Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Samozrejme šikovná gazdiná si poradí aj bez domácej pekárničky. ALe pre mňa menej zručného je to idealna vecička. Dneska som v nej robil cesto na knedľu podľa receptu, ktorý som našiel na porade a môžem len a len odporučiť. A chystám sa večer tiež na džem.
Až taký prepych to podľa mňa nie je, už ide na trhu dostať aj za symbolickú cenu
Ja som z nej proste uplne nadšený už by som ju nedal za nič na svete
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Ja ju mám tiež. Nebola síce za symbolickú cenu, snažila som sa ísť zlatou strednou cestou a neľutujem. zo začiatku síce sklamanie - naše múky a tak - nevhodné na pečenie chleba..... teraz kupujem hotové zmesy od výmyslu sveta v Rakúsku, obľúbila som si tie z HOFER. Cenový rozdiel - u nás 1 kg za 50,- Sk, tam 1 kg za 0,99 €. A pečiem nie z polovice, lebo sa mi ten chlebík zdal moc vysoký a zle sa krájal a tak..... ale 1kg rozdelím na 3 časti. Z jednej 1kg zmesy upečiem poctivé 3 chlebíky tak po cca 520 g.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zalobaba trochu s tebou nebudem súhlasiť. Úplne si vystačím s múkami , ktoré kúpim aj u nás v meste. Hladkú múku T 650 dostať skoro všade. Špeciálnejšie múky najčastejšie nakupujem v Kauflande. Chlieb mám chutný, výborný, len sa tak po ňom zapráši. Viem ,čo som do neho dala a pretože obmieňam múky, semiačka mám ho za každým razom iný.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Deppo súhlasím s tebou. Dnes zo školy dcéra doniesla kroisant poliaty čímsi, čo malo byť marcipán a hoci vyzeral pekný, vôbec mi nechutil, ohrdla ho aj mačka. Odkedy máme pekáreň, chlebík sme kúpili len výnimočne. Návod si treba čítať viackrát, vždy niečo objavíš. V mojom je tabuľka v ktorej mám pri jednotlivých programoch vypísané časy ako dlho pekáreň cesto miesi, nahrieva, kysne a pečie. Pred pečením ti pípne, kedy máš pridať prísady, keď ich zamieša, môžeš nádobu vybrať, vybrať cesto a háky. Ja to ale nerobím. Pečiem veľké kilové chlebíky a nemám rada veľké krajce. Keď chlebík na rošte trošku ochladne, ešte teplý ho prekrojím na polovicu. Skôr sa dá jesť aj odložiť. Kôrku nastavuješ pred pečením, počas behu programu sa nedá meniť nič. Pozor, ak ju vypneš a zapneš, program začne pracovať od začiatku.
Piekla som aj kváskové celozrné chleby a tam som pridávala ešte aspoň 10 minút pečenia a robím to často aj teraz. Niekedy sa zabudnem a je to aj viac. Chlebík nám tak viac chutí.
Droždie používam čerstvé a úplne stačí štvrtinka kocky aj keď dávam 630 gr miešanej múky.
Používam len maslo, bravčovú masť, alebo olej. Žiaden škodlivý margarín.

citujem:
A teď je to zajímavé…
Margarín byl původně vyroben jako krmivo, po němž měli rychle přibývat krocani. Ty ale místo toho zabíjel. Ovšem lidé, kteří předtím vložili do výzkumu všechny své peníze, chtěli aby se jim vrátily, a tak dali hlavy dohromady a uvažovali, co udělat, aby je dostali zpět.
Původně to byla bílá hmota bez chuti a zápachu, takže do ni přidali žluté barvivo a umělou příchuť, a začali to lidem prodávat místo más
la.

celý článok tu:
MARGARÍNY JSOU ZDRAVOTNÍ RIZIKO
Naposledy upravil kukučka : 04.10.08 at 23:59 Dôvod: doplnenie a ešte link
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja som piekol z klasickej polohrubej múky bábovku a bola vynikajúca a podarila sa hneď na prvý krát. Celková moja robota 5 minut, ostatné zariadila pekárnička, prikladám aj fotku - posúďte sami. Chuť bola rovnako dobrá ako jej výzor - aspoň pre mňa
Včera som nejak nestíhal , tak džem som robil dneska - pomarančový. Výsledok tiež veľmi dobrý, ale ešte nestuhol , takže nebudem vychvaľovať pred úplným dokončením. Hlavne mi vyhovuje, že všetko naokolo nebolo lepkavé a kuchyňa ostala ako keby nedotknutá. Z trištvrte kila pomarančov boli len tri - 350g fľaštičky, aj tak sa to oplatilo! Nabudúce by som to však robil troška prácnejšie a pomaranče očistil uplne bez tých šupiek, tak by to bolo podľa mňa ešte lepšie. Prikladám tiež fotky.
Nemôžem si pomôc ale pekárnička sa mi páči čoraz viac. Dneska sa chystám na biskupský chlebíček , a skúsim troška aj experimetovať A urobím ho z hladkej múky T650 , tak som zvedavý ako sa podarí.
Kukučka ja som použil margarín tiež, ale na základe tvojej rady naposledy. Doma sme nezvykli, piecť a priznám sa, za posledných asi 10 rokov som ho použil prvý raz - naposledy
bábovka.jpg  
varenie.JPG  
džemííik.JPG  
1/1
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deppo super...až som dostala chuť na tú bábovku aj džem. Bábovku asi robiť nebudem , ale ten pomarančový džem vyskúšam. Podľa čoho si ho robil? Podľa receptov v knižke, ktorá bola pri pekárničke?
Inak biskupský chlebík som z tej knižky robila kedysi hneď ako som dostala pekárničku, ale myslím, že v knižke je chyba v postupe. Daj si pozor, myslím, že sa tam zabudlo na vymiešané vajíčka. Treba ich dať do pekárne skôr.
Naposledy upravil DanielaSL : 05.10.08 at 13:17 Dôvod: doplnenie
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Daj recept na tu babovku, vyzera dobre.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Deppo Pozri príspevok
Ja som piekol z klasickej polohrubej múky bábovku a bola vynikajúca a podarila sa hneď na prvý krát. Celková moja robota 5 minut, ostatné zariadila pekárnička, prikladám aj fotku - posúďte sami. Chuť bola rovnako dobrá ako jej výzor - aspoň pre mňa
Včera som nejak nestíhal , tak džem som robil dneska - pomarančový. Výsledok tiež veľmi dobrý, ale ešte nestuhol , takže nebudem vychvaľovať pred úplným dokončením. Hlavne mi vyhovuje, že všetko naokolo nebolo lepkavé a kuchyňa ostala ako keby nedotknutá. Z trištvrte kila pomarančov boli len tri - 350g fľaštičky, aj tak sa to oplatilo! Nabudúce by som to však robil troška prácnejšie a pomaranče očistil uplne bez tých šupiek, tak by to bolo podľa mňa ešte lepšie. Prikladám tiež fotky.
Nemôžem si pomôc ale pekárnička sa mi páči čoraz viac. Dneska sa chystám na biskupský chlebíček , a skúsim troška aj experimetovať A urobím ho z hladkej múky T650 , tak som zvedavý ako sa podarí.
Kukučka ja som použil margarín tiež, ale na základe tvojej rady naposledy. Doma sme nezvykli, piecť a priznám sa, za posledných asi 10 rokov som ho použil prvý raz - naposledy
Ja by som si prosila receptíček na ten pomarančový džemíček, lebo na fotkách vyzerá veľmi mňamky.....
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Jooj ďakujem za pochvali Ano robil som to podľa receptov ku pekárničke, ale zachvílku sa budem musieť poobzerať po nových lebo je ich tam málo. A ďakujem za radu Daniela

Tak pridávam recept na bábovku (1000g)
120 ml mlieka
3 vajcia
210 g masla /robil som Hery, ale naposledy/
1 čl soli /podľa odmerky ku pekárničke/
90 g cukru (som dal 80 normalneho + 10 škoricového)
530 g polohrubej múky
2,5 čl sušeného droždia ( podľa mňa uplne stačia 2, lebo sa mi jedol rožok troška zohol)
50 g orechov nasekaných (môžu byť aj madle, dokonca som čítal na nete aj recep s arašidmi!)
150 g hrozienok vymáčaných v rumovej arome

Celková doba prípravy 3h50m.

A recept na džem
750 g pomarančov -čistá váha (odporúčam očistiť ale uplne od šupiek, troška prácnejšie, ale výsledok bude určite stáť zato)
600 g cukru
50 g pektínu

Celková doba prípravy 1h5m
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Dakujeme pekne, vyskusame.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Deppo, ďakujem za recept na pomarančový džem. Určite ho vyskúšam. Zdá sa byť dobrý. Nie v pekárni, lebo moja nemá program na džem ale klasicky na sporáku. Raz som kúpila hotový pomarančový džem, chutil nám, ale takémuto domácemu sa určite nevyrovná, keď viem, čo som do neho dala

Deppo, skvele sa Ti vydarili aj bábovka aj džem. 1*
Ja by som tiež nedala pekáreň preč, som rada, že ju mám. Je to dobrý pomocník. To ocení ten, kto pekáreň už raz vyskúšal - kto nie, ten sa vyjadruje proti pekárni. Jednoznačne dobrá vec v kuchyni!
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Deppo, už som si aj vytlačila tvoj recept na bábovku a aj jamik. Určite vyskúšam.
Vďaka.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Rado sa stalo, dúfam že čoskoro prispejem aj vlastným receptom nielen nejakým skopírovaným.
Meggi pekárničku nedám za nič, a všade budem šíriť jej posolstvo
Cactus tá bábovka nemá chybu! vážne, džem treba troška doladiť, ale aj to bude
K tomu džemu , už pekne vychladol - je krásne hustý, a rodine veľmi chutil. N môj vkus tam niečo chýba. Nabudúce skúsim pridaj aj troška kyselky, je troška sladký. Keď si to však zoberiem , možno zato môžu aj pomaranče, boli dosť ako to nazvať nekvalitné a preschnuté.
Teraz miesto biskopského chlebíčka (nemali sme vajíčka, a proste pohodlnosť) robím také ciboľovo - cesnakové niečo, tak držte palce nech sa to podarí Určite hodím aj foto nech to už dopadne ako chce.
Kuchárka sa stáva pomaly mojou drogou. Dúfam, že mi to vydrží
Naposledy upravil Deppo : 05.10.08 at 18:39
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Deppo Pozri príspevok
Rado sa stalo, dúfam že čoskoro prispejem aj vlastným receptom nielen nejakým skopírovaným.
Meggi pekárničku nedám za nič, a všade budem šíriť jej posolstvo
Cactus tá bábovka nemá chybu! vážne, džem treba troška doladiť, ale aj to bude
K tomu džemu , už pekne vychladol - je krásne hustý, a rodine veľmi chutil. N môj vkus tam niečo chýba. Nabudúce skúsim pridaj aj troška kyselky, je troška sladký. Keď si to však zoberiem , možno zato môžu aj pomaranče, boli dosť ako to nazvať nekvalitné a preschnuté.
Teraz miesto biskopského chlebíčka (nemali sme vajíčka, a proste pohodlnosť) robím také ciboľovo - cesnakové niečo, tak držte palce nech sa to podarí Určite hodím aj foto nech to už dopadne ako chce.
Kuchárka sa stáva pomaly mojou drogou. Dúfam, že mi to vydrží
Práve som chcela povedať, že tam možno treba dodať kyselinu citrónovú a určite to bude mať lepšiu chuť...
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Cactus napadlo to aj mňa, ale až po tom čo bol uvarený Za horúca nebol taký sladký, asi tie chute museli prezrieť. No džem som robil prvý raz vo svojom živote, tak budem nabudúce múdrejší
Prikladám aj fotky môjho dnešného výtvoru. Nakonci som ho ešte potrel cesnakom (ten u nás môžme) a 10 minut piekol. Doma zožal obrovské ovácie, naštiastie som ho stihol odfotiť, predtým ako bolo po ňom Už len čakám kedy niečo upečiem a poriadne padnem na zadok, lebo zatiaľ sa pekárničke fakt darí. Sám sa musím priznať, že toto som od tohoto stroja nečakal. Proste predčil všetky moje očakávania. A týmto aj končím moje chváli k tejto mašinke, lebo si budete myslieť, že niekomu robím reklamu
Zajtra máme s pekárničkou pauzu,aby sa mi ani náhodou nezunovala. Pokiaľ sa ovšem doma neminie chlieb
pokus.JPG  
polka.jpg  
1/1
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tak ako so stuženými tukmi, zase nesúhlasím
na želírovanie džemov stačí citrónová šťava /ak ho ovocie má málo/
a netreba všelijaké umelé prípravky
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Deppo Pozri príspevok
A týmto aj končím moje chváli k tejto mašinke, lebo si budete myslieť, že niekomu robím reklamu
len sa pochváľ, my sa tešíme s tebou
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

Danielka veľmi ti ďakujem.
0 0
vieruš vieruš

vieruš je offline (nepripojený) vieruš

cactus Pozri príspevok
aby sa dobre vyklopil, tak ho nechám po dopečení ešte aspoň pol hodiny, potom sa lepšie vypklopí a aj kôrka je tmavšia, chrumkavejšia a háky potom tiež vyberám, až keď trocha ochladne, dajú sa lepšie vybrať.
joooj a to si mám zadovážiť zbraň aby som ho pol.hod uchránila pred mijím manželom?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
vieruš Pozri príspevok
joooj a to si mám zadovážiť zbraň aby som ho pol.hod uchránila pred mijím manželom?
tak to už je na tebe, ale doporučila by som, keď už nejakú zbraň, tak tú našu - ženskú. Určite by pomohla...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať