Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
nidoh Pozri príspevok
Takáto pekáreň je naj!!!
V dnešnej dobe? Keď sú ženy emancipované, vzdelané...veru sa mýliš.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
betka631 Pozri príspevok
Mne sa mazanec tiež raz podaril a potom nie.Aj mne sa zda brioška lepšia ale tiež sa mi už stalo, že mi vyšla mala a ťažká i keď chuťovo bola dobrá.
Včera som upiekla tu vianočku, našla som recept dakde na internete a vyšla mi dobre.

300 ml mlieka
120 g Hera
4 vajíčka
100 g práškového cukru
500 g polohrubej múky
1/2 čl soli
2 čl droždie
1/2 bal.vanilinového cukru
kôra z pol citróna.hrozienka

Piekla som na strednom stupni ale nabudúce budem na nízkom.

Myslím. že tie recepty či už na mazanec alebo vianočku sú dosť podobné.
Betka práve ju pečiem, ale keď som dala všetko ako je tu...zdalo sa mi to nejaké riedke...aké si to maly ty?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Daniela aj ja som mala to cesto troška redšie ako keď pečieš chlebík.Ešte i keď kyslo tak vyzeralo, redšie ale nakoniec bola z toho výborná vianočka.Napíš ako sa ti podarila...držím palce
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Betka kým kyslo, vyzeralo, že to bude nakoniec v pohode, ale ako začalo piecť, cesto spadlo...ale boky nádoby sú až dohora olepené. no ešte 30 minút do konca pečenia...ale vyzerať to bude hrozne...hádam dnu to bude dobré.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Daniela ja som tu vianočku piekla už dávnejšie a neviem či som nedosypala múku, ak sa mi to cesto zdalo veľmi riedke. Teraz väčšinou robím tu kokosovú bábovku-tá nie je s droždím ale s práškom do pečiva.
Ale tak ma to mrzí, že ti to nevyšlo podľa môjho receptu, navyše ak to odskúšam a prilepím aj fotky, pretože tu nebudem len tak dávať recepty z internetu.
Už ju pečiem tiež a uvidím ako to dopadne, cesto je dosť riedke ale nechala som to tak a uvidím-aj keď ma už pokúšalo dosýpať múku.Možno je veľa 300 ml mlieka a stačí len 250 ml. Napíšem ako to dopadlo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Betka ja som tiež múku dosypala,ale riedke to bolo až až...Ono cesto síce vyskočilo až úplne po vrch...potom sa ale prepadlo asi do polovice, pričom to cesto ostalo nalepené na bokoch formy. Tak som to dopiekla...tie boky som potom poodlamovala, ostal len ten stred, ale mi to pripadalo chuťove , ako keď som u našich ešte kedysi jedla krupicový nákyp. No ale polka je už dnes zjedená aj tak...ale do budúcna to už robiť radšej nebudem. Ostávam len pri mojej obľúbenej brioške.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Tak vianočka upečená ale nabudúce by som dala len 250 ml mlieka a 100 g Hery.
Piekla som ju na 2 - kyprý (Biffinet) na najnižšom stupni a aj tak je dosť pripečená. Tú tvoju briošku pečiem aj ja. Asi je dobré ostať pri osvedčenom i keď ja rada skúšam nové veci.
Prilepím aj foto ako to vyzeralo:
DSCN9809.JPG  
DSCN9810.JPG  
DSCN9812.jpg  
DSCN9815.JPG  
DSCN9817.JPG  

DSCN9818.JPG  
DSCN9819.JPG  
DSCN9820.JPG  
1/1
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Celkom tvoja vyzerá.... a chuťove je aká? Moja bola svetlejšia na bokoch...a tiež som ju piekla na najnižšom...ale zhora bola skoro biela..
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Mne sa zdá chuťovo dobrá ale syn hovorí, že jej niečo chýba, tak neviem. Nenastrúhala som citronóvu kôru(nemala som citrón ) tak asi je to tým.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ale tá fotka kde je rozkrojená , tak tá konzistencia vyzerá presne ako moja.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Dievčatá - pekárky Daniela a Betka, vy ste ma tak navnadili s tou vianočkou, že som ju aj ja dnes upiekla. Moja bola zo začiatku tiež veľmi riedka tak, ako píšete. Ale nechala som to tak, nedosypala som múku. Výsledok bol dobrý, neprepadla sa, vyšla taká súmerná tehlička. Na bokoch bola tak ako Betkina tiež tmavšia ako na vrchu. Vrch bol celkom svetlý. Dala som aj citrónovú kôru, chutí výborne.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja už ju viac robiť nebudem...radšej nie..ale porovnajte ten recept a recept, čo mi poslal na vyskúšanie Janko- Manual.

Vianočka od Janka - Manuala.

400 g hladkej múky špecial
150 ml mlieka
1/4 kvasníc
100 g maslo, alebo hera, alebo palmarín
3 vajcia
1 ČĽ soľ
3 PL cukor
3 PL hrozienka

Takže najbližšie vyskúšam tento recept a dám vedieť.
Naposledy upravil DanielaSL : 19.05.08 at 08:31 Dôvod: po Jankovom príspevku..
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Danka 150 ml mlieka = preklep
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Manual Pozri príspevok
Danka 150 ml mlieka = preklep
Janko...ale tak som to dostala v recepte od teba...s vodou...až mi to bolo divné..keď všade ide mlieko. Ale už je to opravené...tak pečte..skúšajte...aj ja budem.
0 0
kandur kandur

kandur je offline (nepripojený) kandur

Od manžela som dostala domácu pekáreň, ale mám problém že sa mi nedajú po upečení vytiahnuť lopatky. V návode je napísané že sa majú potrieť nejakým tukom.Neporadí mi niíekto aký by to mal byť.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Chcem sa opýtať tých, čo máte Moulinex XXL...robí sa vám tiež to čo mne? Naspodu v hlavnej nádobe, kde je špirála sú tie dva úchyty do ktorých vtlačím nádobu so surovinami. Po dopečení keď ju vyberiem ,sa mi taký čierny prášok okolo týchto úchytov vytvorí. Ako keby niečo šúchalo a ostal z toho takýto prach. Myslela som si, že to časom prejde, že to robí len preto, že je pekárnička nová. Ale robí mi to doteraz. Ja to stále vyčistím ,ale po ďaľšom pečení, je to tam zase. Nemáte tiež takúto skúsenosť...je to vada mojej pekárničky, alebo prečo mi to tam sa robí?
Daniela, zapamätala som si, že sa ti pod nádobou robil - ja som si to pripomenula ako piliny - čierny prášok. Mne so to robí tiež. Zajtra idem do PO potvrdiť záručný list a až nezabudnem tak sa na to spýtam, hoci pochybujem, aby mi to vedeli vysvetliť...
Ináč pekárničku si neviem vynachváliť. Ešte som neskúšala všetko, ale čo som doteraz upiekla, raz dva bolo po tom.
Po recepty a návody si chodím ku vám do tejto témy, veľmi mi pomohli
Ďakujem vám všetkým za cenné rady.
0 0
piškot piškot

piškot je offline (nepripojený) piškot

Ahojte som tu nova prosim vas poradte chcem si kupit pekaren na chlebik aku značku ake mate skusenosti dakujem anka
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

piškot Pozri príspevok
Ahojte som tu nova prosim vas poradte chcem si kupit pekaren na chlebik aku značku ake mate skusenosti dakujem anka
Ahoj Anka, vitaj medzi nami.
Ja som napr. chcela Etu, ale v tom čase boli vypredané, musela by som čakať dlhšiu dobu na dodanie, tak som si kúpila Panasonic. Ale neľutujem, lebo pečie výborný chlebík a koláče.
Prelúskaj túto tému, je o tom písané hneď na začiatku témy. O značkách som sa dočítala už v príspevkoch 15, 25 a 26. A pamätám si, že aj ďalej bolo o nich písané.
Niekto to tu už napísal, že nezáleží veľmi na značke pekárne, aj lacnejšia pekáreň Ti poslúži rovnako dobre ako drahšia. Ale aby si vychytala muchy pri jej používaní, neľutuj čas, ktorý stráviš čítaním tejto témy, lebo tu nájdeš veľa užitočných a dobrých rád aj receptov. A sú to tipy overené, z vlastných skúseností pekárov a pekárok, odskúšané.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

kandur Pozri príspevok
Od manžela som dostala domácu pekáreň, ale mám problém že sa mi nedajú po upečení vytiahnuť lopatky. V návode je napísané že sa majú potrieť nejakým tukom.Neporadí mi niíekto aký by to mal byť.
Potri jedlým olejom. Skúsenosti s hákmi si prečítaj v tejto téme od príspevku č. 523. Píše sa o tom
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
kandur Pozri príspevok
Od manžela som dostala domácu pekáreň, ale mám problém že sa mi nedajú po upečení vytiahnuť lopatky. V návode je napísané že sa majú potrieť nejakým tukom.Neporadí mi niíekto aký by to mal byť.
Ja potriem nielen miešače ,ale aj kolíky , na ktoré sa nasúvajú olejom. Dokonca aj do dierky miešača kvapnem olej. Keď je chlebík upečený, tak dole pokrútim najprv do oboch strán hriadeľmi a nechám chlebík vypadnúť z pečiacej nádoby a nechám ho vychladnúť. Vtedy mi odchádzajú aj z pekárne chlebík ľahšie..aj háky z chlebíka von ľahšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať