Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Ahojte, mam na vas "expertov na pekarne" jednu otazocku: uz ste niekde (ak ked tak kde?) zohnali SUSENY KVASOK? Ja mam doma pekaren ecg 538 (to iste co Eta siesta) a v prilozenych receptoch sa pouziva okrem ineho aj suseny kvasok. Akurat ho neviem nikde zohnat. Dik za odpoved!!!! Martina
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Sušené kvasnice dostaneš takmer v každých potravinách, treba sa len opýtať.Dr. Oetker, je na ňom namaľovaná vianočka a je zelený. Je ešte viac značiek.Určite dostaneš vo všetkých marketoch.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mne sa iba dva razy nepodaril chlieb (navykysol) a aka nahoda - vzdy to bolo vtedy, ked som pouzil susene kvasnice. Sucasne musim dodat, ze tie som pouzil iba dva razy v zivote (potom ma uz presla chut skusat to znova), takze sa mi ani raz nepodarilo upiect chlieb so susenymi.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja mám pocit, že sušený kvások (nie kvasnice) som videla asi pred rokom v jednom obchode s bio výživou. Tak skús pozerať týmto smerom

Aha, našla som)
http://www.planetafood.sk/catalog/pr...roducts_id=115
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
nela88 Pozri príspevok
Sušené kvasnice dostaneš takmer v každých potravinách, treba sa len opýtať.Dr. Oetker, je na ňom namaľovaná vianočka a je zelený. Je ešte viac značiek.Určite dostaneš vo všetkých marketoch.
Ahoj Nela88, ja som sa pytala na kvások a nie na drozdie - ked si pozries recepty k pekarnam, zistis, ze je to rozdiel. Odporucam mrknut sa stranku www.eta.cz (aspon dufam, ze som to spravne napisala) a pozriet si tam recepty k dom. pekarni - napr. typ Siesta. Medzi receptami najdes aj take, kde sa ma pri peceni pouzit ako ingrediencia nielen drozdie, ale aj kvasok. Mno, a teraz mi niekto poradte - ak viete, v com je rozdiel a kde to kupit. Mimochodom, najlacnejsie susene drozdie je asi v Kauflande - "RUF" 3 ks v balicku za cca 12,- Sk. Pekny vecer!
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Dáša_ Pozri príspevok
Ja mám pocit, že sušený kvások (nie kvasnice) som videla asi pred rokom v jednom obchode s bio výživou. Tak skús pozerať týmto smerom

Aha, našla som)
http://www.planetafood.sk/catalog/pr...roducts_id=115
Dakujem za odpoved, Dasa!! Som rada, ze to este niekto pozna . Nevies nahodou, ci sa to da v receptoch zamenit na susene drozdie? Skratka, aku ulohu to plni pri peceni?
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Ahojte, este vam dnes nedam pokoj - ked pouzivate obycajne (nie susene) drozdie, ake mnozstvo ho pridavate do cesta? Napr. na 500 g muky treba dat kolko obycajneho drozdia? Vopred dakujem za odpoved a prajem pekny vecer!
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Matica Poradkyna Pozri príspevok
Ahojte, este vam dnes nedam pokoj - ked pouzivate obycajne (nie susene) drozdie, ake mnozstvo ho pridavate do cesta? Napr. na 500 g muky treba dat kolko obycajneho drozdia? Vopred dakujem za odpoved a prajem pekny vecer!
Pouzivam 1/4 kocky cerstveho drozdia. Pri odlozenom starte je lepsie pouzivat susene
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Millé dámy , nepečiem , ale pečte vy !!!


Juraj
dakujem.gif  
0 0
kaps kaps

kaps je offline (nepripojený) kaps

ZŤP, ekonóm práce
Matica. Sušený kvások sa asi nedá kúpiť, ale môžeš si ho vyrobiť tak, že si odoberieš kúsok cesta z tej masy, čo si zamiesila s droždím /napr. na buchty/. Voľakedy sa to tak robilo, lebo nebolo dostať droždie a ľudia si stále odkladyli kúsok cesta z predchádzajúcej dávky. Pred použitím sa to nechá napučať vo vode a použije ako droždie.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Na tému kvások som tu tuším už raz davala odkaz na recept

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4366
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

misomiso Pozri príspevok
Ja si meliem zrno sam. Davam zomilet:
Mišomišo ak sa smiem spýtať, aký máš mlynček na obilie? Navnadili ste ma plánujem kúpiť pekárničku, a keďže obilie máme svoje tiež by som si ho radšej mlela doma. ďakujem
0 0
ina mala ina mala

ina mala je offline (nepripojený) ina mala

AHOJ
písala si, že máš pekárničku s dvomi hnetacími hákmi, prosím ta napíš mi aký dávaš pomer vody a múky na 1kl chleba a aký program
nastavuješ.Mne sa akosi nedarí, naposledy mi ostalo na vrchu dost múky.Díky ina
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ahojte,chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s múkou,čo predáva Lidl. Je to chlebová múka,v ktorej je všetko. Len sa dá voda a múka (RIVERCOTE ). Chlebík nie je zlý,ale za každým mi trocha spľasne. Neviem či je to vodou alebo tam treba pridať trocha droždia.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Štefka 64 Pozri príspevok
Ahojte,chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s múkou,čo predáva Lidl. Je to chlebová múka,v ktorej je všetko. Len sa dá voda a múka (RIVERCOTE ). Chlebík nie je zlý,ale za každým mi trocha spľasne. Neviem či je to vodou alebo tam treba pridať trocha droždia.
Ja som z nej robila a bola dobrá.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Štefka 64 Pozri príspevok
Ahojte,chcela by som vedieť, či máte niekto skúsenosti s múkou,čo predáva Lidl. Je to chlebová múka,v ktorej je všetko. Len sa dá voda a múka (RIVERCOTE ). Chlebík nie je zlý,ale za každým mi trocha spľasne. Neviem či je to vodou alebo tam treba pridať trocha droždia.
A ja dávam troška menej vody ako je predpísané a pridím ešte cca 2 PL oleja. Droždie netreba.
Pečiem v ETE Siesta na 1, nižšia váha a prepečenie stredné.

A tie zmensy so zrnami - tak tiež dávam menej vody a ešte pridám nejaké semená a tiež olej. Zvyknem miesto vody acidko...

Minule mi ciabata tiež trocha spľasol, bol ušatý, ale sa mi ulialo trocha viacej vody...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Simonab Pozri príspevok
Mišomišo ak sa smiem spýtať, aký máš mlynček na obilie? Navnadili ste ma plánujem kúpiť pekárničku, a keďže obilie máme svoje tiež by som si ho radšej mlela doma. ďakujem
Ja som zdedil este po otcovi, on si ho doviezol z Nemecka. K nam to doteraz nedorazilo. Evidentne na Slovensku zakaznici nejdu zdaleka tak do hlbky co sa tyka zaujmu o informacie a zmysel toho, co kupuju. V takom Nemecku, ak uz ludia nakupuju v reformhausoch alebo kupuju domace pekarne, tak uz si nastuduju problematiku a vedia preco to kupuju a ze bez mlynceka pekaren nema velmi zmysel. U nas z toho staci spravit modu a vsetci tie pekarne kupuju, a sypu tam kupovanu muku. Teda nepecu si chlieb ani zdravsie ani lacnejsie.

Skus vygooglit "mlyncek na obilie" alebo "na zrno", ale mam pocit, ze u nas to dostanes iba ako prislusenstvo k niektorym typom kuch. robotov.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

misomiso Pozri príspevok
Ja som zdedil este po otcovi, on si ho doviezol z Nemecka. K nam to doteraz nedorazilo. Evidentne na Slovensku zakaznici nejdu zdaleka tak do hlbky co sa tyka zaujmu o informacie a zmysel toho, co kupuju. V takom Nemecku, ak uz ludia nakupuju v reformhausoch alebo kupuju domace pekarne, tak uz si nastuduju problematiku a vedia preco to kupuju a ze bez mlynceka pekaren nema velmi zmysel. U nas z toho staci spravit modu a vsetci tie pekarne kupuju, a sypu tam kupovanu muku. Teda nepecu si chlieb ani zdravsie ani lacnejsie.

Skus vygooglit "mlyncek na obilie" alebo "na zrno", ale mam pocit, ze u nas to dostanes iba ako prislusenstvo k niektorym typom kuch. robotov.
Ale pekáreň nie je len na pečenie chleba. ...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

misomiso, mam otazku ohladom tvojho celozrnneho chlebiku... Akú hmotnosť má tvoj chlebík? Lebo obávam sa, že moja pekáreň by mi z toho množstva surovín urobila neplechu... vie totiž upiecť max 1 kg chlieb...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

calawen Pozri príspevok
misomiso, mam otazku ohladom tvojho celozrnneho chlebiku... Akú hmotnosť má tvoj chlebík? Lebo obávam sa, že moja pekáreň by mi z toho množstva surovín urobila neplechu... vie totiž upiecť max 1 kg chlieb...
Ja mam sice pekaren do 1,5 kg, ale aj tak peciem iba 1 kg chlieb, aby bol vzdy cerstvy. Ide tam 700g muky, 400 ml. vody, asi sa rat as tym, ze 100 g sa odpari, takze je to nakoniec 1 kg.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať