Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

kým ja pochopím určité veci , už budem vedieť,

dnes by som rada skusila pletenky tak uvidíme
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Dobrý deň, som tu "nová", a ešte sa len orientujem, ale čo to som si už o pekárničkách prečítala. Asi vás mojou otazkou šokujem, ale ... aký veľký chlebík upečiem z 500 g hotovej zmesi? Našla som v bile nejaké tri druhy zmesí v cene cca 26,-Sk. Výrobcu ani názov si nepamatám... Alebo mi na začiatok odporučíte radšej vyskúšať zmesy z lidla? dúfam, že nechtiac nešírim žiadnu reklamu... Dakujem za odpoveď!
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Dobré ráno

tak mne sa včera pletenky podarili, s cestom sa dobre robilo a pred kysnutím bolo také tuhé ale po vykysnutí sa výborne plietli pletenky, urobila som aj maličké , stredné aj väčšie so sezamom aj s kmínom . Na to že nemám rúru a piekla som ich po dva kúsky v remoske som bola nadšená boli mňam a čo zostali sú dobré aj dnes.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Matica Poradkyna Pozri príspevok
Dobrý deň, som tu "nová", a ešte sa len orientujem, ale čo to som si už o pekárničkách prečítala. Asi vás mojou otazkou šokujem, ale ... aký veľký chlebík upečiem z 500 g hotovej zmesi? Našla som v bile nejaké tri druhy zmesí v cene cca 26,-Sk. Výrobcu ani názov si nepamatám... Alebo mi na začiatok odporučíte radšej vyskúšať zmesy z lidla? dúfam, že nechtiac nešírim žiadnu reklamu... Dakujem za odpoveď!
sama si musíš vyskúšať, a aj sa sem tam popáliť, myslím obrazne, aby si prišla na ten grif.
ale pomôžu ti rady tu na PORADE, len si príspevky čítaj od začiatku a uvidíš, ži ti veľa dajú.
A z 500 g múky sa sá upiecť cca 1000 - 1100 g chlebík.

Mne sa upečie z tých ingrediencií na zemiakový aj 1 300 gramový.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

a môžem zmenšiť recept o štvrtinu ak chcem chlebík 750 g???
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
veronkaj Pozri príspevok
a môžem zmenšiť recept o štvrtinu ak chcem chlebík 750 g???

urob si aku hmotnosť potrebuješ, len pomery zachovaj.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak som to myslela, aby pomer bol .

v tej moulinex sa môže miesiť aj také tuhšie cesto??? napr. včera som robila to cesto na pletenky a robila som ho ručne, lebo som to skúšala a išiel tam kvások a cesto bolo dosť husté mala som čo robiť s tou varechou aby som ho vymiesila bolo to z 0,5 kg múky

dá sa kvások nahradiť sušeným droždím - teda ak tam išli kvasnice - 4g čo je kocka tak ked 1 čl suš. = 1/4 čerstvého tak to sú 4 čl - odmerky malé suš. droždia, len by som to v správnom poradí do pekárne a umieša to ???

a ten kvások sa môže tak nahradiť??? len asi vykysnúť to budem musieť dať do misy lebo to tak včera nakyslo že to by sa mi nezmestilo do pekárne ale miesiť by mohlo
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Hladká múka T 650 nie je celkom bežná...používa sa na medovníky, nie je ju dostať v každom obchode. Ale na chlieb je z našich najvhodnejšia ako základná a k nej už len prisypať ostatné múky. Inak ja zemiaky varím ošúpané, hneď ich roztlačím, nechám vychladnúť a pridám na vrch všetkého v pekárničke. Keď budeš dodržiavať presne recept, ktorý som od Dáši upravila...tak nemáš čo pokaziť. Ja potom vrch po dopečení potriem trochu olejom a je pekný lesklý a vypečený. Tiež mám Moulinex XXL...používam vždy pri chlebíku stupeň prepečenie č. 3. Pri sladkom koláči ale nie. Inak ak si nájdeš v receptoch briošku...tak tá sa určite podarí. Ale tú pečiem na najslabšom stupni prepečenia.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Najlepší výber múk na chlieb je v Kauflande, tam kupujem aj hladkú múku 650 aj rôzne celozrnné múky a veľmi sa mi osvedčila aj grahamová múka. Je tam tiež dostať otruby,pšeničné klíčky ja dávam do chlebíka aj lanové semienko, tekvicové semienka, slnečnicové semienka. Prajem veľa spokojnosti pri pečení aj ja som sa naučila piecť chlieb na Porade a taktiež kde kupovať múku mi poradili tu. Už viac ako pol roka som nekupovala chlieb a namaškrtila som ďalších ludí ktorí si kúpili pekárničku. Ludka
0 0
tajana20 tajana20

tajana20 je offline (nepripojený) tajana20

ja len zacinam,mam pekarnicku ETA harmony len 3 dni a dnes sa mi asi pokazila,vobec sa mi neotacali hnietacie haky,mozte pomoct? Diky
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

tajana20 Pozri príspevok
ja len zacinam,mam pekarnicku ETA harmony len 3 dni a dnes sa mi asi pokazila,vobec sa mi neotacali hnietacie haky,mozte pomoct? Diky
Jasná vec Choď ju hneď zajtra vrátiť. Možno ti naotočku dajú aj novú.
-----
Čo sa týka nášho pečenia, chlieb sa mi darí už hocijaký perfektne Ale sladké momentálne nie a nie a nie, Zajtra pečem koláč, tak držte palce, nech prelomím tú nešťastnú bariéru.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deppo a čo sa ti vlastne nevydarilo? Keď budeš piecť briošku z receptov čo boli pri pekárničke, tak nepokazíš nič. Tá sa mne vždy podarila. Akurát raz som ju nastavila ako chlieb na 3. stupeň prepečenia a bola tmavá veľmi. Ja som práve dopiekla chlebík a čakám kedy vychladne, tak si chvíle čakania krátim tu.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja fakt neviem Piekol som makovec, ktorý sa mi predtým podaril vynikajúco teraz nebol ani poriadne prepečený a proste celkový dojem nulový. Predtým sa mi vydaril naozaj skvele aj chuťovo aj na pohľad. Ešte som rozmýšľal nad tým, či to nemôže byť preto, že pekárnička si medzi dvoma pečeniami vôbec neoddýchla...
A inak som predchvíľkou tiež dopiekol chliebík. Musel som piecť na zajtra, keďže rodina odmieta ten " obchodný ".
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jasné, že si má oddýchnuť, veď to je v návode tuším. Ak sa nemýlim, tak aspoň hodina by mala byť na ten oddych. Nič si z toho nerob, sem tam aj mne sa niečo pokazilo..naposledy som dala predvčerom piecť na noc a tešila som sa, že ráno bude vonať čerstvý chlebík. A voňalo, lenže chlebík boli - len upečené suroviny , ktoré som vložila do pekárne. Neviem sama čo sa stalo. Ako keby háky neboli vôbec miešali. Preto som dnes piekla poobede, aby som videla, čo to bude robiť a miešalo normálne....ale zase ak dávam na noc, tak ho mám vždy nejaký tmavší..dnes som ho nechala ešte 10 minút dopekať.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Aj my to napadlo, že jej treba odýchnuť, lebo som to tiež čítal v návode Akúrat tá netrpezlivosť.
Nevadí, rátam s tým , že sa niekedy aj niečo nepodarí. Tie podarené vecičky mi totiž vždy zdvihnú náladu na ďalšie pečenie. Ja osobne k pekárničke nikoho nepustím (Ale fakt je, že sa k nej ani nikto nehrabe)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ani k mojej sa nik nehrabe..ale chlieb sa zje raz dva.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Pre "tajana20"

mam ETU Siestu. Tiez sa mi raz stalo, ze jeden hak sa netocil. Pretoze bol slabo zasunuty na hriadelke. Na spodnej casi hriadelky vzdy ostane trosku sucheho chleba a dost tazko sa to cisti. Od vtedy davam na to pozor a toci sa stale.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Prosiííím o radu Ako robíte rychly chlieb???? Je porovnateľný s tým základnym??? A aké prísady pridávate plus program pečenia- ďaaakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Deppo Pozri príspevok
Prosiííím o radu Ako robíte rychly chlieb???? Je porovnateľný s tým základnym??? A aké prísady pridávate plus program pečenia- ďaaakujem
Ja robím väčšinou na 1, ten sa mi osvedčil najlepšie. Takže ti nepomôžem...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deppo Pozri príspevok
Prosiííím o radu Ako robíte rychly chlieb???? Je porovnateľný s tým základnym??? A aké prísady pridávate plus program pečenia- ďaaakujem
Ja som robila rýchly chlieb v živote asi 2 x a je trochu iný ako základný - síce pekne vyrástol, je taký tuhší, ale zjesť sa dá. Piekla som ho podľa receptu ktorý som mala k pekárni a na č. 5.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať