Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

makovec

200 ml mlieka
100 g rozpusteného tuku
2 vajcia
2 PL rumu
1 PL citronky
1 PL slivkový lekvár
1 vanilkový cukor
150 g cukru krupica
1 sáček vanilkového pudinku
300 g hladkej muky + 1 prášok do pečiva + 1 KL jedlé sody + 100 g mletého maku
Postup: v uvedenom poradi dáme všetko do nádoby
Program: U Moulynex XXL č. 10 moučník, trvá 1.25 hod. a makovec bol krásne upečený. Pre jistotu zkusiť špajlou, nechat cca 20 min. vychladnut v nádobě a potom opatrně vyklopit.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - Pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce
[/quote]

a na akom programe to robíte? nech niečo nedomrvím???
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Deppo Pozri príspevok
Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - Pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce
a na akom programe to robíte? nech niečo nedomrvím???[/quote]


ja väčšinou na 1, trvá 3,20 hod. Ten sa mi osvedčil najviac.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

ďakujem za radu
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dávam na najvyššií stupeň a po upečení ešte nechám cca 20 minút v pekárničke, krásne dôjde a dobre sa vyklopí a háky vyberám až po 10-15 minútach, pretože potom sa dajú lepšie vybrať.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj ja tak robím Gabi ako ty....
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Chlebík sme skúšali a je vynikajúci, dneska už pečiem z dvojnásobnej dávky - lebo včera sa celý zjedolmňam a dneska sa chystám na čokoládovú bábovku tak dodám fotky určite
-------
Tak nakoniec som nerobil tú bábovku a vyskúšal recept na makovec, až na to že sme nemali mak :P tak som improvizoval a do cesta pridal hrozienka a polku tabličky nasekanej čokolády, tina proste ten recept je dokonalý. Podaril sa uplne vynikajúco a chuťovo bol (už nie je) fantastický. Stihol som niečo aj nafotiť Nakoniec som ho ešte potrel žltkom a waw
Zo mňa sa normalne stáva pekár
Naposledy upravil Deppo : 12.10.08 at 19:20
chlebík.jpg  
Makovec.jpg  
1/1
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ja recept nepridám (zatiaľ), ale oznamujem, že vďaka synom som čerstvou majiteľkou pekárne......
Keďže som si tu prečítala kopec receptov a rád, pustila som sa s vervou do prvého pečenia. Ako začiatočník som urobila viac chýb ako napr.
vynechala som recept na základný chlebík, a rovno som sa pustila do celozrnného. Podľa návodu bolo treba dať 300g celozrnnej múky a 300g obyčajnej - teda zrejme T550, ale tú som na žiadnom obale nenašla, tak som tam praskla múku polohrubú (akože kompromis......),
nemala som sušené droždie, a tak nech sa Dr. Oetker hnevá, či nie, šmarila som tam čerstvé - podľa návodu 3-násobnú dávku sušeného rozpustenéhp v troche vody s cukrom.
Zapla odporúčaný program č. 3, počkala 3 a 3/4 hodiny a mala výsledok. Čakala som hocičo, splasnutý mazanec a pod.
Vyklopila som však nádherne vykysnutý, úhľadný kilový chlebíček, akurát bol tvrdý ako tehla. Zasa len podľa návodu som ho nechala hodinku na mriežke chladnúť a ten zázrak potom sme ponúkli akurát prišlým hosťom a zvyšku rodiny. Chlieb zmizol v ich útrobách, takže na noc som chcela dať piecť ďalší - jasne že zasa celozrnný - tentoraz nahradením múky polohrubej správnou múkou hladkou.
Samozrejme s posunutím pečenia. Až ked som do vaničky dala všetky ingrediencie, uvedomila som si, že čerstvé droždie bude kysnúť, či piecku zapnem alebo nechám tak, takže odložený štart sa nekonal a musela som to zapnúť hneď...... Ovšem zabudla som dať umytý hák na svoje miesto, čo ma stálo nejaký čas, kým som túto chybu napravila (mimochodom - stáva sa mi to opakovane aj dnes pri štvrtom pokuse......)
Piecka po zapnutí tvrdohlavo trvala na programe č.1 nedalo sa prepnúť na č. 3............ už bolo po polnoci, čo som ju stále vypínala, prepínala, prehovárala....... nakoniec si dala povedať, program, 3 som zapla, ja som si nastavila budík ráno na 4-u hod.
S malou dušičkou som šla pozrieť ten nepodarok, ale piecka sa zasa zachovala štedro a vydala mi krásny kus chlebíka. Nebol taký vysoký, zrejme zmena múky, ale ráno po rozkrojení sa všetkým jeho štruktúra zdala lepšia. Chuťovo bol rovnaký.
Toľko moje prvé skúsenosti s novým členom našej rodiny.
Takže toto sú moje skúsenosti, piekla som ešte do tretice, tento raz už z nakúpenej zmesi, ten neviem aký je, lebo som ho pekne v utierke zabalený dala synom na cestu......

Prečo som veľmi neverila tej piecke? Aj preto, že som sa na tomto fóre dočítala, o značke Moulinex, že raz a nikdy viac. Nadobudla som dojem, že od tohto výrobku sa kvalitného výsledku nedočkám. Opak je pravda.
Naposledy upravil KEJKA : 13.10.08 at 23:00
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vitaj v našej rodine
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ahoj, Kejka, tak sa počet pekárov na PORADE rozširuje, musím konštatovať.
Určite si vyskúšaj ten chlebík so zemiakmi od Dášky a pôvodca príspevku Vema. Je doteraz najlepší a myslím si, že nielen pre mňa.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Gabi ale musím neskromne podotknúť, že mnou vylepšený Dášin recept je aj tak najlepší.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Gabi ale musím neskromne podotknúť, že mnou vylepšený Dášin recept je aj tak najlepší.
Myslíš ten s acidkom? Tak potom máš pravdu...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak dnes doľahol na mňa dátum 13-tého. Možno.
Keďže doma sme už nemali chlieb, nastavila som si časovač na ráno, že budeme mať čerstvý chlebík. Hoci pekáreň nie je najtichšia, v noci sa hádam nezobudíme. Lenže čo sa stalo...
Večer o ôsmej som natavila časovač o 7 hodín, že ráno o 3-tej začne miesiť a piecť a po 6-tej bude chlebík hotový. Ale... pár minút po pol noci počujem zvuk ako: vrrrrn ... vrrrn ... vrrrn ... vrrrn ...
Asi to poznáte. Najprv ma napadlo, že to muž začal vydávať ďalší zvuk pri svojom "nočnom dýchaní". Ale po chvíľke sa rytmus medzi zvukom a chrápaním stratil. Zobudím muža: niekto nám píli visiaci zámok na šope. Nič iné som si nevedela predstaviť. Nie je tam nikto. Započúva sa viac, a to "MOJA" mašina. Si predstavte ten rozospatý, nervózny hlas. No čo už, pekáreň začala fungovať o tri hodiny skôr, ako som plánovala.
Totižto som už múdrejšia, že časovač sa nastavuje na koniec pečenia, nie na začiatok.
Ale koniec príbehu príde až teraz. Keď teda sme už horko - ťažko zaspali a ráno sa zobudili... jednoducho, chlieb sa nevydaril.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ja počítam takto:
Keď to dám všetko napr. o 9,00 hod. a chcem mať chlieb upečený cca o 6,00 ráno, tak do šiestej je 9 hodín a vyberám ho tak okolo 6.20 hod. aj s pripečením kôrky a je výborný.
Je pravda, že trocha pri pečení vrčí a preto piecku dávam na chodbu, aby to nebolo tak počuť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

cactus Pozri príspevok
Ja počítam takto:
Keď to dám všetko napr. o 9,00 hod. a chcem mať chlieb upečený cca o 6,00 ráno, tak do šiestej je 9 hodín a vyberám ho tak okolo 6.20 hod. aj s pripečením kôrky a je výborný.
Je pravda, že trocha pri pečení vrčí a preto piecku dávam na chodbu, aby to nebolo tak počuť.
Asi je pravda to porekadlo, že hlúpy sa učí na vlastných chybách.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Asi je pravda to porekadlo, že hlúpy sa učí na vlastných chybách.
ale nie, vieš, kým som ja pochopila z návodu, ako sa to nastavuje, pretože stráááášne múdro to tam bolo napísané, tak to trvalo, a potom som si povedala sama, že to má byť tak ako som to napísala hore...
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ahojte pekárky a pekáry, prilepujem recept ktorý som našla. Je veľmi dobrý.
Čokoládový chlieb.

200ml mlieka
30g masla (hera)
1 vajce
2PL tekutého medu
2PL ml.cukru
1čl soli
1čl ml.škorice
200g pol.múka
200g hl. múka
1č sušené droždie

Po zaznení signálu:
100g horká čokoláda (nasekať)
100g orechov (strúhaných)

Ja mám Moulinex tak pečiem na prog.č.4,750g, svetlá kôrka. Skúšala som aj makovec,je super.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Gabi03 Pozri príspevok
Ale koniec príbehu príde až teraz. Keď teda sme už horko - ťažko zaspali a ráno sa zobudili... jednoducho, chlieb sa nevydaril.
Gabi aký recept si robila? Ja som sa tiež bála po prvý raz a ešte ani raz sa mi nestalo, že by sa nepodaril. A dokonca niekde píšu, že chlieb do ktorého ide vajce alebo mlieko, sa nemá dávať na časovanie. A ja môj pečiem s acidkom. A teraz už pravidelne dávam na časovanie.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Štefka 64 Pozri príspevok
Ahojte pekárky a pekáry, prilepujem recept ktorý som našla. Je veľmi dobrý.
Čokoládový chlieb.

200ml mlieka
30g masla (hera)
1 vajce
2PL tekutého medu
2PL ml.cukru
1čl soli
1čl ml.škorice
200g pol.múka
200g hl. múka
1č sušené droždie

Po zaznení signálu:
100g horká čokoláda (nasekať)
100g orechov (strúhaných)

Ja mám Moulinex tak pečiem na prog.č.4,750g, svetlá kôrka. Skúšala som aj makovec,je super.
Štefka 64, ten chlebík mal potom striedku hnedú? Tá čokoláda sa rozpustila, alebo ostali aj kúsky? Ktorý bol lepší, ten makovec, alebo čokoládový? Napíš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať