Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Od toho je predsa Porada... Nezabudni na to prvé vypálenie pekárne. V mojom návode také niečo nebolo a keď som začala piecť prvý chlieb , tak keď začala piecť, pekáreň začala dymiť..a ja som bola na infarkt, že čo sa deje..smradu a dymu bol plný byt.
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

ahojte povie mi niekto aku mam davat muku na pecenie chleba? v receptoch pise len cisla aja nemozem najst na niektorych mukach ake maju čilo staci mi povedať ci hladku hrubu,či vyberovu dakujem
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja dávam hladkú-obyčajnú,poprípade zmiešam s grahamovou alebo inou múkou.
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

ešte ak mozem poprosiť povie mi niekto ake su muky 1050,550,450,1150 ,405 zatial diky
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Najlepšia múka na pečenie a tú dostaneš aj bežne u nás v obchode je hladká múka T650. S ňou mám najlepšie skúsenosti . A potom k nej pridávam raz žitnú, inokedy špaldovú, ražnú , grahamovú. Najlepší výber je v Kauflande.

A na vysvetlenie tých čísel máš tu:

Co znamenají typová čísla u mouky?
Původně se mouky označovaly pouze typovým označením (např. T 512), kde číslo značilo tisícinásobek obsahu popelovin v sušině (např. žitná mouka má označení T 930 - to znamená, že ze 100 g zůstává po spálení 0,930 g popela).
Toto označení bylo nahrazeno slovním názvem - např. pšeničná mouka hladká Speciál nahrazuje původní hladkou mouku T 650, která je vyráběna ve třech variantách s různým obsahem lepku, dále hrubá mouka Zlatý klas nahrazuje dosavadní hrubou mouku T 450 atd. Je tedy patrné, že kromě popelovin jsou důležitými obchodními znaky také granulace a obsah lepku. Čím vyšší číslo, tím tmavší, více vymletá mouka.
Čím nižší je typové číslo, tím méně vláknin mouka obsahuje a tím je také světlejší. Čím vyšší je typové číslo mouky, tím méně lepku obsahuje a tím méně bude těsto kynout (nejvíc lepku obsahuje mouka typu 550)

Pšeničné mouky
00 Pšeničná mouka hladká světlá
T 400 - Pšeničná výběrová polohrubá
T 405 - je umletá ze zrna, které má odstraněný klíček a obal (otrubu) a je vlastně nejsvětlejší a tedy "nejmíň" celozrnná.
T 450 - Pšeničná hrubá (krupice)
T 512 - Pšeničná pekařská speciál
T 530 - Pšeničná mouka hladká světlá - pekařská speciál
T 550 - Pšeničná mouka polohrubá světlá
T 650 - Pšeničná mouka hladká polosvětlá, pro pečení chleba jsou vhodnější mouky s T650.
T 700 - Pšeničná mouka světlá, chlebová
T 1000- Pšeničná mouka hladká tmavá (chlebová)
T 1050- Pšeničná mouka chlebová, je hladká, tmavá
T 1150- Chlebová mouka
T 1800- Pšeničná celozrnná, hrubá; celozrnná, jemná

Žitné mouky
T 960 Žitná chlebová
T 1700 Žitná celozrnná
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

diky si poklad
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
vlado.46 Pozri príspevok
ahojte povie mi niekto aku mam davat muku na pecenie chleba? v receptoch pise len cisla aja nemozem najst na niektorych mukach ake maju čilo staci mi povedať ci hladku hrubu,či vyberovu dakujem
vlado.46 ja by som ti poradila pre začiatok skús upiecť podľa Daškinho receptu z príspevku č. 32 alebo tento:

300 ml vody
500 g múka T650
2 čl cukru - do jedného rohu
2 čl soli- do druhého rohu
rasca - do tretieho rohu
do stredu jamka - 1 čl droždia

ak ti vyjde pekný chlebík na prvý krát tak potom už budeš experimentovať a skúšať i iné recepty
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

betka631 Pozri príspevok
vlado.46 ja by som ti poradila pre začiatok skús upiecť podľa Daškinho receptu z príspevku č. 32 alebo tento:

300 ml vody
500 g múka T650
2 čl cukru - do jedného rohu
2 čl soli- do druhého rohu
rasca - do tretieho rohu
do stredu jamka - 1 čl droždia

ak ti vyjde pekný chlebík na prvý krát tak potom už budeš experimentovať a skúšať i iné recepty
Aj varený zemiak nech dá.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Vlado daj vedieť, ako sa ti prvý vydaril. A ten zemiak dávaj vždy...je lepší chlebík vtedy.
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

hmmm už som dal piesť ale bez zemiaka fňuk poviez aky si myslela zemiak uvareny ci surovy postruhany? adokonca bez oleja, bez octu
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
No vidíš a na zemiak som zabudla Ja uvarím v šupke,olúpem,postrúham alebo len popučim vidličkou. Nevadí že si nedal ocot a olej, nič si nepokazil ja som prvý chlebík tiež piekla taký a bol tiež dobrý. Nakoniec som si vybrala jeden a ten pečiem stále len mením pomer múk.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja zase zemiak očistím, vo vode ho uvarím a potom popučím alebo postrúham....studený. Ocot nemusíš. Nájdi si recepty, čo sme tu v téme prilepili ..odskúšané. Ja najčastejšie pečiem ten podľa Dáši..ale trochu upravený...tuším som tú úpravu aj niekde v príspevku napísala. A potom vždy sa mi vydarí aj sedliacky. Ten od Dáši si potom prispôsobujem. Najviac múky dám hladkej a zbytok múky mením, tak ako som ti už písala. Raz dávam semiačka slnečnicové, inokedy len rascu, potom ľanové, tekvicové , ale už som dávala aj nadrobno upraženú slaninku s cibuľkou.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Bábovka upečená, vonia na celý byt, no dá sa potom schudnúť????
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Vlado tu máš nejaké moje recepty:
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://www.chudnutie-ako.sk/zdrava-v...rnicka-chleba/ Tu je aj návod a rôzne vylepšenia.
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

ta diki dopadlo to katastrofalne uz zo zaciatku sa mi videlo ze haky cesto nepriemiesavaju alen to sa trosku kyvalo ale myslel som si ze to tak musi byt ale aj ptroch hodinach je stale na vrchu muka hoci citit ze to pecie ale je to nepremiesane nevykysnute som sklamany ci co som zle urobil?
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

vybral som to z formi brrrr vyzeralo to pekne muku zvrchu som dal prec vsdrede uplna surovina myslel som si ze cosi tu neje v poriadku bud som zle nastavil program alebo je nieco shakmi alebo co? ved som to kupil dnes fňuk
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vlado.46 Pozri príspevok
ta diki dopadlo to katastrofalne uz zo zaciatku sa mi videlo ze haky cesto nepriemiesavaju alen to sa trosku kyvalo ale myslel som si ze to tak musi byt ale aj ptroch hodinach je stale na vrchu muka hoci citit ze to pecie ale je to nepremiesane nevykysnute som sklamany ci co som zle urobil?
Len kontrolná otázka, vodu si dal na spodok a muku nasypal až na to?
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

ano dal som vodu na spodok potom muku atd len som mal pocit ze sa to nemiesa len sa to trosku pokyvalo to je vsetko poupeceni som to vybral ale vyzeralo to ok na vrchole ale ostatne je blato
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Háky si mal dobre zatlačené?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať