Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak chcete mať rýchle a lacné pohostenie, urobte v pekárni kysnuté cesto, z pol kila hrubej múky bude na dva plechy + ovocie a posýpka. Sú to najlepšie koláče na svete a priam božská je kombinácia marhúľ a boroviek.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
kukučka Pozri príspevok
Ak chcete mať rýchle a lacné pohostenie, urobte v pekárni kysnuté cesto, z pol kila hrubej múky bude na dva plechy + ovocie a posýpka. Sú to najlepšie koláče na svete a priam božská je kombinácia marhúľ a boroviek.
zaujímavé, pretože ja kysnuté cesto robím z hladkej OO múky s troškou polohrubej výberovej.
Nie je cesto potom tvrdé?



boroviek - borievok

len tak aby reč nestála, ale nemyslím to v zlom. Aj ja príjmem opravu - napomenutie, ak niečo v rýchlosti zle napíšem...???
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

cactus Pozri príspevok
zaujímavé, pretože ja kysnuté cesto robím z hladkej OO múky s troškou polohrubej výberovej.
Nie je cesto potom tvrdé?



boroviek - borievok

len tak aby reč nestála, ale nemyslím to v zlom. Aj ja príjmem opravu - napomenutie, ak niečo v rýchlosti zle napíšem...???
mám kuchársku knihu vydanú v roku 1975 a tam je buď hrubá, alebo miešaná múka pri všetkých receptoch na kysnuté koláče

máš pravdu, ani som si to neuvedomila a použila nárečový výraz borovky, ale ty tiež borievky, takže vlastne nemáš pravdu

sú to čučoriedky
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Odkedy mám pekáreň tak cesto robím len v nej či sú to buchty, knedle alebo len piškótové cestá je to kopec ušetreného času, teraz ked si deti zmyslia že chcú buchty večer, tak s tým nemám žiadny problém, voľakedy by som sa teda s tým nehrala po večeroch teraz ma to teší hlavne že to netrvá dlho. Akurát musím dať kilo tej múky, lebo z pol by im bolo málo.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

přiměřene, přiměřene mne by to cesto utieklo z pekárne Buchty som robila len pečené, teraz keď mi pekáreň urobí cesto, je to paráda. Ale doteraz jedávame knedľu namiesto parených buchiet. Prihrievala som ich klasicky na pare. Teraz fŕknem rukou do mikroténu pár kvapiek vody a dám ich hriať do mikrovlnky, keď sa vrecko nafúkne, sú hotové. Lenivý človek vymyslí všeličo. Nie je to síce môj nápad, ale je dobrý. Chystám sa už dlhšie vyrobiť buchty v parnom hrnci, ale foto z experimentu nesľubujem.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Kukučka prosím ťa ako pariš tie knedľe v mikrovlnke?Niekde som čítala,že na parenie treba dať do mikrovlnky pohár s vodou. O mikrotenovom sáčku som nepočula. Ďakujem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

v tom mikroténovom vrecúšku
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

kukučka Pozri príspevok
v tom mikroténovom vrecúšku
Asi si nerozumiete, kukučka tie knedle už hotové iba zohrieva, alebo sa mýlim?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

áno, varím ich 20 minút v parnom hrnci, kdesi je tu aj foto, ale niekto ich v mikroténe aj varí, hľadajte na www.labuznik.com
0 0
Lully Lully

Lully je offline (nepripojený) Lully

Ja si dávam do toho vypracovať a vykysnúť cesto na všetko,čo sa robí s kysnutého cesta/koláče,knedle atď. Výborný pomocník!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
beba13 Pozri príspevok
Odkedy mám pekáreň tak cesto robím len v nej či sú to buchty, knedle alebo len piškótové cestá je to kopec ušetreného času, teraz ked si deti zmyslia že chcú buchty večer, tak s tým nemám žiadny problém, voľakedy by som sa teda s tým nehrala po večeroch teraz ma to teší hlavne že to netrvá dlho. Akurát musím dať kilo tej múky, lebo z pol by im bolo málo.

Beba prosím ťa, môžeš napísať presne recept na cesto na tie buchty? Knedlík tu už kdesi máme...
0 0
bnorika bnorika

bnorika je offline (nepripojený) bnorika

Chcem sa Vás pýtať, kto má doma domácu pekáreň zn. Eta HARMONY, že aj Vaša dom. pekáreň začína miesiť cesto až po 17 minútach???
Teraz sme ju kúpili, a najprv sme mysleli, že je chybná, lebo po zapnutí nič nerobila, až po 17 min. začala vypracovať cesto, a dosť krátko!
Aké máte skúsenosti s touto značkou?
Ďakujem za odpovede!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nemám skúsenosť konkrétne s Etou, ale niektoré pekárničky najprv suroviny predhrejú a až potom začnú miesiť. Robí to napr. Bifinett. Skús si pozrieť v návode....malo by to tam byť napísané.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja mám Bifinett a najprv 15 min. predhrieva, takže človek má pocit, že sa nič nedeje a potom začne miesiť.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Daniela, robila si lekvár z ríbezlí? Len som chcela vedieť ako sa ti podaril.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

bnorika Pozri príspevok
Chcem sa Vás pýtať, kto má doma domácu pekáreň zn. Eta HARMONY, že aj Vaša dom. pekáreň začína miesiť cesto až po 17 minútach???
Teraz sme ju kúpili, a najprv sme mysleli, že je chybná, lebo po zapnutí nič nerobila, až po 17 min. začala vypracovať cesto, a dosť krátko!
Aké máte skúsenosti s touto značkou?
Ďakujem za odpovede!
Mam Etu Siestu, tie pekarne su vsetky skoro rovnake. Nemusis mat obavy, ona najprv si predhrieva asi 17 min., motor nepracuje , az potom zacne miesit. Pokial dodrzis presne rozpis surovin, chlebik sa ti vydari.
Tu na porade najdes vela svelych rad, http://www.porada.sk/t67035-p78-doma...tml#post795766,http://www.porada.sk/t13226-p9-domac...tml#post731251
Prajem vela zdaru a vitaj v klube
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Moulinex má viac programov, základný chlebík nepredhrieva, len tzv. sedliacky. Nechce sa mi veriť, že ty nemáš na výber, pozorne čítaj návod
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
betka631 Pozri príspevok
Daniela, robila si lekvár z ríbezlí? Len som chcela vedieť ako sa ti podaril.
Betka zatiaľ nie, mám teraz rušno doma, rušno v práci..takže nebol čas.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

DanielaSĽ Pozri príspevok
Beba prosím ťa, môžeš napísať presne recept na cesto na tie buchty? Knedlík tu už kdesi máme...
Robievala som buchty z polohrubej múky, ale odkedy som vyskúšala recept od betky631 tak robím len ten aj dnes som upiekla 4 plechy. buchty nie sú vôbec vysušené, ale perfektne mäkké. Ak sa betka 631 neurazí tak tu je : 1kg hl.múka špeciál, 2dl olej, 0,5l mlieka, 3 vajíčka, soľ, trochu cukru, kocka droždia. Všetko dám do pekárničky vymiesiť, ale kysnúť cesto dávam do kysky z tupperwaru. Je to rýchle a pohodlné.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
beba13 Pozri príspevok
Robievala som buchty z polohrubej múky, ale odkedy som vyskúšala recept od betky631 tak robím len ten aj dnes som upiekla 4 plechy. buchty nie sú vôbec vysušené, ale perfektne mäkké. Ak sa betka 631 neurazí tak tu je : 1kg hl.múka špeciál, 2dl olej, 0,5l mlieka, 3 vajíčka, soľ, trochu cukru, kocka droždia. Všetko dám do pekárničky vymiesiť, ale kysnúť cesto dávam do kysky z tupperwaru. Je to rýchle a pohodlné.

beba13 nemám sa prečo uraziť ja podľa tohto receptu pečiem aj záviny a osie hniezda a vlastne všetko kysnuté. Už ani neviem ako som k nemu prišla.
Predtým som tiež piekla z polohrubej múky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať