Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
misomiso Pozri príspevok
Tak zatial najlepsi chlebik aky som zbastlil je ryzovy. Dal som polovice spaldy a polovicu ryze natural. Namiesto polovice vody som dal "vodu" z oliv a vykompenzoval som to polovicnou davkou soli.
Mišo upresni... špalda..máš na mysli špaldovú múku? A ryžu ? uvarenú? Hoď recept do novej témy.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

DanielaSĽ Pozri príspevok
Mišo upresni... špalda..máš na mysli špaldovú múku? A ryžu ? uvarenú? Hoď recept do novej témy.
Nie. Ja mam mlyncek na zrno, inak by pre mna domaca pekaren nemala ziaden zmysel. (Chutny chlebik dostat aj v obchodoch, ja si peciem nie len dobry, ale aj zdravy).

Teda - tie vsetky suroviny kupujem ako zrno a meliem si ti tesne pred spracovanim, uz som tu o tom pisal.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

misomiso Pozri príspevok
Tak zatial najlepsi chlebik aky som zbastlil je ryzovy. Dal som polovice spaldy a polovicu ryze natural. Namiesto polovice vody som dal "vodu" z oliv a vykompenzoval som to polovicnou davkou soli.
das receptik na ryzovy chlebik?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

tina1 Pozri príspevok
das receptik na ryzovy chlebik?
Velmi jednoduche - zomeliem celkovo 700 g zrna, z toho polovicu spaldy (psenice) a polovicu ryze natural.

400 ml studenej vody
2,5 kav. lyziccky soli
1,5 polievkovej lyz. cukru (ako zradlo pre kvasnice)
20g oleja (davam olivovy)
Priamo so zrnom zomeliem za hrst rasce a 10 ciernych koreni.
+ davam priamo do vody za hrst lanovych semiacok alebo sezamu.

Este poznamka - vodu treba dat naozaj studenu, lebo zrno sa mletim zohreje, takze muka je potom dost tepla. Odmerky pre kavove a polievkove lyzice mam Moulinex, pri inych vyrobcoch sa monzstva mozno mozu aj lisit?

A navrch 1/2 kocky kvasnic - nastruhat. Program - celozrnny chlieb.
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

Zemiaková kaša v prášku je bežne v obchodoch, v časti kde bývajú polotovary na múčniky apod. Predtým, než som dostala radu o použití kaše do chleba, som tento výrobok ani ja nepoznala. Raz som kúpila namiesto obyčajnej kaše český výrobok - polotovar na "bramboráky". Chlebík bol trochu voňavejší , ale tiež dobrý. Samozrejme, je rozdiel medzi skutočným zemiakom a kašou, ale nemôžem povedať, že jeden alebo druhý je lepší alebo horší, je len trochu iný. Vyskúšam teraz ten zemiak v mikrovlnke.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Baby, nebudte lenive uvarit zemiaky. Tie praskove potraviny by sa mali pouzivat iba v nevyhnutnom pripade. Keby ste vedeli, ako sa to vyraba (v podstate tecnologia, ked pri spracovani nejakych potravin vznika odpad, ten niekto kupuje, nieco z toho vyraba, jemu opat vznika nejaky odpad, ten zasa dalej predava...) - tak to radsej jest nebudete.

Mne dost unika vyznam domacej pekarne, ked su pouzite taketo suroviny, ved v obchdoch je dostat chutny chlebik, ktoreho jedinou nevyhodou je tiez len to, ze nevieme, co don dali...
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Mišo upresni... špalda..máš na mysli špaldovú múku? A ryžu ? uvarenú? Hoď recept do novej témy.
Špalda je odroda pšenice http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...-obilie-ii.htm. misomiso ju melie a tak ma kvalitny chlebik. Uplne suhlasim s tym skrobom. Ked si piect chlebik, tak potom kvalitny.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Takže ododnes sa môžem aj ja zaradiť medzi vás majiteľov pekárni. Celé sviatky som vás tu potichúčky sledovala, a nakoniec sa mi podarilo sb-ho ukecať na tento zázrak. Kúpili sme si ECG je to vraj česká výroba a je vraj porovnateľná s Etou /prikladám foto/ tak dúfam že budem spokojná. Hned na začiatok mám jednu otázku. Hnetacie háky ostávajú počas celeho pečenia v pekárni?
Naposledy upravil bv_alexandra : 29.01.09 at 11:24
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Takže ododnes sa môžem aj ja zaradiť medzi vás majiteľov pekárni. Celé sviatky som vás tu potichúčky sledovala, a nakoniec sa mi podarilo sb-ho ukecať na tento zázrak. Kúpili sme si ECG je to vraj česká výroba a je vraj porovnateľná s Etou /prikladám foto/ tak dúfam že budem spokojná. Hned na začiatok mám jednu otázku. Hnetacie háky ostávajú počas celeho pečenia v pekárni?
áno, ostávajú, hoci niektorí, keď chcú mať chlebík relatívne bez dier, tak tie háky po domiesení vyberajú. Ale kto by už len dával pozor, kedy pekárnička domiesi. Mnohým z nás tie diery vôbec nevadia.

a prajem ti, aby ti tá tvoja dobre piekla...
0 0
Renuš Renuš

Renuš je offline (nepripojený) Renuš

Ja mám tiež túto pekárničku, som s nou velmi spokojná. Chcem sa len spýtat, ked upečiem chlebík,mám ho na vrchu svetlý! Čím ho po upečení potierate? Čím to je? Poradte mi
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Renuš Pozri príspevok
Ja mám tiež túto pekárničku, som s nou velmi spokojná. Chcem sa len spýtat, ked upečiem chlebík,mám ho na vrchu svetlý! Čím ho po upečení potierate? Čím to je? Poradte mi
Dávaš do chlebíku aj cukor? Ten podporuje zhnednutie. Ja dávam piecť vždy na najvyšší stupeň prepečenia a mám ho dosť tmavý na vrchu. Niekedy zvyknem pár minútiek pred koncom..alebo potom pri udržiavaní v teple potrieť po vrchu olejom.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Takže prvý pokus s našou pekárnou bol kmínový chlebík z Kauflandu. Bol trošku taký ťažší/tuhší/, neviem prečo.
Ale chcem sa opýtať robila som dnes knedle podľa receptu čo je tu a cesto bolo úplne ťažké a slabo nakyslo. Neviete, kvôli čomu.? Aj knedľa je strašne tuhá.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Uff...to netuším, ja som mala super cesto aj knedlík....
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ja som tiež dnes robila knedlík podľa receptu na dva knedlíky a vydarili sa super, aj s varením vo vode.
A to som sa pozabudla a dala som tam aj vajce aj olej.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bv_alexandra Pozri príspevok
Takže prvý pokus s našou pekárnou bol kmínový chlebík z Kauflandu. Bol trošku taký ťažší/tuhší/, neviem prečo.
Ale chcem sa opýtať robila som dnes knedle podľa receptu čo je tu a cesto bolo úplne ťažké a slabo nakyslo. Neviete, kvôli čomu.? Aj knedľa je strašne tuhá.
aku si dala muku?
Ake mas drozdie?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Múka aj chlebík boli asi súčasťou balenia.

Veronika, aj môj prvý pokus bol z krabice, no potom som piekla už len podľa zaručeného receptu. Nemusíš sa báť, vyskúšaj a uvidíš.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pred sviatkami nebola celozrná múka a tak pečiem biely chlieb. trošku som gúglila a z tohto výberu sa mi zatočila hlava

pozri: múka
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
kukučka Pozri príspevok
pred sviatkami nebola celozrná múka a tak pečiem biely chlieb. trošku som gúglila a z tohto výberu sa mi zatočila hlava

pozri: múka
a v tom množstve mi tam ešte chýba cícerová....
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Dáša_ Pozri príspevok
aku si dala muku?
Ake mas drozdie?
Muku som dala polohrubú a droždie od dr. Oetkera - sušené. už keď kyslo som videla že to nie je v poriadku. No dúfam že další pokus bude lepší. Dnes idem robiť Chlebík od Dáši, tak dúfam že to bude lepšejšie. Chcem sa len opýtať, do toho chlebíka. Suroviny pridam tak ako mám písané v návode - najskôr tekutiny a potom muku a navrch droždie?
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

všetko dobré do nového roku prajem všetkým a vítam nové pekárky,

u nás pekáreň teda nezahálala, piekla chlieb, langoše, sladké aj slané.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať