Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kvetan kvetan

kvetan je offline (nepripojený) kvetan

kvetan Pozri príspevok
Prosím o recept na koláče,ktoré by mi pekáreň len vymiešala a nakysla maximálne tak 1kg.cesta.Ďakujem
Myslel som tým ,že nakysnuté cesto potom dám na plech a potom ako slaný koláč,alebo ovocný dám piecť do el.rúry.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veď si nájdi akýkoľvek recept na kysnuté cesto
trebárs tu: http://diskuse.dama.cz/d.php?d=716
Naposledy upravil kukučka : 26.09.08 at 19:13
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
kvetan Pozri príspevok
Myslel som tým ,že nakysnuté cesto potom dám na plech a potom ako slaný koláč,alebo ovocný dám piecť do el.rúry.

A niečo takéto?


Kysnuté cesto.


1kg hl.múka špeciál, 2dl olej, 0,5l mlieka, 3 vajíčka, soľ, trochu cukru, droždie.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

DanielaSĽ Pozri príspevok
A niečo takéto?


Kysnuté cesto.


1kg hl.múka špeciál, 2dl olej, 0,5l mlieka, 3 vajíčka, soľ, trochu cukru, droždie.
Podobny recept mam aj ja , je vynikajuci, len davam vyberovu muku
Danielka davas miesit do pekarne 1kg muky?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tinka ja som ho ešte neskúšala, ale ten recept ste tu niektorá na moju prosbu prilepila. Tak som ho len skopírovala.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Podľa tohto receptu pečiem všetky kysnuté koláče...je naozaj dobrý. Ešte som cesto nemiesila v pekárničke, ale asi by som si ho rozdelila na polovičku, pretože do mojej by som mala dať max. 750 g múky.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Včera som pozerala Teleráno a bola tam pekárnička.Tak som sa večer mrkla na nete a vďaka meninám ju už mám doma/ako darček/ vybrala som Moulinex XXL kúpila som múku v Lídli na celozrnný chlebík a už len čítam a nakúkam a čakám čo z toho bude.Všetci chválite kysnuté cesto na buchty,no uvidíme to v zásade nepečiem,lebo aj keď dvaja sme robili to isté s tým mojím na druhý deň bolo možné aj obloky vytlkať tak to skúsim .Ak by boli nejaké osvedčené receptíky a vylepšenia,tak PROSÍM PROSÍM aj na email ĎAKUJEM
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

v mojom príspevku 823 máš link, je tam receptov do bludu
a tu veľmi veľa rád a skúseností, recepty tiež:
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=151&t=1983095
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
vieruš Pozri príspevok
Včera som pozerala Teleráno a bola tam pekárnička.Tak som sa večer mrkla na nete a vďaka meninám ju už mám doma/ako darček/ vybrala som Moulinex XXL kúpila som múku v Lídli na celozrnný chlebík a už len čítam a nakúkam a čakám čo z toho bude.Všetci chválite kysnuté cesto na buchty,no uvidíme to v zásade nepečiem,lebo aj keď dvaja sme robili to isté s tým mojím na druhý deň bolo možné aj obloky vytlkať tak to skúsim .Ak by boli nejaké osvedčené receptíky a vylepšenia,tak PROSÍM PROSÍM aj na email ĎAKUJEM
Tak ti blahoželám, ja mám takú istú a som s ňou nadmieru spokojná.
0 0
grenadina grenadina

grenadina je offline (nepripojený) grenadina

Dobry den,

je to super vec, moja mama v tom pečie vyborny chlieb. Všetko to urobi samo zahnetie cesto, vykysne to a potom to upečie, skvela vec, akurat musite počitať s tym že to zaberie miesto a samozrejme ma to aj spotrebu elektriny.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Takže už som dopiekla chlieb z lidlu,ale až nikde na konci som sa dočítala v diskusii že treba pridať trochu oleja,no nevadí nedal sa mi vyklopiť.Musela som sa s ním popasovať.Inak je super.Už papkáme.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

ďakuje za link,len som myslela overené /a vylepšené/recepty
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
vieruš Pozri príspevok
Takže už som dopiekla chlieb z lidlu,ale až nikde na konci som sa dočítala v diskusii že treba pridať trochu oleja,no nevadí nedal sa mi vyklopiť.Musela som sa s ním popasovať.Inak je super.Už papkáme.
aby sa dobre vyklopil, tak ho nechám po dopečení ešte aspoň pol hodiny, potom sa lepšie vypklopí a aj kôrka je tmavšia, chrumkavejšia a háky potom tiež vyberám, až keď trocha ochladne, dajú sa lepšie vybrať.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a ešte prikladám recept zo strany 79 príspevok 783


Re: Domáca pekáreň na chlieb
Citát:
Pôvodca textu príspevku: vema
Ďakujem Dáška, budem experimentovať, mohla by si napísať ako si upiekla chlebík, ktorý Vám chutil.

Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - Pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce


doplním, že sme skúšali s Danielou SĽ aj s acidkom. Je dobrý.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Ďakujem,už boli na ochutnávke aj susedia.Pečiem už tretí chlebík.Skúšam z celého kg kupovanej zmesy.Tak som zvedavá.Škoda že som ju nemala skôr.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

To acidko v akom množstve a namiesto čoho?Som fakt ľavá na pečenie.ďakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
vieruš Pozri príspevok
To acidko v akom množstve a namiesto čoho?Som fakt ľavá na pečenie.ďakujem

vieruš v týchto citovaných máš naše skúseností s DanielouSĽ ako ame si ich vymieňali.







DanielaSĽ Pozri príspevok
Inak tento osvedčený recept od Dáši robím poslednú dobu ,ale s acidofilným mliekom a teda už ocot nedám. Ale ide vždy zemiak a robím so všelijakými múkami a je pekný, chutný , vyrastený a ešte aj pekne stmavnutý. Pečiem ho najnovšie večer s nastavením , aby bol ráno čerstvý. Predtým sa mi sem-tam narobili aj ušaté chleby, ale odkedy to pečiem takto tak je vždy vydarený a aj ľahko vychádza z pekárne.
DanielaSĽ Pozri príspevok
Idem sa podeliť s mojou najnovšou skúsenosťou. Trochu som mala obavy piecť chlieb na expres programe. Nejako som tomu nedôverovala. Ale okolnosti ma predvčerom prinútili použiť tento program. A výsledok bol výborný. Chlieb bol hotový raz dva...vydarený, akurát som ľutovala, že som nedala trochu viac ražnej múky. Vrch som mala trochu bledý, nechala som chlebík ešte 10 minút dopekať. Takže do budúcna myslím, že tento program budem používať častejšie.
cactus Pozri príspevok
Pečiem podobne ako spomínaš, Daniela, z tých istých múk a je to bez problémov.

Pohánkovú som kúpila v Kauflande. Inak ten chlebík je chuťovo fajn, podobne ako celozrný a je hutnejší.

A najradšej pečiem z tých múk z Lidlu, sú rozne druhy v takých farebne odlíšenýc h sáčkoch podľa druhu zmesí. A všetky miešam podľa Dáškinho receptu.

Piekla som už aj ciabatú, skúsila som podľa Dáši a potom čiste iba ciabatu podľa návodu, ale zdal sa mi slaný. Takže: miešam.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ešte raz pridávam trochu upravený Dášin recept.

Chlebík od Dáši na 1000 g.

350 ml vlažnej vody alebo acidofilného mlieka
2 PL oleja

1 PL octu (dávam jablkový - dočítala som sa v diskusiách, že je to proti trúseniu chleba a naozaj to tak je, overila som si, keď som ho zabudla pridať .
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
2 čl soli - Pozor ale, soľ musí ísť dostatočne ďaleko od droždia. Inak droždie nekysne.

1 čl cukru
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce

2 uvarené postrúhané a vychladnuté zemiaky.


V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka
1 1/2 PL oleja
1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ahojte milé pekárky/pekári Včera som si zadovážil svoju prvú pekárničku Moulinex XXL. Keďže som tvor nedočkavý nedalo mi ju hneď aj nevyskúšať. Chlebík sme doma mali tak som sa pustil do bábovky. Dopadlo to nad moje očakávania. Podarila sa super, dokonca aj tvar vyzeral k svetu, aj keď jeden rožok sa malinko prepadol - ale chuťova fantázia.
ALe napríklad vôbec neviem ako nastaviť tú kôrku a kedy. Kedy vybrať tie miešače aby v chlebíku nebola diera. A ešte by som bol rád pri radách nejakých receptoch od tých ktorý majú už skúsenosti s Moulinex XXL, aj s programom ktorý používať ...ďakuuujem.
Dneska sa chystám na pomarančový džem, budú palacinky tak som zvedavý držte palce
0 0
zabavac zabavac

zabavac je offline (nepripojený) zabavac

Moja žena pečie výborný chlieb.
Postup: 1 hrnček mletej pšenice, 2-3 postrúhané varené zemiaky, trocha ľanového semena, trocha vločiek, rasca, soľ.
urobí kvások na mlieku a zakvasí. nechá kysnúť hodinu. Potom to vyleje do herou vymasteného pekáčika, do kt. sa zmestí práve toto množstvo a pečie hodinu. Po upečení potrie studenou vodou.
Myslím si, že domáca pekáreň by bola pre nás zbytočná. trocha šikovná gazdiná si poradí aj bez pekárne, podľa mňa je to zbytočný prepych. Ale to je môj názor, nikomu ho nevnucujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať