Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tetrisss Pozri príspevok
Ja som jedna z tych, ktori si pekaren kupili, lebo som si myslela, ze bez nej na fleku umriem, ale az taka nadsena som nou nebola. Po mnohych pokusoch sa mi taky spravny chlieb nepodaril, jedine sladky kolac bol super a tak som pomaly prestala piect uplne. Teraz som v jednote videla novu zmes cesku na chlieb a tak som ju oprasila, ze teda ak to presne dodrzim, tak to bude ok, ale nie je. Chlieb je velmi dobry chutovo, ale jeho konzistencia je taka, ja ani neviem to presne vypovedat, taky je tuhy a nie vlaknovity, zdalo sami hned, ze by tam hadam malo ist viac tekutiny, no ale myslela som, ze vyrobca vie co robi. Preto mam na vas prosbu, ci mi viete poradit co s tym, rada by som mala chlebik vlaknity a makky, ako sa k tomu dopracujem?
skus napísať zloženie zmesi a postup
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Ja tiež kupujem výlučne múku z LIDLU, najradšej máme svetlý chlieb a celozrný, je perfektný, na 370 ml vody/500g múky...nič viac nedávam, len čakám kedy pekárnička zapípa že je koniec..
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

tetrisss Pozri príspevok
Ja som jedna z tych, ktori si pekaren kupili, lebo som si myslela, ze bez nej na fleku umriem, ale az taka nadsena som nou nebola. Po mnohych pokusoch sa mi taky spravny chlieb nepodaril, jedine sladky kolac bol super a tak som pomaly prestala piect uplne. Teraz som v jednote videla novu zmes cesku na chlieb a tak som ju oprasila, ze teda ak to presne dodrzim, tak to bude ok, ale nie je. Chlieb je velmi dobry chutovo, ale jeho konzistencia je taka, ja ani neviem to presne vypovedat, taky je tuhy a nie vlaknovity, zdalo sami hned, ze by tam hadam malo ist viac tekutiny, no ale myslela som, ze vyrobca vie co robi. Preto mam na vas prosbu, ci mi viete poradit co s tym, rada by som mala chlebik vlaknity a makky, ako sa k tomu dopracujem?
Ja môžem napísať len svoju skúsenosť s pečením chleba z vlastných surovín, nie z hotových zmesí, tie nepoužívam. Zatiaľ sa mi chlieb vždy vydaril. No neporadím Ti nič špeciálne, lebo nemám na dobrý chlebík žiadnu fintu, len dodržiavam presne množstvo surovín uvedených v receptoch. A chlebík je vždy mäkkučký.
Ak nemáš recepty ku svojej pekárni, na nete aj tu na Porade je ich celý kopec, stále skúšaj, raz sa Ti určite vydarí. Nedaj sa odradiť. Ja som veľmi rada, že pekáreň mám, nedala by som ju za nič na svete
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz, ja som si to tak predstavovala, ze dam vodu a zmes podla navodu a pockam a papam, ale to sa mi celkom nepodarilo. Je to rascovy chlieb od Amylon-u a zlozenie je 500g zmesi, 5g susene drozdie a ide do toho voda 35Oml. Chutovo je velmi dobry, hadam zatial z tych hotovych zmesi najlepsi, ale nevykysol tak vysoko, len do trochu vyssie ako do polovice a je taky tazsi a nie je taky vlaknovy, ako by mal byt. Tak volaka chyba tam je, ale ja neviem aka.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tetrisss Pozri príspevok
Nuz, ja som si to tak predstavovala, ze dam vodu a zmes podla navodu a pockam a papam, ale to sa mi celkom nepodarilo. Je to rascovy chlieb od Amylon-u a zlozenie je 500g zmesi, 5g susene drozdie a ide do toho voda 35Oml. Chutovo je velmi dobry, hadam zatial z tych hotovych zmesi najlepsi, ale nevykysol tak vysoko, len do trochu vyssie ako do polovice a je taky tazsi a nie je taky vlaknovy, ako by mal byt. Tak volaka chyba tam je, ale ja neviem aka.
Ono, z mojich skúseností je chlebík z pekárničky vždy hutnejší ako v rúre pečený (je to dané formou v pekárni). Ja pečiem už iba z vlastných surovín a darí sa mi. - odporúčam zohnať si chlebovú múku (asi v bežných obchodoch nie, ale v mlynoch skôr - napr. www.mlyn-zrno.sk
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Dakujem za vase odpovede, asi mi neostava nic ine, len to skusit znovu a trebars tam dat viac tej tekutiny, lebo sa mi to cesto zdalo velmi tuhe.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tetrisss Pozri príspevok
Dakujem za vase odpovede, asi mi neostava nic ine, len to skusit znovu a trebars tam dat viac tej tekutiny, lebo sa mi to cesto zdalo velmi tuhe.
na pol kila múky je 350 ml tekutiny tak akurát - ak chceš experimentovať, tak by som asi skúsila bu´d pridať viac droždia alebo lyžičku cukru.

a súhlasím, že s chlebovou múkou (T1050) a trochou ražnej je chuť chleba výborná.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

tetrisss Pozri príspevok
Nuz, ja som si to tak predstavovala, ze dam vodu a zmes podla navodu a pockam a papam, ale to sa mi celkom nepodarilo. Je to rascovy chlieb od Amylon-u a zlozenie je 500g zmesi, 5g susene drozdie a ide do toho voda 35Oml. Chutovo je velmi dobry, hadam zatial z tych hotovych zmesi najlepsi, ale nevykysol tak vysoko, len do trochu vyssie ako do polovice a je taky tazsi a nie je taky vlaknovy, ako by mal byt. Tak volaka chyba tam je, ale ja neviem aka.
Ono je to asi tým, že na krabiciach hotových zmesí píšu, že treba použiť program SPRINT - rýchly a za cca 2 hodiny máš chlebík hotový. Mne sa vtedy tiež nevydaril, bol hutný a málo nakysnutý. Preto som použila program základný a chlebík bol dostatočne vykysnutý, pretože mal dosť času.
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ja by som potrebovala poradiť, či je lepšie kúpiť menšiu 500 -1000 g alebo 750-1500 g - značku Ježiško vyberie (Moulinex, Zelmer, Teflon). Sme 4 dospelí a 2 deti. Synovi ide skôr o to, či tá na 1,5 kg nie je veľmi veľká na kuch. linku. Ak môžte poraďte niekto. Ja som poprechádzala všetky témy, ale nejak som to nenašla a neviem sa rozhodnúť, čo mu mám povedať. Pekne prosím, ak môžte čím skôr. Ďakujem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pohodička Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť, či je lepšie kúpiť menšiu 500 -1000 g alebo 750-1500 g - značku Ježiško vyberie (Moulinex, Zelmer, Teflon). Sme 4 dospelí a 2 deti. Synovi ide skôr o to, či tá na 1,5 kg nie je veľmi veľká na kuch. linku. Ak môžte poraďte niekto. Ja som poprechádzala všetky témy, ale nejak som to nenašla a neviem sa rozhodnúť, čo mu mám povedať. Pekne prosím, ak môžte čím skôr. Ďakujem.
No teda neviem, 6 ludí by podľa mna chlieb z menšej pece malo ako jednorázovku.

Sestra má 3 deti, v podstate 3dospelí, 2 deti, maju tú na 1,5 kg a občas sa stane, že pečú aj 2x do dňa.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Odporúčam väčšiu - sme 4 členná rodina a 1500g chlebík pečiem takmer každý 2 deň
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ja by som tiež potrebovala poradiť. Neviem sa rozhodnúť medzi ETA DELICCA a MOULINEX XXL. Má aj xxl slovenské menu? Ď. Viera
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
V Tescu majú pekárničku BMXXL, nemá s ňou niekto skúsenosti????
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Veľmi pekne ďakujem. Je rozhodnuté, bude väčšia. Ste zlatí, že ste sa ozvali.
0 0
xaxar1 xaxar1

xaxar1 je offline (nepripojený) xaxar1

pohodička Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť, či je lepšie kúpiť menšiu 500 -1000 g alebo 750-1500 g - značku Ježiško vyberie (Moulinex, Zelmer, Teflon). Sme 4 dospelí a 2 deti. Synovi ide skôr o to, či tá na 1,5 kg nie je veľmi veľká na kuch. linku. Ak môžte poraďte niekto. Ja som poprechádzala všetky témy, ale nejak som to nenašla a neviem sa rozhodnúť, čo mu mám povedať. Pekne prosím, ak môžte čím skôr. Ďakujem.
My doma máme iba malú s jedným hákom a aj tak sa mi vidí veľká na to, aby sme ju mali umiestnenú na kuchynskej linke. Máme ju v komore a tam aj pečie. Ingrediencie si pripravíme do nádoby v kuchyni a potom to iba celé zanesieme do komory a už sa nestaráme, až o tri hodiny ideme vybrať chlieb. Prečo by mala pekárnička zavadziať v kuchyni, však nie je potrebné ju sledovať, možno iba zo zvedavosti, keď pečie prvý krát.
Naposledy upravil xaxar1 : 18.12.09 at 20:19
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

veva.. Pozri príspevok
Ja by som tiež potrebovala poradiť. Neviem sa rozhodnúť medzi ETA DELICCA a MOULINEX XXL. Má aj xxl slovenské menu? Ď. Viera
Mám piecku Moulinex XXL, pečiem v nej hlavne bezlepkový chlebík pre syna a občas aj obyčajný. Dosť využívam aj funkciu múčnik na pečenie bábovky - nemusím používať veľkú rúru. Občas pečiem aj chlebík pre nás. Piecku mám asi 2 roky, som s ňou spokojná. Jediná vec mi na nej vadí, že povrch chlebíka je dosť svetlý, ale to je pri väčšine piecok. Pečiaca nádoba má zatiaľ takmer neporušený povrch a to pridávam aj semiačka do chlebíka. Návod má aj v slovenčine a je dosť podrobný, priložená bola aj brožúrka receptov.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Máme obe značky pekárni ETA i MOULINEX XXL. MOULINEX XXL je lepšia.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

GABAZ Pozri príspevok
Mám piecku Moulinex XXL, pečiem v nej hlavne bezlepkový chlebík pre syna a občas aj obyčajný. Dosť využívam aj funkciu múčnik na pečenie bábovky - nemusím používať veľkú rúru. Občas pečiem aj chlebík pre nás. Piecku mám asi 2 roky, som s ňou spokojná. Jediná vec mi na nej vadí, že povrch chlebíka je dosť svetlý, ale to je pri väčšine piecok. Pečiaca nádoba má zatiaľ takmer neporušený povrch a to pridávam aj semiačka do chlebíka. Návod má aj v slovenčine a je dosť podrobný, priložená bola aj brožúrka receptov.
Suhlasim s GABAZ, tiez mam Etu, aj Bifinett. V Ete mam uz druhu vanicku. V prvej sa mi povrch zosuchal este v dobe reklamacii a uz by som potrebovala dalsiu. V bifinette je chlebik prepecenejsi. Pokial mozem poradit etu by som uz nekupovala. Tiez peciem bezlepkovy chlebik, ten mava svetlejsiu korku.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ďakujem za odpovede. Kúpila som Moulinex xxl (dostala som aj 10 % zľavu). Dnes ju asi aj vyskúšam. A ak nie dnes, tak zajtra. Zatiaľ nemám celezrnnú múku, zohnala som len T650.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

veva.. Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Kúpila som Moulinex xxl (dostala som aj 10 % zľavu). Dnes ju asi aj vyskúšam. A ak nie dnes, tak zajtra. Zatiaľ nemám celezrnnú múku, zohnala som len T650.
z úplne celozrnnej sa pečie ťažko, ja osobne používam iba trochu do tmavej chlebovej - v podstate hladka múka T1050
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať