Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dáša_ Pozri príspevok
By ma zaujímalo, aj niekedy nejaky chlebík kúpite, alebo výhradne pečiete doma vlastné?

Ja teda pečiem výhradne vlastné, ked mám náladu a chuť, tak pečiem aj pečivo. v podstate som v obchode absolutne vynechala časť s chlebom a pečivom.
Zásadne jem len môj doma upečený..aj keď sa niekedy - veľmi zriedkavo stane, že zrovna nie je a manžel kúpi pre seba malý polkilový v obchode. Ale ja vám to nejako nemôžem jesť. Smrdí mi to kyslotou....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

[QUOTE=Dáša_;1048070]By ma zaujímalo, aj niekedy nejaky chlebík kúpite, alebo výhradne pečiete doma vlastné?

Hlavný konzument /tatenko/ má chlebík z pekárne veľmi rád, tak pečiem 2x do týždňa. Keď iný chlieb, tak len toustový.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

bikam Pozri príspevok
Aj ja som to kdesi počula. Neviete náhodou niekto,prečo je to tak?
Našla som niečo o kváskovom chlebe :


http://www.kvaskovychleb.cz/doku.php...:funkce_kvasku
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Existujú aj nejaké zdravotné dôvody? Je niečo v kvásku, čo by nám mohlo pri používaní len chleba pečeného s kvasnicami chýbať?
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Poraďáci, môžete zo skúsenosti uviesť ako sa robí džem v pekárničke a ktoré druhy pekárničiek majú túto funkciu.
Ste s výsledkom pri varení džemu spokojní???
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

po citani receptov ste ma navnadili na domacu pekaren a od vikendu ju mam doma, je to ETA Delicca. V lidli som nakupila zmesy, v kauflande muku a v Tescu dalsie zmesy od ineho vyrobcu, tak "vybavu" mam zabezpecenu. Prvy chlebik zo zmesy z Lidlu bol usaty, lebo som nevedela na aky program to nastavit, ale povedala som si, ze sa nevzdam. Moja pekaren ma program Domaci a tam si viem presne nastavit kolko minut co robit, tak som si to presne nastavila podla navodu a na druhy krat sa mi podaril,
uz sa neviem dockat kedy vyskusam vase recepty, hoci pri mojej kucharskej praxi aj caj prihori

som rada, ze porada sa tak rozrastla aj o ine temy a dospecenia
0 0
petra.k petra.k

petra.k je offline (nepripojený) petra.k

Ahoj,neviete mi niekto prosím poradiť s domácou pekárňou? Po nekonečnom rozhodovaní som natrafila na dve: Zelmer 437011 a Zelmer 437010. Jednu z týchto dvoch pekárničiek by som kúpila, len sa neviem rozhodnúť...
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

Petra,preco si sa rozhodla pre Zelmer?Ja osobne s touto znackou nemam dobre skusenosti,mala som vysavac ktory sa mi kazil a moj muz neustale v praci opravuje nieco od znacky Zelmer.Ma na nu uz alergiu,tak on by ti ju urcite neodporucil este by tu pekarnicku ani nevidel.Ale podme k pekarni.Ta 437011 ma vacsiu nadobu na chlebik 1000 gr., co je urcite dobre,ale ma len 8 programov oproti tej druhej,ktora ma programov 12,ale ma zas nadobu len na chlebik 900gr.A tato nema asi ani odlozeny start,co je podla mna vyhoda,teda aspon ja tuto funkciu vyuzivam.Je super,ked mas rano cerstvy chlebik na ranajky.Skus sa popozerat este a nepozeraj len na znacky.Je to niekedy klamne a aj tovar menej znamej znacky moze byt kvalitny.Ved ono vo vela pripadoch sa priplaca za znacku.Napis ako si sa rozhodla a aky bol tvoj prvy pokus.Vela stastia.
0 0
petra.k petra.k

petra.k je offline (nepripojený) petra.k

ahoj, ďakujem za radu. No pre Zelmer som sa rozhodla práve kvôli vysavaču:-D...my zrovna tento máme a je super., aj ponorný šľahač a pod....práve preto, že nemám zlé skúsenosti s touto značkou som myslela, že to bude dobrá voľba. Aj ostatní mi radili, že je dobre, ak je nádoba na 1000g, ale inak vôbec neviem. Jedni vravia že je Moulinex dobrá, iní, že je zlá, takisto aj ostatné značky. vôbec neviem, k čomu sa mám prikloniť a koho sa mám opýtať. Fakt sa neviem rozhodnúť..:-(
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

.....mňa zaujala Moulinex OW500331 Home Bread XXL Baguette, ako sú s ňou spokojní poraďáci,čo ju vlastni??? Rada si prečítam skúsenosti s pečením bagiet a roškov ale aj ako sa pripravuje džem. Poradíte....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

výborná stránka o pečení a a sú tam aj testy pekárni, potom nám napíšte, čo ste zistili

http://domacipekarny.dama.cz/

Petra zbytočne si otvorila novú tému, poprosím moderátora aby je presunul k starej.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ja používam pekárničku (ETA) asi 1,5 roka. Používame ju často.
Po skúsenostiach s ňou by som novú vyberal asi takto:

1.- myslím že na značke veľmi nezáleží (viď aj príspevky tu vyššie), je to otázka šťastnej ruky pri kúpe. Niekto má dobré skúsenosti s jednou značkou a iný s inou.
2.- Vyberal by som takú, ktorá nie je z umelej hmoty, ale z nerezu. Nerez je predsa stabilnejší pri teplotách ktoré sú pri práci pekárničky a nehrozí prehnutie vrchnáku - ako sa to stalo mne.
3.- Každá má približne rovnaké programy, ale po určitých skúsenostiach sa mi zdá že by bol lepší chlebík ak by sa tie programy dali trochu poopraviť - myslím dĺžku miesenia, kysnutia a pod. Videl som niekde na internete v ponuke pekárničku, ktorá mala bežné programy a okrem nich aj jeden, ktorý sa dal užívateľsky prispôsobiť - vytvoriť podľa seba.
4.- Či je pekáreň na väčší alebo menší chlebík, to sa dá upraviť, jednoducho dám múky toľko aby to vyhovovalo a recept (množstvá surovín) sa prispôsobí. Na vysvetlenie, sme s manželkou len dvaja a aj ak pečieme len "menší" chlebík, asi 850g, tak polovička ide do mrazničky aby bol dobrý a chrumkavý aj na druhý deň. Ale to je už individuálne podľa počtu ľudí v domácnosti a tiež podľa toho kto má aký chlebík rád. Niekto má rád ak je chlebík mäkký, iný chce chrumkavý, niekto svetlý a iný tmavší.
Po určitých skúsenostiach sa toto dá pekne ovplyvniť k spokojnosti.

Asi toľko, možno pomôže pri výbere.
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

ja nemam moulinex baguette a peciem rozky a zemle...pekaren mi cesto spravi a uz ich iba vytvarujem a upeciem...minimalna robota a vysledok stoji zato....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Stevo5 Pozri príspevok
3.- Každá má približne rovnaké programy, ale po určitých skúsenostiach sa mi zdá že by bol lepší chlebík ak by sa tie programy dali trochu poopraviť - myslím dĺžku miesenia, kysnutia a pod. Videl som niekde na internete v ponuke pekárničku, ktorá mala bežné programy a okrem nich aj jeden, ktorý sa dal užívateľsky prispôsobiť - vytvoriť podľa seba.
my mame tuto http://www.mojepekarna.cz/unold-8695 pekaren a tá maaj jeden vlastný program, ktorý si možeš prisposobiť podľa seba.

robila som v nej okram chleba jogurt (nenadchlo ma to), oškvarky (boli super), slane cesto na ozdoby, nechávam si miešať cesto na pizzu. Teraz sa chystam na džem, len musím kúpiť jahody.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja som sa konečne dokopala k tomu, že som urobila v pekárni rezancové cesto
0 0
Marikaby Marikaby

Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

Mala som možnosť vyskúšať domácu pekáreň (s 1 lopatkou na miešanie a miesenie) a bola som spokojná. Manžel mi kúpil inú pekáreň (zn. ECG - od firmy ETA), kt. má 2 lopatky a som nadšená : nalejem vodu, nasypem suroviny a ona najskôr suroviny nahreje, potom premiesi, nechá cesto odpočinúť, znova premiesi... Výsledok je super. Pečiem v nej aj mazanec, perník a rôzne druhy chleba ( s ovsennými vločkami, rôznymi semienkami, kombinujem rôzne druhy múky...).
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
kukučka Pozri príspevok
ja som sa konečne dokopala k tomu, že som urobila v pekárni rezancové cesto
Bety a? Napíš viac...aké bolo, ako si to robila?
0 0
Marikaby Marikaby

Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

PERNÍK (domáca pekáreň na chlieb)
2 hrnčeky mlieka
1 hrnček oleja (stačí aj 3/4 hrnčeka)
1 vajce
2 PL tmavého kakaa
1 škoricový cukor
1 hrnček cukru
3 hrnčeky hladkej múky
1/2 prášku do pečiva
1/2 prášku do perníka
1 až 2 PL marmelády
3 PL rumu
(PL = polievková lyžica)
POSTUP: naliať tekuté suroviny, pridať ostatné suroviny, zapnúť program CESTO, alebo RÝCHLY program. Po upečení necháme vychladnúť vo forme a potom vyklopíme.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Marika...táto téma slúži na debatovanie o pekárňach...na recepty máme špeciálnu tému...prosím ťa, prenes ten recept tam...aby sme to mali pekne pokope. Ďakujem...
http://www.porada.sk/t97886-recepty-...u-pekaren.html
0 0
Marikaby Marikaby

Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

MAZANEC - domáca pekáreň chleba
RECEPT:
275 ml mlieka
100 g rozpusteného masla, alebo margarínu HERA
500 g polohrubej múky
5 PL cukru (z toho 2-3 lyžice vanilkového cukru)
1 lyžička soli
1 lyžička sušeného droždia
hrozienka, kandizované ovocie
POSTUP:
nalejeme tekuté suroviny, potom ostatné. Po zapípnutí vsypeme hrozienka a kandizované ovocie (ja aj to dávam už na začiatku).
Program ZÁKLADNÝ, veľkosť VEĽKÝ, farba kôrky SVETLÁ

Dobrú chuť !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať