Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
fatikova fatikova

fatikova je offline (nepripojený) fatikova

Ahoj,mozem s spytat ako vyberas tie haky?
Ja by som to tiez rada,ale neposkodi sa nakysnute cesto?
A kedy ich vyberas,az pred zacatim pecenia? Aj vypnes pekaren?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ja mám tiež pekáreň ETA SIESTA, má 2 háky. Snažím sa vytiahnuť háky po miesení - mastnými rukami ľahko nadvihnem cesto a háky vyberám. No niekedy nestihnem a potom mi zostanú upečené v chlebíku. Vyťahujem ich až keď chlieb vychladne priloženým háčikom. Aby mi to ľahšie vypadlo potieram osku a háky olejom pred začiatkom prípravy cesta.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

jozka56 Pozri príspevok
Dnes som si v pekárničke zarobila cesto na rohlíky, ktoré som piekla na plechu v elektr. rúre.Príloha 34737
Jožka tie rohlíky vyzerajú pekne. Prezradíš recept? Ja som včera skúšala majolkové houstičky, boli chutné, ale moje deti stále čakajú také ako v obchode (tie sú viac nadýchané). Neviem, kde robím chybu alebo v čom to je.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

jana007 Pozri príspevok
Jožka tie rohlíky vyzerajú pekne. Prezradíš recept? Ja som včera skúšala majolkové houstičky, boli chutné, ale moje deti stále čakajú také ako v obchode (tie sú viac nadýchané). Neviem, kde robím chybu alebo v čom to je.
Jasné, že prezradím, veď nie je môj. Vložím ho do receptov pre domácu pekáreň.
Naposledy upravil jozka56 : 25.03.09 at 10:29
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jozka56 Pozri príspevok
Jasné, že prezradím, veď nie je môj. Vložím ho do receptov pre domácu pekáreň.
Jožka, pozerala som tvoj recept na rozky. Mam podobny recept, ale davam trochu rozpusteného masla, mlieko a hlavne časť hladkej múky nahrádzam polohrubou - zdajú sa mi také ľahšie.
0 0
Gabriela Šurinova Gabriela Šurinova
Ahojte tu je Gabika Šurinová.
Danka ak môžem vám napísať recept na obyčajný klasický recept ktorý môžeš aj domácej pekárničke ale aj v elektrickej rúre .

Liptovský gazdovský chlebýk:

Potrebujeme:

0,7 kg hladkej múky obyčajnej / nie špecial /
0,5 l teplej vody
2 málé ČL soli
2 malé ČL cukru
1 malú ČL razce
2 PL octu
10 margarínu / slneč. oleja 1 dcl/
1 droždie sušené
1 kyslej smotany ale nemusí byť

1.Postup:

Do domácej pekárničky pridávame postupne ako budem písať.

voda
cukor
soľ
razca
kyslá smotana
ocot
múka
droždie
Všetky tieto prísady sme dali do pekárničky a zapneme na šprint
/ to je 1.58 min pečenia/ .
keď asi po 15 - 20 min ako sa začalo miešať cesto ,keď je cesto v kope nakoniec pridáme rostopený margarín alebo olej .Ono to zapípa aspon na mojej pekárničke .
Vyberiem miešiace metlyčky aby nebola taká veľká diera
Cesto upravým a už neodokrývam až kým nepípne že je už upečený .
Vypnem pekárničku a asi 15-20 min nechám postať a vyberiem chlebýk zabalým ho do plátenéj utierky a nechám vychladnúť.

2. postup

Pečiem ho už dlho aj tak lajdácky suroviny si vymiešam sama s pekárničky vyberiem metlyčky opláchnem pekárničku s teplou vodou a presuniem cesto s do pekárničky zapnem na pečenie počkám asi 10 min a vypnem počkám 20-25 min vykysne a stlačím program pečenie .
po dopečení nechám chlebýk asi 15-20 min. a potom ho vyberiem do plátenéj utierky.
0 0
Gabriela Šurinova Gabriela Šurinova
Ahojte !

Ak Vám pôžem ponúknuť recept na rožky, bagety , pletienky, žemle,.....všetko s jedného cesta.



Potrebujeme :

1 kg hladkej múky obyčajnej / zelená dakedy /
0,5 l vlažnej vody / mlieka /
100 g margarínu roztopený
30 g cukru /1-2 PL cukru /
1 droždie čerstvé alebo sušené
1 žltok
1 ČL soli.


Postup 1.:

Do pekárničky vlejeme najprv vždy vodu, cukor,soľ, droždie , žltok, múku, margarín,
A zapneme program príprava cesta



Postup 2.:

Ak nemate pekárničku tak to môžete robiť normálnym spôsobom ja to robím takto:

Do nádoby dáme najprv múku ktorú sipem cez sitko aby sa prevzdušnila potom ju dám do mikrovlky asi na 5 min zohriať .Po vybraní s mikr.rúry do muky spravým jamku a do nej vložím cukor, soľ , rozmrvým droždie /čerstvé /
a zalejem vodou necham nech sa spravý kvások ,.
Potom pridám žltok,vymiešam všetko a ked sa bude vareška tak čistiť od cesta vtedy je cesto dobre vymiešané a na záver pridáme margarín .Dobre vymiešame a necháme vykysnúť.

Po vykysnutí :
Po vykysnutí rozdelym si cesto na 4 časti .




Rožky


každú zo 4 častí vyvalkáme do kruhu asi na hrúbku 5 mm prekrojíme na 8 častí./trojuholníky/
Zoberieme si 1 diel a začneme krútiť od najširšej strany pričom taháme jednou rukou špic trojuholníka a nakrucame to na tú širšiu stranu vznikne nám rožtek.


Bageta:

kruh rozdelíme na 4 diely a nie 8 ako u rožkov inak všetko je rovnako .



Pletienky :

Zoberieme si 3 rožky a upletieme z ních vrkoč na koncoch spojíme po vrchu natrieme bielkom alebo rozšlahaným vajcom môžeme posypať sez.semienkami, makom.


Pečenie:

Natrieme plech olejom a poukladáme postupne.
Zapnem si rúru na 50 *C a vložím rožky do rúry nech nakysnú .
Neskôr pridám na 200 *C
Po vybratí zoberiem si čistú hubku /na umývanie riadu / a namočím ju do vody a potiriem tou hubkou po rožkách a prikrijem utierkou rožky a nechám vychladnúť.


Rada

To potieranie hubkou robým aj pri chlebe, buchtách....pečených potravinách.
Ak sa vám nechce babrať s rožkami môžte urobiť si gulky , necháme vykysnúť ten istý postup....


Dúfam že vám budú chutiť ahojte Gabriela .
0 0
Gabriela Šurinova Gabriela Šurinova
Tak ako každý výrobok sa musí vypaliť. Inak je to velmi dobrá vec.
Ja pečiem aj v elektr. rúre chlebýk ale toto je bez roboty.
Do pekárničky si najprv dáš vodu
/zaleží aku pekárničku máš či velkú alebo malú/,
cukor
soľ
razcu
múku
droždie / sušené /
maslo alebo olej
zavreme a dáme piecť nebojte sa pár rázi vám to zapípa a na začiatku ako zapnete program tak asi začne miešať až za 10 min .
potom vám na konci odpípa necham asi 10-15 min v pekárničke a potom vyberiem zabalím do utierky čo mám len na chlebýk a nechám vychladnúť
neviem akú máš pekárničku inak ti môžem napísať recepty ja som už nejaké aj písala recepty tak si možeš pozrieť a vyskúšať .
Ahojte Gabriela!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabriela Šurinova Pozri príspevok
Tak ako každý výrobok sa musí vypaliť. Inak je to velmi dobrá vec.
Ja pečiem aj v elektr. rúre chlebýk ale toto je bez roboty.
Do pekárničky si najprv dáš vodu
/zaleží aku pekárničku máš či velkú alebo malú/,
cukor
soľ
razcu
múku
droždie / sušené /
maslo alebo olej
zavreme a dáme piecť nebojte sa pár rázi vám to zapípa a na začiatku ako zapnete program tak asi začne miešať až za 10 min .
potom vám na konci odpípa necham asi 10-15 min v pekárničke a potom vyberiem zabalím do utierky čo mám len na chlebýk a nechám vychladnúť
neviem akú máš pekárničku inak ti môžem napísať recepty ja som už nejaké aj písala recepty tak si možeš pozrieť a vyskúšať .
Ahojte Gabriela!
A múku netreba?
0 0
Gabriela Šurinova Gabriela Šurinova
Ahojte Babenky tu je Gabriela posielam vám recept ktorý robím už dlho a je veľmi dobrý .


Lúpačky:

Potrebujeme :
1/2 kg. hl. múky
1 dcl oleja
3 dcl mlieka
1 droždie čerstvé
1 PL cukru
1 mal. Lyžičku soli

Postup:

Všetko dáme do pekárničky zapneme program - príprava cesta .
Potom vyberieme z pekárničky a vyvalkáme do kruhu rozrežeme na 4 časti a každú čas tiež vyvalkame do kruhu a ešte rozrežeme na 8 častí.
A začneme ich zakrúcať z najširšej strany po špic trojuholníka , potreme rozšlahaným bielkom alebo vajcom posypeme makom alebo semiačkom sezam, lan.
môžme ich aj naplniť s makovou plnkou , tvarohom, lekvárom nutelou, alebo len posypať sézamovým semiankom ,makom ....podla vlastnej fantázie ja som dávala aj slivky, marhule ....bolo to velmi dobre
Sú vhodné aj na desiatu detom .Viete moje deti ich oblubuju nemajú chybu!
Majte sa dobre a dobrú chuť!
Gabriela.
0 0
palma13 palma13

palma13 je offline (nepripojený) palma13

Zdravím všetkých pekárov a pekárky :-) Ja mám pekárničku už niekoľko rokov, teraz už v poradí druhú a pečenie ma stále baví.
Ak si chcete upiecť pekné bagetky, v hogamarket sk som objavila formu na pečenie do trúby. Nájdete ju v časti cukrárske potreby - plechy na pečenie.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ahojte všetci!
Už vyše roka som uvažovala o kúpe domácej pekárne,a pred mesiacom som sa rozhodla kúpiť si ju. Aj vďaka PORADe som sa rozhodla pre BIfinetku z Lidlu. Piekla som už asi 10x a som spokojná.Takže PORADA - ďakujem za radu.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Troška oprášim túto tému.

Objednala som si rôzne múky a zmesi cez net u firmy mlyn zrno a už mi volali, že múky sú na ceste.

Som zvedavá hlavne na múku 1050, čo je vraj špeciálna na pečenia chleba.
Naposledy upravil cactus : 20.05.09 at 08:57 Dôvod: y na i
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

cactus Pozri príspevok
Troška oprášim túto tému.

Objednala som si rôzne múky a zmesi cez net u firmy mlyn zrno a už mi volali, že múky sú na ceste.

Som zvedavá hlavne na múku 1050, čo je vraj špeciálna na pečenia chleba.
a čo takto rovno adresu, kde sa dajú tie múky objednať? Aj ja by som išla testovať.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
a čo takto rovno adresu, kde sa dajú tie múky objednať? Aj ja by som išla testovať.
na tejto www som sa troška pohrala a vybrala...

http://www.mlyn-zrno.sk/page2.htm
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

cactus Pozri príspevok
na tejto www som sa troška pohrala a vybrala...

http://www.mlyn-zrno.sk/page2.htm
dakujem, dakuem, dakujem

a samozrejme čakáme na výsledky testovania.

Inak, moje skúsenosti z posledných mesiacov mi hovoria, že najlepšie nam chutí chlieb s obsahom cca 20% ražnej múky.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dáša, ja experimentujem s rôznymi múkami v pomere 400/120.

400gr je tá múka 650 a teraz to bude 1050. Uvidíme. Už sa neviem dočkať, aký bude chlebík.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

By ma zaujímalo, aj niekedy nejaky chlebík kúpite, alebo výhradne pečiete doma vlastné?

Ja teda pečiem výhradne vlastné, ked mám náladu a chuť, tak pečiem aj pečivo. v podstate som v obchode absolutne vynechala časť s chlebom a pečivom.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ja som zo začiatku tiež piekla chlebík len doma, ale potom som sledovala nejakú reláciu, myslím že to bol receptár prima nápadov a tam o tom hovorili, že je dobré raz za čas konzumovať i chlieb klasický. Odvtedy kupujem raz do týždňa i klasický bochník v obchode.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

jana007 Pozri príspevok
Ja som zo začiatku tiež piekla chlebík len doma, ale potom som sledovala nejakú reláciu, myslím že to bol receptár prima nápadov a tam o tom hovorili, že je dobré raz za čas konzumovať i chlieb klasický. Odvtedy kupujem raz do týždňa i klasický bochník v obchode.
Aj ja som to kdesi počula. Neviete náhodou niekto,prečo je to tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať