľadím cez to okienko mám tušenie, že bude málo nakysnutý.Dala som kávovú lyžičku na 750g chlebík.No uvidím, lebo bude ešte miesiť a ešte kysnúť a podrastie ešte aj keď sa bude piecť. Dala som aj sušené mlieko, varený zemiak, múku T650, ražnú múku a olej ,všetko primerane aj semienka. Potom napíšem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

To droždie treba vyskúšať. Ja som používala lastovičkové, s tým mi to išlo najlepšie.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Nakysol výborne, už je hotový, vzhľadovo krásny, ale chuťovo ešte nevieme lebo je horúci. Ešte aký bude vo vnútri, zase napíšem. Danka, už asi zháňa pekárničku, keď nič nepíše.Ja som dala Otkera, ale mám aj lastovičku.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

vema Pozri príspevok
Nakysol výborne, už je hotový, vzhľadovo krásny, ale chuťovo ešte nevieme lebo je horúci. Ešte aký bude vo vnútri, zase napíšem. Danka, už asi zháňa pekárničku, keď nič nepíše.Ja som dala Otkera, ale mám aj lastovičku.
Chlebík je dobrý, trochu málo slaný, inak nemá chybu.Koniec hlásenia.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Uhádla si, brázdim po nete a zhŕňam informácie..a mám z toho už hlavu v smútku.... lebo vážne neviem , ktorú by som si mala vybrať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vema Pozri príspevok
Chlebík je dobrý, trochu málo slaný, inak nemá chybu.Koniec hlásenia.
Ja si myslím, že počiatočné nadšené experimentovanie skoro každého prestane baviť a už pečie overenú klasiku, ktoru nasype aj poslepiačky )
Zemiaky dávaju chlebiku velmi dobrú chuť a trvanlivosť.

Inak, ja som nikdy hotové zmesy neskúšala. Zdalo sa mi, že tam nemam dosah na to, čo je vo vnútri. Ale asi to je iba moj pocit.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

opísala som celú story o marlenke a zmizla pri odoslaní Mohol byť z toho blog.
teraz stručne: pozor, v recepte je múka v litroch a nie kilách, moja pekáreň je na 750 a 1000, upečená marlenka mala 1430 gr a rozdelila som ju na dve, stačila mi aj plnka. Nemám s čím porovnať, ešte som žiadnu nepiekla. Piekla som ako rýchly chlieb a ešte dopekala ďalších cca 35 min a radšej trošku pripálila, aby bola dobre prepečená.
Bola som pochválená a to moje princezny medovníky nemusia, celý dom vonia samochválou.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dáša_ Pozri príspevok
Ja si myslím, že počiatočné nadšené experimentovanie skoro každého prestane baviť a už pečie overenú klasiku, ktoru nasype aj poslepiačky )
Zemiaky dávaju chlebiku velmi dobrú chuť a trvanlivosť.

Inak, ja som nikdy hotové zmesy neskúšala. Zdalo sa mi, že tam nemam dosah na to, čo je vo vnútri. Ale asi to je iba moj pocit.
Súhlasím s tebou, ja som šokovaná, ako dlho dnes vydrží niektorý chlieb a neplesnivie a určite to nie je kvalitou, ale chémiou.
Chcem vyskúšať a piecť chlebík s kváskom, to vieš, spomienky
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Hrozné, všetky už vypekáte a hlavne mlsáte , dúfam, že mi tá pekáreň príde čo najskôr. Som hlavne zvedavá na prvý výrobok ( dúfam, že nie nepodarok ). Mňa na ňu nalomila mamina ( tiež len počula ), tak sme si to objednali dvojmo, ale Porada ma zas len utvrdila v tom, že sme ( dúfam ) dobre zainvestovali.
PS: Zatiaľ pregĺgam sliny...
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dáša_ Pozri príspevok
Ja si myslím, že počiatočné nadšené experimentovanie skoro každého prestane baviť a už pečie overenú klasiku, ktoru nasype aj poslepiačky )
Zemiaky dávaju chlebiku velmi dobrú chuť a trvanlivosť.

Inak, ja som nikdy hotové zmesy neskúšala. Zdalo sa mi, že tam nemam dosah na to, čo je vo vnútri. Ale asi to je iba moj pocit.
Dáška ja som piekla z hotového cesta len jeden krát, to aby som nebola sklamaná, teraz keď sa vydaril aj môj namiešaný, už budem len miešať a skúšať a ak budem úplne spokojná budem piecť ten najvydarenejší.Ešte som zabudla dať ocot, aj ten pridám na budúce.Kukučka dala dobré receptíky, ďakujeme.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kukučka Pozri príspevok
Chcem vyskúšať a piecť chlebík s kváskom, to vieš, spomienky
budes si ho sama "pestovat" , alebo pouzijes kupeny ... v prasku?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Dáša_ Pozri príspevok
Ja si myslím, že počiatočné nadšené experimentovanie skoro každého prestane baviť a už pečie overenú klasiku, ktoru nasype aj poslepiačky )
Zemiaky dávaju chlebiku velmi dobrú chuť a trvanlivosť.

Inak, ja som nikdy hotové zmesy neskúšala. Zdalo sa mi, že tam nemam dosah na to, čo je vo vnútri. Ale asi to je iba moj pocit.
my sme skusali, niektore su dobre, niektore sa daju "este vylepsovat", ale nakoniec sme tiez zostali pri par overenych vlastnych receptoch ... obycajne aj so zemiakom, alebo namiesto zemiaka davame susenu zemiakovu kasu z "prasku" ...je to pohodlne a tiez to vylepsi kvalitu chlebika
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ayya Pozri príspevok
my sme skusali, niektore su dobre, niektore sa daju "este vylepsovat", ale nakoniec sme tiez zostali pri par overenych vlastnych receptoch ... obycajne aj so zemiakom, alebo namiesto zemiaka davame susenu zemiakovu kasu z "prasku" ...je to pohodlne a tiez to vylepsi kvalitu chlebika
Vieš, ono sa tie recepty nakoniec opakujú. Základ podla mna musí byť rovnaký. Teda základný pomer. A či pridám jednej múky 2 lyžice alebo 3 lyžice, to ma už potom nebavilo. Proste som to prisýpala
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Dáša_ Pozri príspevok
Vieš, ono sa tie recepty nakoniec opakujú. Základ podla mna musí byť rovnaký. Teda základný pomer. A či pridám jednej múky 2 lyžice alebo 3 lyžice, to ma už potom nebavilo. Proste som to prisýpala
nasa pekarnicka ma "rakusky navod" a prisli sme na to, ze ak sa nim chceme riadit, a nastavovat podla neho jednotlive programy, tak potom musime pouzivat aj typy muky, ktore sa predavaju v rakusku ... takze u nas to obdobie "laborovania" bolo trosku dlhsie, kym sme na to prisli, ze muku mame inu a kvasok nemozeme zamienat s kvasnicami ... a musime trosku inak pouzivat programy, aby nam chlebik vychadzal taky, ako si ho predstavujeme
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ayya Pozri príspevok
nasa pekarnicka ma "rakusky navod" a prisli sme na to, ze ak sa nim chceme riadit, a nastavovat podla neho jednotlive programy, tak potom musime pouzivat aj typy muky, ktore sa predavaju v rakusku ... takze u nas to obdobie "laborovania" bolo trosku dlhsie, kym sme na to prisli, ze muku mame inu a kvasok nemozeme zamienat s kvasnicami ... a musime trosku inak pouzivat programy, aby nam chlebik vychadzal taky, ako si ho predstavujeme
Vieš čo, ked si ja predstavím moje prvé výtvory, tak sa normálne hanbín. A ešte som tým obšťastňovala okolie . Ale postupne sa to vykryštalizovalo...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak ako pozerám..tak by som si vybrala asi tú, čo má "vema". Ale pozerala som ju na niekoľkých netových obchodoch a zhrozila som sa v jednom rozmermi tej pekárne. Tak neviem..ktorý netový obchod uvádza tie pravé rozmery...dievčatá napíšte čo ju máte ...aké je to veľké?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Danka, neviem koľko druhov ich je, ale my máme najvačšiu s dvomi hákmi a je menšia s jedným hákom. Tá naša je naozaj dosť veľká.Teraz mi manžel hovorí, že asi tiež má dva háky ale je objemovo menšia tak na 750g 1000g chlieb.Táto naša má rozmery cca dlhá 43 cm, široká 27 cm, vysoká 32 cm.
Naposledy upravil vema : 28.12.07 at 22:30
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať