Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
piškot Pozri príspevok
Ahojte som tu nova prosim vas poradte chcem si kupit pekaren na chlebik aku značku ake mate skusenosti dakujem anka
Ja som bola rozhodnutá pre Etu..alebo Moulinex XXL...uľahčili mi to v obchode, lebo Eta mala nejaký výpadok a prišiel im Moulinex. Takže som si odniesla domov túto piecku. Ale svokre sme kúpili v Lidli Bifinett..je veľmi dobrá, niekedy sa mi viac páči ako moja.
0 0
piškot piškot

piškot je offline (nepripojený) piškot

Meggi 1 Pozri príspevok
Ahoj Anka, vitaj medzi nami.
Ja som napr. chcela Etu, ale v tom čase boli vypredané, musela by som čakať dlhšiu dobu na dodanie, tak som si kúpila Panasonic. Ale neľutujem, lebo pečie výborný chlebík a koláče.
Prelúskaj túto tému, je o tom písané hneď na začiatku témy. O značkách som sa dočítala už v príspevkoch 15, 25 a 26. A pamätám si, že aj ďalej bolo o nich písané.
Niekto to tu už napísal, že nezáleží veľmi na značke pekárne, aj lacnejšia pekáreň Ti poslúži rovnako dobre ako drahšia. Ale aby si vychytala muchy pri jej používaní, neľutuj čas, ktorý stráviš čítaním tejto témy, lebo tu nájdeš veľa užitočných a dobrých rád aj receptov. A sú to tipy overené, z vlastných skúseností pekárov a pekárok, odskúšané.
ahojko Meggi dakujempekne si zlata porozmyšlam,pozerala som po obchodoch a nemaju nejaky moc vyber ponukli nam Moulinex tak sme pozerali chcem do kuchyne nezer aby to ladilo potom napišem pre ktoru som sa rozhodla parjem krasny den
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Dobrý deň. Zdravim všetkých v tejto téme. Asi 2 dni som vlastníkom (spokojným) ETA Siesta. Už som aj piekol chlebíky, boli výborné. Zo začiatku som mal obavy, ale všetko je OK a už ani ja ani manželka neľutujeme a sme radi že je pekárnička doma.

Chcel by som sa ale spýtať niekoho kto má tiež Siestu - na programe 8, pečenie - či sa dá čas nastaviť kratší ako 1 hodina.
Mám rád prepečený chlebík s hrubšou chrumkavou kôrkou a preto si ho po skončení "dopekám". U mňa je najmenší čas 1 hodina a to je veľa, musím to potom striehnuť a pekárničku vypnúť ručne po asi 15 minútach.
Poradí niekto či sa to dá? Je na to nejaká finta? Alebo je tá moja pekárnička (ktorá inak ide dobre) v tomto vadná?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Stevo5 Pozri príspevok
Dobrý deň. Zdravim všetkých v tejto téme. Asi 2 dni som vlastníkom (spokojným) ETA Siesta. Už som aj piekol chlebíky, boli výborné. Zo začiatku som mal obavy, ale všetko je OK a už ani ja ani manželka neľutujeme a sme radi že je pekárnička doma.

Chcel by som sa ale spýtať niekoho kto má tiež Siestu - na programe 8, pečenie - či sa dá čas nastaviť kratší ako 1 hodina.
Mám rád prepečený chlebík s hrubšou chrumkavou kôrkou a preto si ho po skončení "dopekám". U mňa je najmenší čas 1 hodina a to je veľa, musím to potom striehnuť a pekárničku vypnúť ručne po asi 15 minútach.
Poradí niekto či sa to dá? Je na to nejaká finta? Alebo je tá moja pekárnička (ktorá inak ide dobre) v tomto vadná?
Ja mám Moulinex a keď chcem mať prepečenejšiu kôrku, tak po dopečení nechám chlieb dlhšie v pekárničke, nevyberám ho.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

cactus Pozri príspevok
Ja mám Moulinex a keď chcem mať prepečenejšiu kôrku, tak po dopečení nechám chlieb dlhšie v pekárničke, nevyberám ho.
Ďakujem za odpoveď, niekedy to takto aj vyskúšam. Ale aj tak by som prosil odpoveď k môjmu prvému príspevku (č 645)od niekoho kto má ETA Siesta.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Stevo5 Pozri príspevok
Dobrý deň. Zdravim všetkých v tejto téme. Asi 2 dni som vlastníkom (spokojným) ETA Siesta. Už som aj piekol chlebíky, boli výborné. Zo začiatku som mal obavy, ale všetko je OK a už ani ja ani manželka neľutujeme a sme radi že je pekárnička doma.

Chcel by som sa ale spýtať niekoho kto má tiež Siestu - na programe 8, pečenie - či sa dá čas nastaviť kratší ako 1 hodina.
Mám rád prepečený chlebík s hrubšou chrumkavou kôrkou a preto si ho po skončení "dopekám". U mňa je najmenší čas 1 hodina a to je veľa, musím to potom striehnuť a pekárničku vypnúť ručne po asi 15 minútach.
Poradí niekto či sa to dá? Je na to nejaká finta? Alebo je tá moja pekárnička (ktorá inak ide dobre) v tomto vadná?

Stevo5 pekárnička v tomto určite nie je vadná.Ja mám síce Bifinett, ale princíp programu pečenie je asi na každej pekárničke rovnaký.Aj mne sa dá nastaviť na hodinu a ak chcem piecť kratšie tak vypnem manuálne.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

betka631 Pozri príspevok
Stevo5 pekárnička v tomto určite nie je vadná.Ja mám síce Bifinett, ale princíp programu pečenie je asi na každej pekárničke rovnaký.Aj mne sa dá nastaviť na hodinu a ak chcem piecť kratšie tak vypnem manuálne.
Betka631 ďakujem za odpoveď. Trochu sima ukľudnila. Tak to teda budem vypínať ručne, ak keď mi nejde do hlavy prečo tvorcovia programu do týchto pekárničiek tento jednoduchý časovač tam nedali.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

piškot Pozri príspevok
Ahojte som tu nova prosim vas poradte chcem si kupit pekaren na chlebik aku značku ake mate skusenosti dakujem anka
Ahoj Anka! Výborný nápad kúpiť pekárničku, isto neoľutuješ!
Ja som mala najprv vybranú ETU. Potom som v internetových debatách narazila na informácie, že Ety mali problém s kvalitou nepriľnavej vrstvy na nádobe, tak som zmenila značku na Moulinex. Tie ale aktuálne neboli v obchodoch dostať, tak som zase študovala na internete rôzne informácie, porovnania značiek atď. Môžem ti povedať, že po troch dňoch som mala hlavu ako balón a vôbec som nevedela pre akú značku sa mám rozhodnúť. Nakoniec som si vybrala Panasonic, lenže ten tak isto "nebyl k mání" , muselo by sa čakať nejaké 2-3 týždne, tak som si objednala UNOLD. Som veľmi spokojná, veľmi sa mi na tejto pekárni páčilo, že má možnosť vytvoriť si vlastný program.
0 0
SlavkaNr SlavkaNr

SlavkaNr je offline (nepripojený) SlavkaNr

Prosiiim, zaciatkom maja som sa rozhodla, ze si kupime chlebarnicku a vtedy som tu na porade natrafila na recept od niekoho, kto sa vola Frantisek alebo tak nejako (snad si to pamatam dobre).Bol tam kompletny popis, kedy a kam dat kvasnice... same dobre rady... Jasne, ze som si neulozila linku a teraz, ked mam pekarnicku -Panasonic SD 255- hladam ten prispevok. Ak by nahodou niekto vedel, kde je, dajte prosim linku. Presla som prispevky po stranu 46 a ak som to neprehliadla, tak to tam nebolo. Vdaka
0 0
SlavkaNr SlavkaNr

SlavkaNr je offline (nepripojený) SlavkaNr

Uz som to nasla,ale nemozem dat linku, lebo mam malo prispevkov :-) , ale ak si date vyhladavat domaci chlieb od frantiska, tak vas to nasmeruje.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
SlavkaNr Pozri príspevok
Uz som to nasla,ale nemozem dat linku, lebo mam malo prispevkov :-) , ale ak si date vyhladavat domaci chlieb od frantiska, tak vas to nasmeruje.
Asi si myslela toto:
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
piškot Pozri príspevok
ahojko Meggi dakujempekne si zlata porozmyšlam,pozerala som po obchodoch a nemaju nejaky moc vyber ponukli nam Moulinex tak sme pozerali chcem do kuchyne nezer aby to ladilo potom napišem pre ktoru som sa rozhodla parjem krasny den
Nerezovú Moulinex som videla teraz v letáku Metra.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak milí spolupečúci. Včera som stratila svoje panenstvo a upiekla som prvý chlieb v pekárničke. Podaril sa na výbornú. Nechcela som to riskovať, tak som kúpila hotovú zmes. No ak bude viac času, tak určite budem experimentovať s vašimi radami.
0 0
inkamia inkamia

inkamia je offline (nepripojený) inkamia

my sme tiez na vianoce dostali takyto darcek-pekaren na chleba:-)zatial som spokojna.Je to znacka eta a vyhoda je,ze v tescu sa daju kupit presne rozne druhy chlebov na tento typ-tam je aj napisany, ktory program sa ma pouzit. Nas zlepsovak je,ze formu este pred miesanim potrieme mastou,nech to chrumka:-)mnam
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Zdravím všetkých "postihnutých", aj ja vášnivo pečiem už vyše roka, ale asi pred 2 mesiacmi som prišla na novú vychytávku.
Vždy som piekla chlieb na základnom programe - na mojej Biffinetke 3:50 hod. Zdalo sa mi to veľa a rýchly program sa mi nepáčil, chlebík nebol podľa mojich predstáv. Teraz pečiem takto:
nastavím si rýchly program 1:50 hod. Nechám vymiesiť, keď je na displeyi asi 1:05, vypnem , vyberiem háky a nechám kysnúť 1 hod. Potom zapnem program pečenie ten trvá 1 hodinu a mám krásny chlebík za kratšiu dobu. veľmi sa mi to osvedčilo, možno, že tento návod už tu je, nečítala som celú diskusiu, ak áno, prepáčte. Krásne pečenie !
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
usko 1 Pozri príspevok
Zdravím všetkých "postihnutých", aj ja vášnivo pečiem už vyše roka, ale asi pred 2 mesiacmi som prišla na novú vychytávku.
Vždy som piekla chlieb na základnom programe - na mojej Biffinetke 3:50 hod. Zdalo sa mi to veľa a rýchly program sa mi nepáčil, chlebík nebol podľa mojich predstáv. Teraz pečiem takto:
nastavím si rýchly program 1:50 hod. Nechám vymiesiť, keď je na displeyi asi 1:05, vypnem , vyberiem háky a nechám kysnúť 1 hod. Potom zapnem program pečenie ten trvá 1 hodinu a mám krásny chlebík za kratšiu dobu. veľmi sa mi to osvedčilo, možno, že tento návod už tu je, nečítala som celú diskusiu, ak áno, prepáčte. Krásne pečenie !

Aký typ Bifinett pekárne máš? Ja mám totiž Bifinett KH 1171 a základný program mám na 3:05 pre 1000 g chlebík a potom dosť často používam program kyprý ( ak chcem mať nadýchanejší chlebík ) a ten mám na 3:18 pre 1000 g. Ja oceňujem na pekárničke hlavne to, že tam vložím suroviny a viac si ju nemusím všimať.Môžem si robiť iné veci alebo zájsť k susedke na kávičku. No ale ak ti to takto vyhovuje- nič proti tomu... len mám pocit, že si to zbytočne komplikuješ.
0 0
gabikagg gabikagg

gabikagg je offline (nepripojený) gabikagg

Domaca pekaren je asi vyborna vec na oddlahlych lazoch, ale dnes, ked sa da kupit chlieb v obchode viac-menej kedykolvek a okrem toho je mozne rezervu uschovat v mraznicke, povazujem domacu pekarnicku za neekonomicku zalezitost.uz len suroviny na pripravu a el.energia predstavuju vyssiu polozku na 1 kg chleba a este cena pekarnicky...
Kolko chleba si kupite za cca 2000Sk? + suroviny a energia
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
gabikagg Pozri príspevok
Domaca pekaren je asi vyborna vec na oddlahlych lazoch, ale dnes, ked sa da kupit chlieb v obchode viac-menej kedykolvek a okrem toho je mozne rezervu uschovat v mraznicke, povazujem domacu pekarnicku za neekonomicku zalezitost.uz len suroviny na pripravu a el.energia predstavuju vyssiu polozku na 1 kg chleba a este cena pekarnicky...
Kolko chleba si kupite za cca 2000Sk? + suroviny a energia
Presne takto uvažoval i môj manžel, ale len dovtedy kým som pekárničku nekúpila ( i napriek jeho protestom, ale keď si už ja dačo vezmem do hlavy).Tiež prepočítaval suroviny a energiu a neviem čo ešte. Teraz si chlebík nevie vynachváliť a odkedy mám pekárničku tak som chlieb ešte nekupovala. A to nehovoriac o tom, že viem čo si do chlebíka dám a hlavne žiadne konzervačné prísady.
Zdá sa mi, že už sa tu riešila ekonomická stránka pekárne, ja to neriešim, ale ak by som spočítala suroviny a spotrebu energie (ta je podľa mňa zanedbateľná), tak ma kilový chlebík určite nevyjde viac ako v obchode, keďže u nás kúpim 450 g celozrnný chlieb za 30 SK.
A tá vôňa čerstvo upečeného chlebíka, ktorá sa šíri bytom je na nezaplatenie.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

ta vôna upeceneho chlebika je bezplatna je zadarmo ako bonus
Naposledy upravil tina1 : 06.06.08 at 08:16
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
gabikagg Pozri príspevok
Domaca pekaren je asi vyborna vec na oddlahlych lazoch, ale dnes, ked sa da kupit chlieb v obchode viac-menej kedykolvek a okrem toho je mozne rezervu uschovat v mraznicke, povazujem domacu pekarnicku za neekonomicku zalezitost.uz len suroviny na pripravu a el.energia predstavuju vyssiu polozku na 1 kg chleba a este cena pekarnicky...
Kolko chleba si kupite za cca 2000Sk? + suroviny a energia
Absolútne s tebou nemôžem súhlasiť. Toto mohol napísať len človek, ktorý nemá chlieb rád. Chlieb z mrazničky..ani by mi to nechutilo. U nás kúpim tiež všelijaké chleby v obchode, ale minule v jednej pekárni pani kúpila žemle a našla v nej zapečenú žiletku..bolo to aj novinách. Mne sa to určite nestane, ani žiadne chrobáky a iné neduhy. A cenove ma podstatne vychádza lacnejšie ako pri dnešných cenách v obchode. A tá radosť z vydareného chlebíka voňavého...tá je k nezaplateniu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať