Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja používam NOE
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Rozalka Pozri príspevok
Ja používam NOE
Dík, skúsim zohnať. Uvidím.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tinaM Pozri príspevok
Milé pekárky.
Mám pekárničku Eta Harmony už asi 3 mesiace. Vyskúšasla som už rôzne recepty / pečiem najmä ten do Dáši/.
No ja neviem prečo, ale môj chlebík je nejaký ťažký. Pritom je dobre vypečený, keď doň ďobnem prstom, pekne mi vybehne späť, ale nožík je polepený, keď ho krájam.
Chcem sa opýtať, či to máte aj Vy také. Neviem v čom je problém.
Ak dodržíš recept aj program a máš polepený nôž, chlieb nie je dopečený, tak by som asi pekáreň reklamovala.
Ja každý chlieb po upečení skúšam drevenou ihlicou a dosť často sa mi nezdá a dám ho ešte piecť na 10 minút, ak sa zabudnem aj dlhšie.
/ pečenie je na hodinu, nedá sa nastaviť na menej /
Ale v návode na kilový chlieb mám 550 g múky a to je málo, prerobila som si recept na 650 g a som spokojná.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak má chlieb uši, tak bolo veľa droždia.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

kukučka Pozri príspevok
Ak dodržíš recept aj program a máš polepený nôž, chlieb nie je dopečený, tak by som asi pekáreň reklamovala.
Ja každý chlieb po upečení skúšam drevenou ihlicou a dosť často sa mi nezdá a dám ho ešte piecť na 10 minút, ak sa zabudnem aj dlhšie.
/ pečenie je na hodinu, nedá sa nastaviť na menej /
Ale v návode na kilový chlieb mám 550 g múky a to je málo, prerobila som si recept na 650 g a som spokojná.
Kukučka, máš tiež takú pekárničku ako ja?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

mám menšiu Moulinexku na 750 a 1000 g chlieb
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
kukučka Pozri príspevok
Ak má chlieb uši, tak bolo veľa droždia.
ale môže byť aj riedke cesto
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mam otazku, prečitala som si ten zakladný recept a prekvapil ma tam cukor. Ja cukor nedavam. A chlieb je podla rodiny vydarený.

Ešte poznamka k "ušatému" chlebu . obyčajne je to veľa droždia, treba trošku ubrať. Teda, zvykne to pommoct
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Asi to fakt bude aj v značke.
Skúsim ešte po dokončení programu dať ešte dopiecť. Uvidím.
Ďakujem všetkým za informácie.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Mam otazku, prečitala som si ten zakladný recept a prekvapil ma tam cukor. Ja cukor nedavam. A chlieb je podla rodiny vydarený.

Ešte poznamka k "ušatému" chlebu . obyčajne je to veľa droždia, treba trošku ubrať. Teda, zvykne to pommoct
Skúsim menej, ale v XXL som pri takom množstve mala veeeľmi vydarený chlebík.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám vám pohodový deň. Mám pekáreň Moulinex a neviem, ako sa nastavuje farba kôrky. Postupovala som podľa návodu- tam sa píše, že sa má rozsvietiť svetelná kontrolka. Mne sa však nič nerozsvietilo. neviem, či postupujem správne, alebo je chyba v pekárni. Prosím, poraďte mi. Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pri displeji by si mala mať obrázok troch chlebíkov..je to dosť maličké..idú zhora svetlý, tmavší a celkom na tmavo vyfarbený a v displeji sa pri obrázku rozsvieti taká čiaročka. Teda aspoň ja to tak mám......aký máš typ Moulinex?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Mam otazku, prečitala som si ten zakladný recept a prekvapil ma tam cukor. Ja cukor nedavam. A chlieb je podla rodiny vydarený.

Ešte poznamka k "ušatému" chlebu . obyčajne je to veľa droždia, treba trošku ubrať. Teda, zvykne to pommoct
Dáška, ale droždie potrebuje k nakysnutiu cukor.
Aj moje prvé chlebíky boli bez cukru, no keď som si stále ťažkala na farbu kôrky, Danka (SĽ) mi našuškala, že pridaním cukru sa sfarbí aj kôrka. Odkedy pridávam med (horský), chlebík je mňam.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Ďakujem za radu, myslela som, že sa tam niečo výrazne rozsvieti. Pekáreň mám od Vianoc, nemám ešte skúsenosti s ňou. Zatiaľ som piekla len na základnom nastavenom programe a to bolo OK. Nič som nenastavovala. Uvidím, čo sa mi dnes podarí upiecť. Pečiem čokoládový chlieb , recept mám z tejto stránky. Mám Moulinex XXL
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Dáška, ale droždie potrebuje k nakysnutiu cukor.
Aj moje prvé chlebíky boli bez cukru, no keď som si stále ťažkala na farbu kôrky, Danka (SĽ) mi našuškala, že pridaním cukru sa sfarbí aj kôrka. Odkedy pridávam med (horský), chlebík je mňam.
Ja dávam cukor, ale pravdepodobne, ako som už vyššie napísala, musím zmeniť množstvo múky. Až sa mi podarí upiecť taký, ako v XXL, dám vedieť...
A ten med, Rozalka, vyskúšam.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Som rada, že ste pridali recepty do novej témy. Ten posledný od uska chlebík s cibuľkou robím aj ja , akurát pomiešam hladkú T650 s ražnou. Je to mimoriadne chutné a voňavé.....
Ale čo sa mi podarí upiecť teraz - tak neviem. Nutne som potrebovala dať piecť chlebík, lebo starý sa zjedol a hlásili deti príchod. No ale jeden zemiak doma nebol... Tak reku čo...dám do acidka - ktorého inak bolo tiež pomenej - vajce, pridám múku a budem sa tváriť, že pečiem sedliacky. Miesto ražnej múky som tam prisypala pomleté otruby. Takže všetko len také....co dúm dal . No a sama som zvedavá...čo napečiem.
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

zemiak nahrádzam jednou polievkovou lyžicou instatnej zemiakovej kaše, dosť často sa mi nechcelo variť jeden zemiak...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďakujem za radu.... ešte som to v živote doma nemala. Kúpim to normálne bežne v potravinách? A je to adekvátna náhrada zemiakov?Inak chlebík sa mi práve dopeká,vyzerá krásne, je vysoký, má pekné sfarbenie.A voní mi celý byt. Dúfam, že aj bude chutiť dobre.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

myrtus Pozri príspevok
zemiak nahrádzam jednou polievkovou lyžicou instatnej zemiakovej kaše, dosť často sa mi nechcelo variť jeden zemiak...
ani mne sa nechce a tak ho šupnem do mikrovlnky, len ho treba poprepichovať
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak zatial najlepsi chlebik aky som zbastlil je ryzovy. Dal som polovice spaldy a polovicu ryze natural. Namiesto polovice vody som dal "vodu" z oliv a vykompenzoval som to polovicnou davkou soli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať