Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Marikaby Pozri príspevok
MAZANEC - domáca pekáreň chleba
RECEPT:
275 ml mlieka
100 g rozpusteného masla, alebo margarínu HERA
500 g polohrubej múky
5 PL cukru (z toho 2-3 lyžice vanilkového cukru)
1 lyžička soli
1 lyžička sušeného droždia
hrozienka, kandizované ovocie
POSTUP:
nalejeme tekuté suroviny, potom ostatné. Po zapípnutí vsypeme hrozienka a kandizované ovocie (ja aj to dávam už na začiatku).
Program ZÁKLADNÝ, veľkosť VEĽKÝ, farba kôrky SVETLÁ

Dobrú chuť !!!
Marika prosím ťa, môžeš tie recepty preložiť do témy, ako som ti vyššie napísala?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pridám aj sem pre pečeniachtivé :-)
momentálne je v Lidli v akcii Bifinett KH 1171 za 29,90 €. Po prečítaní všetkých príspevkov "uff" som sa rozhodla, že aj ja si takú kúpim. A dočkala som sa...
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Dúfam, že sa neopakujem, ale nenašla som tu môj problém.

V poslednej dobe - tak posledné dva mesiace, keď pečiem chlieb, tak mi krásne nakysne, pečie sa a pečie a zrazu bác - vrch chlebíka mi padne dolu. Nemám ten vrch rovný, resp. trošku do hora. Viete mi niečo poradiť prosím, aby sa mi takto neprepadával?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Beella Pozri príspevok

V poslednej dobe - tak posledné dva mesiace, keď pečiem chlieb, tak mi krásne nakysne, pečie sa a pečie a zrazu bác - vrch chlebíka mi padne dolu. Nemám ten vrch rovný, resp. trošku do hora. Viete mi niečo poradiť prosím, aby sa mi takto neprepadával?
pravdepodobne máš riedke cesto alebo veľa droždia.
Vyskúšaj najprv menej vody a keď sa to bude opakovať, tak zníž dávku droždia...
0 0
Beella Beella

cactus Pozri príspevok
Vyskúšam a dám vedieť. Ďakujem.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

robil niekto džem v pekárničke?, ja som prvýkrát vyskúšala marhule, no neviem ako to dopadne, po týždni som fľašky radšej vysterilizovala, pre istotu..., je to veľká úspora času..., džem je krásny a robil sa výborne
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja som robila minulý rok, nepokazil sa a ani som nesterilizovala fľašky, ale je redší ako keď ho miešam v hrnci. Ja mám radšej hustejší, takže tento rok som robila len v hrnci. Ešte mi vadí, že do pekárničky sa toho veľa nezmestí (mám pekárničku s jedným hákom). Ja keď zaváram alebo varím lekvár, tak veľa a naraz. Nerada robím jednu robotu na etapy. Moja svokra zavára po 15 pohárov uhoriek na niekoľkokrát, ja si maknem jeden deň a zavarím naraz 80 a mám pokoj.
0 0
dodinka dodinka

dodinka je offline (nepripojený) dodinka

Ahoj buchač, za tento link ti veľmi pekne ďakujem

dodinka
0 0
Beella Beella

Beella Pozri príspevok

cactus Pozri príspevok
Tak som vyskúšala obe varianty, aj som si kúpila tú hotovú múkovú zmes a stále sa mi vrch chlebíka prepadáva. Prosím, viete mi ešte niekto niečo poradiť?
Chutný je, len keby inak vyzeral ...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veľa droždia = "ušatý" chlieb aké dávaš? čerstvého stačí štvrť kocky
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Beella Pozri príspevok
Tak som vyskúšala obe varianty, aj som si kúpila tú hotovú múkovú zmes a stále sa mi vrch chlebíka prepadáva. Prosím, viete mi ešte niekto niečo poradiť?
Chutný je, len keby inak vyzeral ...
vieš, záleží tiež aj od typu pekárne. Ja som mala Moulinex XXL a piekla v poriadku. Potom som mala Etu Siestu a tá už nepiekla k mojej spokojnosti, hoci recept bol ten istý. Tak som sa vrátila k XXL a je všetko OK!!!!
0 0
Beella Beella

Robím len z čerstvého droždia (suché nám nechutí) a dávam málo. To som so istá. Ešte som sa aj po rade Cactusu odkontrolovala, aj s vodou.

Hlavne ma zaráža, že to robí len v poslednej dobe. Už aj rozmýšľam, či tá forma nie je nejako poškodená, vypečená alebo čo. Už má roky za sebou . Mám ETA Harmony. Tak ešte čo-to poskúšam a uvidím. Asi napíšem Ježiškovi za novú
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Beella Pozri príspevok
Robím len z čerstvého droždia (suché nám nechutí) a dávam málo. To som so istá. Ešte som sa aj po rade Cactusu odkontrolovala, aj s vodou.

Hlavne ma zaráža, že to robí len v poslednej dobe. Už aj rozmýšľam, či tá forma nie je nejako poškodená, vypečená alebo čo. Už má roky za sebou . Mám ETA Harmony. Tak ešte čo-to poskúšam a uvidím. Asi napíšem Ježiškovi za novú
raz niekto písal, že je rozdiel, či na pec svieti slnko, alebo nie.

Ak to robí iba v poslednej dobe, môže to byť práve tým teplom. Proste viac kysne.

Nemáš nejaký kratší program, aby to nemalo čas toľko kysnúť?
0 0
Beella Beella

Dáša_ Pozri príspevok
raz niekto písal, že je rozdiel, či na pec svieti slnko, alebo nie.

Ak to robí iba v poslednej dobe, môže to byť práve tým teplom. Proste viac kysne.

Nemáš nejaký kratší program, aby to nemalo čas toľko kysnúť?
Tak teraz si ma dostala .... Ja som totiž pred časom pekáreň presťahovala priamo pod okno, kde na ňu počas pečenia pečie slnko Že by bol v tomto pes zakopaný? Tak ju skúsim presťahovať späť, uvidíme.
0 0
Dáša_ Dáša_

Mám otázku, nestretli ste sa niekto s takymto plechom na bagety?
http://www.pekarskyraj.cz/inshop/pic...ore/bagety.jpg

Zatial som našla iba na českých stránkach.
0 0
amila amila

amila je offline (nepripojený) amila

su pekarne chleba kde su formy na bagety uz vopred k dispozicii, t.j. mozte si upiect aj chlieb aj bagetu
0 0
amila amila

amila je offline (nepripojený) amila

niektore pekarne maju uz vbudovanu formu na bagety t.j. mozte piect bagetu a chlebik
0 0
Dáša_ Dáša_

amila Pozri príspevok
su pekarne chleba kde su formy na bagety uz vopred k dispozicii, t.j. mozte si upiect aj chlieb aj bagetu
to som síce videla, ale ja mám pekáren už dávno doma - potrebovala bz som iba samotný plech.
0 0
Beella Beella

Dáša_ Pozri príspevok
Mám otázku, nestretli ste sa niekto s takymto plechom na bagety?
http://www.pekarskyraj.cz/inshop/pic...ore/bagety.jpg

Zatial som našla iba na českých stránkach.
Nie je úplne taký, ale podobný a uvádzajú, že je aj na bagetky.

http://www.neckermann.sk/sk/nm2/home...92/index.html#
0 0
trust trust

trust je offline (nepripojený) trust

servisman
Skúšal niekto viac typov sušeného droždia? Je v tom nejaký rozdiel?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať