Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ayya Pozri príspevok
budes si ho sama "pestovat" , alebo pouzijes kupeny ... v prasku?
kvások chcem pestovať, ale to vieš, novoročné predsavzatia
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Tak - definitívne rozhodnuté po vašich písmenkách o pekárni a mojom nekonečnom vyberaní na nete je pekáreň objednaná..
Ale volali mi, že ju nemajú na sklade, musím čakať, kým im dodajú. Objednala som Etu, stále mi však vŕta hlavou, či som si dobre vybrala: rozhodovala som sa medzi Moulinexom a Etou
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Syn sa priznal, že vyberal domácu pekáreň pre nás ako darček na Vianoce, ale sa nevedel rozhodnúť, nekúpil. Ja som ho za to pochválila..... tuším som urobila blbosť, že?
Ale vtedy som o takom výrobku nepočula, zdalo sa mi to zbytočné vyhadzovanie peňazí....a od detí ani nechcem brať, majú kam dávať peniaze, život majú pred sebou. Ale teraz to ani nemôžem kúpiť za vlastné, veď by sa urazil. A slinky sa zbiehajú.....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zmeň si meno na Daniela a tá má meniny 3-tieho januára
ale neponáhľaj sa, najprv porozmýšľaj akú, aby si neskôr neľutovala, na začiatku som dala link na siahodlhú debatu. Chlebík upečie každá, ale bezlepkový už nie, majú rozdielne nádoby a teda tvar chlebíka, a samozrejme gramáž. Už sú aj dvojnádobové a čo ja viem, čo ešte.
Ja keď niečo hľadám, klikám na googli najskôr na obrázky.
Potom pozerám, čo dokážu najdrahšie spotrebiče a nakoniec porovnávam parametre a cenu. Pekáreň som chcela, ale vôbec ma nanapadlo, že mi ju deti kúpia.
Tuším to bolo tu na Porade, že niečia mamka sa rozhoduje takto:
chcem to, alebo to potrebujem? A odkedy je dôchodkyňa tak takto:
potrebujem to, alebo sa bez toho zaobídem?
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Ja už dávno čítam o pekárni a rozhodovala som sa dlho. Na základe skúseností iných poraďáčiek, ktoré tu opísali, ako aj cez google, klikala som na obrázky, zväčšovala, porovnávala rôzne značky - som sa rozhodla pre jeden druh a dúfam veľmi, že správne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Viete, je jednoduchšie, ked niečo také dostanem a naučím sa s tým robiť, vyberať z väčšieho množstva ponúk mi robí problém. Ale pri dare je to iné.... darovenému koňovi na zuby nepozeraj.........
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Uvažovala som kúpiť ako darček k vianociam synovi s nevestou domácu pekáreň. A presne, nevedela som sa rozhodnúť pre typ. A pri tom váhaní mi nevesta povedala, že chudne, takže som rozmýšľala, či by to nebrala z mojej strany ako zlomyseľnosť, keby som im takú pekárničku podarovala. Ako sme s manželom boli kupovať dary, spomenula som, čo som chcela kúpiť a on na to, že či by som ju chcela aj ja. Aby som mu to uľahčila, súhlasila som, on ju kúpil a potom som rozmýšľala, či som neurobila unáhlené rozhodnutie. Včera večer som urobila prvé pokusné pečenie. Po prvom nezdare, keď (neskúsená) som tam dala miesto obyčajnej múky, ražnú, ktorá je oveľa ťažšia, a musela som prerušiť program, masu vykydnúť som urobila druhý pokus so zmesou na chlieb. Pokus sa vydaril a dnes na raňajky sme mali chutný voňavý chlieb.
Tiež som hľadala na nete a porovnávala pekárne a nakoniec sme to kúpili bez rozmyslu, podľa vonkajšieho efektu a podľa toho, aby sa mi dizajnovo hodila do kuchyne, predsa len je to dosť veľká vec a je ju vidno. Ale asi sme sa náhodou rozhodli dobre. Sme len dvaja a úplne nám stačí Moulinex s jedným hnetákom na 750 g alebo 1000 g chlieb. Uvidím, aká bude reakcia detí, keď to u nás uvidia. Však budú aj iné sviatky, kedy im budem môcť, v prípade záujmu, takúto vec darovať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, my sme tiež len dvaja, zväčša sú deti mimo domu.

Ozaj, a ako to po upečení čistíš? Čistíte?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veď im môžeš sem tam podarovať upečený chlebík. Dala si mi chrobáka do hlavy, Sofia Loren chudla vraj na cestovinách. Mám domáce vajíčka, idem ja zamiesiť na domáce rezance! Veď už mám kvôli Porade skoro tichú domácnosť
už len pošepkám program7, 14 minút
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Meggi 1 Pozri príspevok
Tak - definitívne rozhodnuté po vašich písmenkách o pekárni a mojom nekonečnom vyberaní na nete je pekáreň objednaná..
Ale volali mi, že ju nemajú na sklade, musím čakať, kým im dodajú. Objednala som Etu, stále mi však vŕta hlavou, či som si dobre vybrala: rozhodovala som sa medzi Moulinexom a Etou
ahoj meggi, rozhodla si sa dobre. Ja som zvazovala pri kupe medzi Panasonikom a Etou. No nakoniec som kupila Etu a som s nou spokojna. U mna je to trocha komplikovane lebo pecenie bezlepkoveho chlebika je o nieco narocnejsie, ale naucila som sa.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Uhádla si, brázdim po nete a zhŕňam informácie..a mám z toho už hlavu v smútku.... lebo vážne neviem , ktorú by som si mala vybrať.
pre lepsie porovnanie pozri si stranku: http://www.mybox.cz/pekarny/ mam Etu siestu a som s nou spokojna
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

KEJKA Pozri príspevok
áno, my sme tiež len dvaja, zväčša sú deti mimo domu.

Ozaj, a ako to po upečení čistíš? Čistíte?
Bola som milo prekvapená, lebo po upečení chleba tá nádobka nebola vôbec zašpinená. Píšu v návode, že ju stačí vyčistiť jemnou navlhčenou hubkou. A presne, uplne to stačí. To vnútro má totiž nepriľnavú povrchovú úpravu a nič sa na to nenalepilo.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Meggi 1 Pozri príspevok
Tak - definitívne rozhodnuté po vašich písmenkách o pekárni a mojom nekonečnom vyberaní na nete je pekáreň objednaná..
Ale volali mi, že ju nemajú na sklade, musím čakať, kým im dodajú. Objednala som Etu, stále mi však vŕta hlavou, či som si dobre vybrala: rozhodovala som sa medzi Moulinexom a Etou
My sme sa tiež rozhodovali medzi týmito dvomi pekárničkami a nevedeli sme sa rozhodnúť a keďže nám to kupoval syn pod stromček rozhodol on. Kúpil Moulinex. Myslím si ale, že aj Eta je výborná a upeče tiež dobre chlebík.Program majú skoro rovnaký. Tak už sa len teš, kedy naložíš do pekárničky a upečieš.
Naposledy upravil vema : 29.12.07 at 17:08
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

vema Pozri príspevok
Danka, neviem koľko druhov ich je, ale my máme najvačšiu s dvomi hákmi a je menšia s jedným hákom. Tá naša je naozaj dosť veľká.Teraz mi manžel hovorí, že asi tiež má dva háky ale je objemovo menšia tak na 750g 1000g chlieb.Táto naša má rozmery cca dlhá 43 cm, široká 27 cm, vysoká 32 cm.
Tak predsa má len jeden hák, ako tu píšu. Vieš ono to je s tým chlebom tak, že keď je taký dobrý a čerstvý, tak aj viac zjete.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kukučka Pozri príspevok
už len pošepkám program 7, 14 minút
vieroslava Pozri príspevok
Bola som milo prekvapená, lebo po upečení chleba tá nádobka nebola vôbec zašpinená. Píšu v návode, že ju stačí vyčistiť jemnou navlhčenou hubkou. A presne, uplne to stačí. To vnútro má totiž nepriľnavú povrchovú úpravu a nič sa na to nenalepilo.
ďakujem za odpovede. Od Kukučky som pochopila, že súčasťou je aj nejaký čistiaci program..... č.7 na 14 min., alebo to bolo o niečom inom?
Treba teda čistiť manuálne? a čo odrobinky?, zvyšky múky apod.?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

KEJKA Pozri príspevok
ďakujem za odpovede. Od Kukučky som pochopila, že súčasťou je aj nejaký čistiaci program..... č.7 na 14 min., alebo to bolo o niečom inom?
Treba teda čistiť manuálne? a čo odrobinky?, zvyšky múky apod.?
Priznám sa, ešte to nemám naštudované tak dôkladne, že by som potrebovala vedieť, či je tam nejaký čistiaci program, ale podľa mňa a mojej skúsenosti po pečení chleba ani nie je potrebný. Vážne to stačí pretrieť jemnou hubkou. Ani múka tam nie je nejaka rozsypaná. A tým, že som piekla prvý krát, som to sledovala, čo to robí (takto som "zízala" na moju prvú automatickú práčku v roku ....., bolo to lepšie ako televízor) a okukala som, že počas hnietenia to pobralo zo stien všetku múku a ostatnú hmotu. V návode píšu, že je veľmi dôležité dodržať váhu a množstvo ingrediencií a potom sa asi nemôže stať, že by cesto nemalo tú správnu konzistenciu. A správne urobené cesto je kompaktná hmota, ktorá sa nelepí na steny nádoby.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Kukučka písala, že ide v pekárničke zamiesiť cesto na rezance.To u nej robí program č.7. Chuderka pekárnička, ešte by sa mala sama aj umývať
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aha, ďakujem, myslela som, že odpovedá v rýchlosti na moju otázku.
Prajem príjemné pečenie, zábavného Silvestra a ŠNR.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dobre sa bavíme, že? Chlapi majú od Ježiška vláčiky a my pekárne

http://www.pekarny.unas.cz/

Tu je všetko pekne po lopate. Ja z mojich naštudovaných vedomostí len doplním: recept je recept a kvalita múky je skutočnosť, ak sa nám "v telke" cesto nevidí, netreba sa báť pridať trocha tekutiny, alebo dosypať múku. Cesto sa dá skontrolovať dotykom.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

kukučka Pozri príspevok
Ja z mojich naštudovaných vedomostí len doplním: recept je recept a kvalita múky je skutočnosť, ak sa nám "v telke" cesto nevidí, netreba sa báť pridať trocha tekutiny, alebo dosypať múku. Cesto sa dá skontrolovať dotykom.
Srdečná vďaka. Veď časom naberiem aj ja skúsenosti. A už som sa ponúkla, že zajtra napečiem aj našim mladým. Idem naberať skúsenosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať