Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

mňa už neoklamú, nekupujem, mám pekáreň, tralala
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dáša_ Pozri príspevok
No baby, prediskutovala som knedlik aj s mamou a idem na to.

Ešte otázka, ako dlho potom parite?
20-25 minút v parnom hrnci, aj ho tam potom prihrievam
Braun.jpg  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No tak moja brioška dopadla dobre. Nabuduce asi skúsim nahradiť časť masla olejom.

Mam taký návrh, nebolo by dobré dať všetky overené recepty do jednej diskusie, v ktorej by sa ale absolutne nediskutovalo? Lebo teraz je trochu ťažší prehľad.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Dáša_ Pozri príspevok
No tak moja brioška dopadla dobre. Nabuduce asi skúsim nahradiť časť masla olejom.

Mam taký návrh, nebolo by dobré dať všetky overené recepty do jednej diskusie, v ktorej by sa ale absolutne nediskutovalo? Lebo teraz je trochu ťažší prehľad.
ja som ju piekla s olejom miesto masla, bola fantastická
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

DanielaSĽ Pozri príspevok
Heni je chutná, ale čo tu bol nedávno prilepený ten sladký koláč s medom, tak ten sa mi páči asi ešte viac.
pôvodne som mala na programe vianočku, čo tu bola prilepená už skôr, ale teda najprv vyskúšam ten sladký koláč s medom
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Heni Pozri príspevok
ja som ju piekla s olejom miesto masla, bola fantastická
super, tak hned vyskušam.


ešte jedna otázka, do týchto sladkých "buchiet" používate hladku alebo polohrubú múku?

Ja som pre istotu dala miešanicu
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Mne najviac vyhovuje: vianočka, bábovka, sladký chlieb, ale iba s kvasnicami, lebo keď som skúšala niečo sladké a išiel tam prášok do pečiva bolo to nízke a ťažké, pripadalo mi to ako tehlička. Jediné čo sa mi zdalo ako tak, bol makovec. S kvasnicami sa podarilo a bolo to krásne nadýchané. Chlieb mi vyhovuje najviac sedliacky od Danielky, ja si ho ešte prispôsobujem po svojom. Páči sa mi tam to l vajce, kôrka je potom pekná ružová. Toť moja jednoročná skúsenosť. Do chleba dávam vždy uvarený zemiak. Často robím v pekárničke kysnuté cesto na rôzne koláče. Bábovky s práškom do pečiva radšej pečiem klasicky v el. rúre.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dáša_ Pozri príspevok
No tak moja brioška dopadla dobre. Nabuduce asi skúsim nahradiť časť masla olejom.

Mam taký návrh, nebolo by dobré dať všetky overené recepty do jednej diskusie, v ktorej by sa ale absolutne nediskutovalo? Lebo teraz je trochu ťažší prehľad.
Súhlasím a preto dnes založím novú tému , kde prilepím hneď to, čo sa vydarí vždy ..... chlebík od Dáši. Prosím prilepte tam naše overené recepty a nediskutujte v tej téme, len prikladajte vami vyskúšané a vydarené recepty, aby sme potom nemuseli dlho hľadať v debate. Táto téma nech nám slúži na debaty a tá druhá na prikladanie overených receptov a prípadne aj fotografií.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Perfektný nápad!!!!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deppo Pozri príspevok
Perfektný nápad!!!!
Môžeš tam hneď šupnúť svoj recept na lángoše.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.porada.sk/t97886-recepty-...u-pekaren.html
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Milé pekárky.
Mám pekárničku Eta Harmony už asi 3 mesiace. Vyskúšasla som už rôzne recepty / pečiem najmä ten do Dáši/.
No ja neviem prečo, ale môj chlebík je nejaký ťažký. Pritom je dobre vypečený, keď doň ďobnem prstom, pekne mi vybehne späť, ale nožík je polepený, keď ho krájam.
Chcem sa opýtať, či to máte aj Vy také. Neviem v čom je problém.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Použila si presne ten recept? možno si dala menej múky - používaš váhu alebo len tak od oka?
Možno máš v pekárni zle nastavený program/váhu...
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Rozalka Pozri príspevok
Použila si presne ten recept? možno si dala menej múky - používaš váhu alebo len tak od oka?
Možno máš v pekárni zle nastavený program/váhu...
Rozalka, zo začiatku som presne vážila. Potom som to skúšala od oka a snažila som sa, aby malo cesto takú konzistenciu ako keď ho robím ručne.
Preto som napísala aj to,akú pekáreň mám. Možno niektorá pečie lepšie niektorá nie.
Robila som v nej aj hrozienkový koláč /od oka - cesto ako robím obyčajne/. Ten bol výborný.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Možno to bude fakt v pekárničke ten pes zakopaný.
Pretože ja som mala XXL a ten chlebík od Dáši nebol problém.
Druhý mesiac mám ETU, je menšia ako tá XXL, ale ešte sa mi taký dobrý zemiakový nepodaril, ako som piekla v XXL. Zo začiatku mal chlebík ušiská, teraz má síce len ušká, ale aj tak to nie je ono...
Ani dnes sa mi nepodaril. Aj som skúsila dať viacej múky, ako je v recepte (a pri ďalšom pečení dám tej múky ešte viac, pretože to cesto sa mi zdá riedke) a aj tak nie je taký, na aký som bola zvyjmutá.

Čiže z toho vyplýva poučenie, že nie je pekáreň ako pekáreň...

Každá má niečo svoje, ale môj záver je, že XXL (opravené z XXXL) je naj............
Naposledy upravil cactus : 03.01.09 at 20:15
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

cactus Pozri príspevok
Možno to bude fakt v pekárničke ten pes zakopaný.
Pretože ja som mala XXL a ten chlebík od Dáši nebol problém.
Druhý mesiac mám ETU, je menšia ako tá XXL, ale ešte sa mi taký dobrý zemiakový nepodaril, ako som piekla v XXL. Zo začiatku mal chlebík ušiská, teraz má síce len ušká, ale aj tak to nie je ono...
Ani dnes sa mi nepodaril. Aj som skúsila dať viacej múky, ako je v recepte (a pri ďalšom pečení dám tej múky ešte viac, pretože to cesto sa mi zdá riedke) a aj tak nie je taký, na aký som bola zvyjmutá.

Čiže z toho vyplýva poučenie, že nie je pekáreň ako pekáreň...

Každá má niečo svoje, ale môj záver je, že XXXL je naj............
Prepáč, že sa takto pýtam, ale aká je to XXL a XXXL?
Ja poznám ETA Harmony a menšia je ETA Siesta.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
tinaM Pozri príspevok
Prepáč, že sa takto pýtam, ale aká je to XXL a XXXL?
Ja poznám ETA Harmony a menšia je ETA Siesta.
To je iba preklep. Je to Moulinex XXL a ETA je Siesta.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nemá Eta nastavenie na menší chlebík ako 750 gramový?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Nemá Eta nastavenie na menší chlebík ako 750 gramový?
Má iba dve nastavenia.
Dnes som piekla ten menší podľa tvojho receptu a pridala som aj viacej múky, ale aj tak mál ušká.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nemá Eta nastavenie na menší chlebík ako 750 gramový?
Dá sa na nej nastaviť veľkosť I a veľkosť II. Dávam vždy II. V tom to asi nebude.
Ešte som uvažovala o múke. Či nie je rozdiel aj medzi múkou T650 a T650. Možno záleží od mlynu. Mám od ABO MILL.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať