Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Kukučka, Ty si už taký rutinér, poraď ako na ten sendvič. Ja som rozmýšľala, že dám len hladkú múku, kvasnice, trošku cukru, sol, l Lyž. oleja, sušené mlieko a vodu. Dám program ako na bagetu.Nepiekla si ešte také niečo?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ako sendvic chuti chlieb, ktory robim len z hladkej chlebovej muky t650. pridavam tam ale aj zrniecka.
0,5 l vody
5 PL oleja
1 lyzicka soli
1,5 lyzicky cukru (davam hnedy)
2 PL slnecnice, 2PL tekvicove semienka, 2 PL lanove semena
dosypem muku do 800g
navrch nasypem balicek suseneho drozdia dr oetker
program na celozrnny chleba
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

vema Pozri príspevok
My sme sa tiež rozhodovali medzi týmito dvomi pekárničkami a nevedeli sme sa rozhodnúť a keďže nám to kupoval syn pod stromček rozhodol on. Kúpil Moulinex. Myslím si ale, že aj Eta je výborná a upeče tiež dobre chlebík.Program majú skoro rovnaký. Tak už sa len teš, kedy naložíš do pekárničky a upečieš.
vema, veľmi sa teším a neviem sa dočkať, kedy mi to príde; v obchode už obzerám potrebné suroviny, aby som mala pripravené, keď mi to pošlú. Najradšej by som už piekla hneď
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

tina1 Pozri príspevok
ahoj meggi, rozhodla si sa dobre. Ja som zvazovala pri kupe medzi Panasonikom a Etou. No nakoniec som kupila Etu a som s nou spokojna. U mna je to trocha komplikovane lebo pecenie bezlepkoveho chlebika je o nieco narocnejsie, ale naucila som sa.
tina ďakujem za tvoje písmenká, veď práve skúsenosti s tou značkou sú dosť rozhodujúce a som teda spokojnejšia, že som si nevybrala zle;
lebo čím väčší výber tovaru, tým sa ťažšie rozhoduje
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Tak Ste ma tu dievčatá nachutili, že uvažujem o kúpe pekárne aj ja. Nechám si od Vás poradiť, no a recepty už od Vás mám.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Meggi 1 Pozri príspevok
vema, veľmi sa teším a neviem sa dočkať, kedy mi to príde; v obchode už obzerám potrebné suroviny, aby som mala pripravené, keď mi to pošlú. Najradšej by som už piekla hneď
Meggi, veľmi dobrý výber majú v Kauflande.Ja som tam nakúpila komplet všetko. Viem si predstaviť ako sa tešíš, bola som a aj som ešte na tom rovnako ako Ty.Potom napíš.
Naposledy upravil vema : 29.12.07 at 20:52
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

vema Pozri príspevok
Meggi, veľmi dobrý výber majú v Kauflande.Ja som tam nakúpila komplet všetko. Viem si predstaviť ako sa tešíš, bola som a aj som ešte na tom rovnako ako Ty.Potom napíš.
Pôjdem sa určite pozrieť do Kauflandu. Múku som si už kúpila T650 a sušené droždie Dr.Oetker, ešte nejaké tie semienka potrebujem dokúpiť. Budem to mať nachystané doma a hneď ako mi pekáreň pošlú, hor sa do pečenia Dám potom vedieť.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Meggi 1 Pozri príspevok
Pôjdem sa určite pozrieť do Kauflandu. Múku som si už kúpila T650 a sušené droždie Dr.Oetker, ešte nejaké tie semienka potrebujem dokúpiť. Budem to mať nachystané doma a hneď ako mi pekáreň pošlú, hor sa do pečenia Dám potom vedieť.
Svagrina ma takuto pekaren, ma dcerku tazku diabeticku, pecie pre nu chlieb, a je velmi dobry, je s tym spokojna, no a aj mne obcas upecie, a ...uz aj teraz mi slinky tecu
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

hmm... preco pouzivate radsej susene kvasnice a nie cerstve? unika mi nejaka vyhoda pri nich? ... napiste, prosim... vdaka
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Meggi 1 Pozri príspevok
Múku som si už kúpila T650 a sušené droždie Dr.Oetker, ešte nejaké tie semienka potrebujem dokúpiť...
mozno samozrejmost ale s evidentnym zlepsenim chlebika... muku vzdy treba preosiat, aj zmes zvyknem preosiat a semienka znovu vlozim naspat - je to potrebne, aby sa muka prevzdusnila, vzdy lepsie potom nakysne ...nezabite ma prosim, za takuto pripomienku a vsetkym, ktore to vedeli sa vopred ospravedlnujem
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

ayya Pozri príspevok
hmm... preco pouzivate radsej susene kvasnice a nie cerstve? unika mi nejaka vyhoda pri nich? ... napiste, prosim... vdaka
pouzivam niekedy susene kvasnice, niekedy cerstve. Rozdiel podstate ziadny. Pri peceni chlebika pri predprogramovanim /pecenie pri nastaveni vecer pecenie az rano/ je vhodne davat susene kvasnice. Ja davam na pol kila 2KL susenych kvasnic, alebo 1/4kocky cerstvych kvasnic. Treba vyskusat, lebo ja pekavam bezl. chlebik a to sa trocha inak sprava bezl. muka ako klasicka muka. Prajem vela zdaru a dobre chutnanie chlebika
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Ja som tiež dostala pekaren pod stromček. Tak sme zatial skusali rýchly program . Chcem sa spýtat, či je rozdiel v kvalite chleba pri dlhom programe t.j.vyše 3 hodín.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ayya Pozri príspevok
hmm... preco pouzivate radsej susene kvasnice a nie cerstve? unika mi nejaka vyhoda pri nich? ... napiste, prosim... vdaka
ja asi iba z pohodlnosti, mam ich v linke pri zrnieckach, nemusim mysliet aby boli v ladnicke a na datum spotreby. castokrat vyuzivam odlozeny start, tam sa susene maju pouzivat a nechce sa mi kupovat viac druhov kvasnic. takto kupim susene do zasoby a mam pokoj.
jaj, este jeden dobvod mam, ze ich nemusim davkovat. na chleba vzdy pouzivam jeden cely sacok a hotovo.
takze ja nemam dovod kupovat a pouzivat cerstve...
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dnes som upiekla ďaľší chlebík, dala som viac ražnej múky, ale neviem prečo mi chlebík popraskal, asi som dala viac kvasníc 750g 1 kl suš.kvasníc, ale bola vrchovatá. Program celozrnný chlieb. Chuťovo výborný, inak nemal chybu. Praskliny plytké, čiže nie na závadu. Tie sušené kvasnice namajú chybu, dobre sa s nimi robí. Dala som zase varený zemiak. Som zatiaľ naozaj spokojná.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

vema Pozri príspevok
Dnes som upiekla ďaľší chlebík, dala som viac ražnej múky, ale neviem prečo mi chlebík popraskal, asi som dala viac kvasníc 750g 1 kl suš.kvasníc, ale bola vrchovatá. Program celozrnný chlieb. Chuťovo výborný, inak nemal chybu. Praskliny plytké, čiže nie na závadu. Tie sušené kvasnice namajú chybu, dobre sa s nimi robí. Dala som zase varený zemiak. Som zatiaľ naozaj spokojná.
vema - nebude to práve tým väčším množstvom ražnej múky?
Tá 1 KL sušených kvasníc sa mi podľa toho, čo som si už všetko o pečení chleba poprečitovala, nezdá veľa (Zatiaľ som len teoretik, podľa vlastnej skúsenosti ešte neviem povedať )
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja si zase myslím, že to bolo tým, že som to piekla ako celozrnný chlieb a ten program má dlhé kysnutie. Nevadí mi to však skoro vôbec, lebo chlebík je veľmi dobrý. Včera do rána som piekla ten sendvič, ale neni sa čím pochváliť. Neposlúchla som Dášku a piekla som ho z hladkej obyčajnej múky.Chuťovo je dobrý, ale keď ho ovoniam tak sa to približuje koláču a to by až tak nevadilo, lebo neni sladký, ale má hrubú kôrku a to sa mi nepáči. No, však sa učíme.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vema Pozri príspevok
Ja si zase myslím, že to bolo tým, že som to piekla ako celozrnný chlieb a ten program má dlhé kysnutie. Nevadí mi to však skoro vôbec, lebo chlebík je veľmi dobrý. Včera do rána som piekla ten sendvič, ale neni sa čím pochváliť. Neposlúchla som Dášku a piekla som ho z hladkej obyčajnej múky.Chuťovo je dobrý, ale keď ho ovoniam tak sa to približuje koláču a to by až tak nevadilo, lebo neni sladký, ale má hrubú kôrku a to sa mi nepáči. No, však sa učíme.
na niektorych pekarnach sa da nastavit aj farba korky.
0 0
evinab evinab

evinab je offline (nepripojený) evinab

nemám osobnú skúsenosť, ale tiež uvažujem nad kúpou. Známa vravela, že mám vyberať takú, ktorá má funkciu miešania aj varenia - vraj sa v tom úplne bez práce dá uvariť džem - nahádžeš kúsky ovocia, želírovací cukor a je to
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dáša_ Pozri príspevok
na niektorych pekarnach sa da nastavit aj farba korky.
Mala som strednú kôrku, mala byť asi tá najslabšia.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

evinab Pozri príspevok
nemám osobnú skúsenosť, ale tiež uvažujem nad kúpou. Známa vravela, že mám vyberať takú, ktorá má funkciu miešania aj varenia - vraj sa v tom úplne bez práce dá uvariť džem - nahádžeš kúsky ovocia, želírovací cukor a je to
Už teraz majú asi všetky program na varenie džemu. Ja aspoň mám a myslím, že aj Eta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať