Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

[quote=DanielaSĽ;725811]Háky si mal dobre zatlačené?[/quote
mal si dobre zatlacenu vanicku do pekarne?
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

vsetko som mal dobre zatlacene idem skusit dnes este raz aknic asi bude vadna pekaren napisem podelim sa zese
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Vlado ja by som vyskúšala zapnúť program na koláča bez cesta.Uvidíš či sa ti dobre točia háky. Program prerušíš.Mne sa raz stalo, že mi jeden hák ostal zaseknutý a nemiešal-zastavila som program a rukou uvoľnila lopatku.Bola pod ňou múka a preto mi to zaseklo.
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

vauuuuu heruekaaaaaaaaa mam prvy chlebik tesim sa uz dbes to pracovalo ako malo uz sa tesim na moje pokusi co sa da stym este urobot dakujem ze ste stali prmne apomahali my diiiiiik
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Vlado gratulujem k výkonu. Neboj budeš spokojný. Ja pečiem každý deň niečo. Je to fakt dobrá vecička-vieš aké sú dobré knedle z pekárničky?Mňam.
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

ahoj povieš mi niečo otych knedliach ja som zteraz taky roskokoseny že dokažem všetko xixiix nooo skoro všetko
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

ato som bol dosť ovažny naprvykreat som tam dal aj olej aj ocot aj zemiak nooo chvalte ma nie xixi
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

strašne lubim cibuťu a cesnak co sa stane ak to tam dam?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vlado.46 Pozri príspevok
strašne lubim cibuťu a cesnak co sa stane ak to tam dam?
odporučam ale opraženú cibuľku, prípadne aj slaninku. Ked ju ale daš na začiatku, tak sa rozmrví a stratí (ale vona a chut ostáva). Ked chceš, aby ostali aj kusky, musíš pridávať až na konci.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

vlado.46 Pozri príspevok
ahoj povieš mi niečo otych knedliach ja som zteraz taky roskokoseny že dokažem všetko xixiix nooo skoro všetko
Ja mám takýto recept na knedlík do pekárne:

250 ml mlieka
1 vajce ( alebo 1PL olivový olej)
500 g polohrubej múky
1 čl cukru
1 čl soli
1 čl sušeného droždia alebo 1/4 čerstvého

odskúšaný a výborný


Po vykysnutí vyberiem cesto z pekárničky, rozdelím si ho na 2 a vytvarujem knedlik.Nechám ešte asi 10 minút kysnúť.

Ja robím na pare.Nalejem do hrnca vodu a dám si tam parak.Až mi začne voda vrieť tak vložím knedlíky, prikryjem a varím 25 minút.


Prikladám Ti recept na knedlik, ja nie som autor -neviem kto ho sem dal. Nech je to ktokoľvek tak dobre urobil-knedlik je vynikajúci.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Práve som vybrala asi deviaty v poradí chlebík, ktorý som upiekla a znova bol, síce nie celkom, ale predsa trocha "spľasnutý". Medzi vašimi príspevkami som sa dočítala, že to môže byť aj od otvoreného sáčku droždia, toho som sa ale vyvarovala. Lenže nemala som už Dr. Oetker droždie, tak som dala modrú lastovičku. Piekla som ten recept od Dáši so zemiakmi.
Dá sa povedať, že polovica z počtu upečených chlebov nebola celkom tak ako má byť (spľasnuté). Iné recepty sú v pohode. Poradíte ešte niekto v čom je problém?
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

cactus Pozri príspevok
Práve som vybrala asi deviaty v poradí chlebík, ktorý som upiekla a znova bol, síce nie celkom, ale predsa trocha "spľasnutý". Medzi vašimi príspevkami som sa dočítala, že to môže byť aj od otvoreného sáčku droždia, toho som sa ale vyvarovala. Lenže nemala som už Dr. Oetker droždie, tak som dala modrú lastovičku. Piekla som ten recept od Dáši so zemiakmi.
Dá sa povedať, že polovica z počtu upečených chlebov nebola celkom tak ako má byť (spľasnuté). Iné recepty sú v pohode. Poradíte ešte niekto v čom je problém?
Gabika, aj droždie s modrou lastovičkou je dobré, v tom by to nemalo byť. Nedávaš toho droždia veľa? Na 500 g múky môžeš dať jednu až 1,5 kávovej lyžičky. Ak ho je viac, to by mohol chlebík rýchlo vybehnúť a potom na konci spľasnúť.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Meggi 1 Pozri príspevok
Gabika, aj droždie s modrou lastovičkou je dobré, v tom by to nemalo byť. Nedávaš toho droždia veľa? Na 500 g múky môžeš dať jednu až 1,5 kávovej lyžičky. Ak ho je viac, to by mohol chlebík rýchlo vybehnúť a potom na konci spľasnúť.
môžno, že práve v tom ja pes zakopaný. Nabudúce skúsim menej a zreferujem, ako to dopadlo. Dík.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Úplne stačí jedna čajová lyžička, ja som včera piekla sedliacky a z množstva na 1 kg chlebík a dala som viac droždia a veru bol tiež ušatý....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Luna Pozri príspevok
Ja mám takýto recept na knedlík do pekárne:

250 ml mlieka
1 vajce ( alebo 1PL olivový olej)
500 g polohrubej múky
1 čl cukru
1 čl soli
1 čl sušeného droždia alebo 1/4 čerstvého

odskúšaný a výborný

Po vykysnutí vyberiem cesto z pekárničky, rozdelím si ho na 2 a vytvarujem knedlik.Nechám ešte asi 10 minút kysnúť.

Ja robím na pare.Nalejem do hrnca vodu a dám si tam parak.Až mi začne voda vrieť tak vložím knedlíky, prikryjem a varím 25 minút.

Prikladám Ti recept na knedlik, ja nie som autor -neviem kto ho sem dal. Nech je to ktokoľvek tak dobre urobil-knedlik je vynikajúci.

Tak toto je skutočne výborný recept na knedlík , aj mne sa vydaril.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja dávam tiež na 500 g múky 1 čl droždia, aj keď som niekedy v pokušení pridať viac tak odolám a držím sa receptu. Zatiaľ sa mi to vždy vyplatilo. Stiahla som si z internetu návod: ,,Čo robiť, aby sa domáci chlieb vždy vydaril?" tak ho tu prilepím.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja delím lastovičkové droždie na 3x, menší chlieb
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

cactus Pozri príspevok
Práve som vybrala asi deviaty v poradí chlebík, ktorý som upiekla a znova bol, síce nie celkom, ale predsa trocha "spľasnutý". Medzi vašimi príspevkami som sa dočítala, že to môže byť aj od otvoreného sáčku droždia, toho som sa ale vyvarovala. Lenže nemala som už Dr. Oetker droždie, tak som dala modrú lastovičku. Piekla som ten recept od Dáši so zemiakmi.
Dá sa povedať, že polovica z počtu upečených chlebov nebola celkom tak ako má byť (spľasnuté). Iné recepty sú v pohode. Poradíte ešte niekto v čom je problém?
Mne sa tiež niekoľkokrát stalo, že chlebík bol taký nejaký rozpľacnutý a zistila som, že pomáha, ak dám o niečo menej tekutín, aby cesto bolo tuhšie. Odvtedy mám chlebíky pekné nafúknuté
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja som minulí týždeň kúpila tiež lastovičkové droždie a chlebík sa mi už neprepadá a je krásne zaoblení, no a droždie je nielen lacnejšie ako od Dr. Oetkera, ale aj o 3g je ho viac
0 0
nidoh nidoh

nidoh je offline (nepripojený) nidoh

starký
Takáto pekáreň je naj!!!
Naposledy upravil nidoh : 13.05.08 at 16:04
pečieme.gif  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať