Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Meggi a ja som nevydržala, naštudovala návod a šup so zmesou do piecky...áno vraj Eta má nejaký výpadok. Môj chlebík sa práve chladí...ale boli to nervy...keď začalo dymiť..už som myslela, že je po nej.
Nestraš s tým dymením
Ja som dnes nemohla začať s pečením, lebo som prišla domov až večer a len vtedy som si čítala návod.
A na prvý krát nechcem zapnúť časovač - veď to musím byť pri tom, keď to bude pracovať
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

to dymenie je v poriadku, to sa len odparovala nejaka ochranna vrstva z teflonu. druhy krat to uz dymit nebude.
nemala si v navode, ze pec treba umyt a potom zapnut nanecisto a pockat kym sa ta vrstva vypali a vydimi ?
0 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
jopo.home, môžem aj aj poprosiť o recepty? Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak chlebík celkom chutil, aj keď som mala dojem, že vrch ako by bol spadnutý.Druhý pokus bol biskupský chlebík...moc nejako vydarený nebol..ale zjedol sa aj tak. Našťastie už teraz nič nedymilo, vôňa sa šírila pekná, ale vrch mi popraskal, vnútro ešte nebolo upečené, ale zato okraje až príliš. Čo sa mi tiež moc nepáči sú tie zapečené miešače. Ostáva po nich dosť veľká diera...
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Tak už aj u nás to rozváňalo po čerstvo upečenom chlebíku.
Bála som sa, ako sa na prvý krát podarí, ale dopadlo to nad moje očakávanie. Bol aj dobre prepečený znútra, aj kôrka dobrá chrumkavá, pochutili sme si na ňom, mňam.
Takto vyzerá môj prvý domáci chlebík:
Môj prvý chlieb z domácej pekárne (12.01.2008) - 1.jpg  
Môj prvý chlieb z domácej pekárne (12.1.2008) - 3.jpg  
Môj prvý chlieb z domácej pekárne (12.01.2008) - 4.jpg  
1/1
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Meggi, Ty si piekla z hotovej múky, alebo si si namiešala? Danka ja dávam kôrku strednú a odvážila si prestne múku a si aj nastavila kg správne? Mne síci tiež niekedy padne trochu vrch, ale chlieb je vnútri dosť prepečený a to iba vtedy, keď dám čerstvé kvasnice.Teraz pečiem zase ten s pivom, ale dala som okrem práškových kvasníc aj malilinko čerstvých, lebo chlebík bol chuťove veľmi dobrý, ale zdal sa nám trochu hustý.Uvidím, aký bude teraz výsledok.
Naposledy upravil vema : 13.01.08 at 10:11
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Nerobila som z hotovej zmesi, sama som si namiešala. Mala som už vopred kúpenú múku aj sušené droždie ešte predtým, než som mala pekáreň. Robila som z bielej múky T650 základný recept. V recepte nebolo napísané, ale ja som pridala ešte rascu a ocot. Dala som strednú kôrku. Chuťove - výborný. A tá vôňa, keď sa piekol...
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Meggi 1 Pozri príspevok
Nerobila som z hotovej zmesi, sama som si namiešala. Mala som už vopred kúpenú múku aj sušené droždie ešte predtým, než som mala pekáreň. Robila som z bielej múky T650 základný recept. V recepte nebolo napísané, ale ja som pridala ešte rascu a ocot. Dala som strednú kôrku. Chuťove - výborný. A tá vôňa, keď sa piekol...
Tak Ti blahoželám, teším sa, že sa Ti vydaril. Aj varený zemiak je dobrý a neskoršie skús s čiernym pivom.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

vema Pozri príspevok
Tak Ti blahoželám, teším sa, že sa Ti vydaril. Aj varený zemiak je dobrý a neskoršie skús s čiernym pivom.
Ďakujem. Hoci som sa prvého pečenia veľmi bála, ako sa vydarí, preto som pre istotu na začiatok robila biely bez prísad - akurát rascu, Solamyl a ocot som pridala navyše. Ten Solamyl som zabudla napísať v predošlom príspevku, pripomenula si mi ho s tým zemiakom.
Pred kúpou pekárne som teoreticky "prelúskala" a hltala rozumy o pečení chleba z linkov o pekárňach a pečení, uvedených v tejto téme dobrými dušami Tak v tých článkoch bol zemiak alebo Solamyl spomenutý. A neviem či aj v tejto téme to niekto nespomínal.
A to pivo ako dávaš - celé množstvo vody nahradíš pivom alebo len časť? Nemusíš potom zmenšiť aj množstvo droždia?
Chcem vyskúšať aj s cmarom, myslím, že aj cmarový by mal byť chutný. Budem už teraz experimentovať s rôznymi druhmi. Ale teraz spočiatku budem robiť ešte rascový, veľmi nám pochutil
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja miešam 3 druhy múky, ocot,zemiak, cukor, sol, rasca, kvasnice trochu čerstvé, viac sušené. 3/4 piva /čierne/ ostatok voda. To pivo tam urobí dobre, nám tento chlebík chutí najviac. Ešte pridávam aj PL otrúb. Semienka dávam len na vrch, ale sa mi nepáči, že po upečení všetky popadajú, iba na bokoch sa zapečú. Neviem či mám cesto pred posypaním niečim natrieť?
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
vema Pozri príspevok
Ja miešam 3 druhy múky, ocot,zemiak, cukor, sol, rasca, kvasnice trochu čerstvé, viac sušené. 3/4 piva /čierne/ ostatok voda. To pivo tam urobí dobre, nám tento chlebík chutí najviac. Ešte pridávam aj PL otrúb. Semienka dávam len na vrch, ale sa mi nepáči, že po upečení všetky popadajú, iba na bokoch sa zapečú. Neviem či mám cesto pred posypaním niečim natrieť?

Ja to robím tak, že keď posypem tesne pred pečením (po vykysnutí) chlebík semiačkami, tak navlhčenými rukami ich tak trochu vtľapkám - vtlačím do chleba. Potom je to OK. Tiež mi to predtým nedržalo .
Možno má niekto ešte aj iný nápad.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Až teraz som našiel túto zaujímvú tému. Ja som si ešte dávnejšie zvykol tiež doma piecť chlieb. Dal sa zjesť, ale skôr to chutilo ako koláč.

http://technet.idnes.cz/test-domacic...c_technika_kuz

a niečo o špalde:
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...cne-obilie.htm

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...-obilie-ii.htm
0 0
majm majm

majm je offline (nepripojený) majm

kto vie poradit, kde by som nasiel v ktorom zakone mam hladat zakon o Zriadeni chranenej dielne.. dakujem pre ZTP/S
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jáj tak v tejto téme určite nie...
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Bastian Pozri príspevok
Až teraz som našiel túto zaujímvú tému. Ja som si ešte dávnejšie zvykol tiež doma piecť chlieb. Dal sa zjesť, ale skôr to chutilo ako koláč.

http://technet.idnes.cz/test-domacic...c_technika_kuz

a niečo o špalde:
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...cne-obilie.htm

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...-obilie-ii.htm
Musím pridávať viac do chlebíka tejto múky. Nevedela som, že múka zo špaldy je taká vynimočná.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

špaldová múka je ozaj dobrá a hlavne zdravá ja z nej robím aj koláče, skúšala som aj vianočné pečivo a aj knedlu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak môj druhý pokus takto vyzeral..práve sa pečie tretí...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak môj druhý pokus takto vyzeral..práve sa pečie tretí...
som stále v štádiu čakania na dobierku....
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Dani, dúfam, že do BA donesieš ochutnať.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dáša_ Pozri príspevok
Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce .
Dáša môj druhý pokus bol podľa tvojho receptu, zdal sa mi trochu málo slaný, a vážil skoro kilo.Tretí pokus sa vydaril na 1 s *, ale vody som dala menej a pridala acidofilné mlieko, T 650 som dala 300g a zbytok grahamovú a špaldovú. A tej soli dve čajové lyžičky. Piekla som ho ako 1000 g, stupeň prepečenia najvyšší a skutočne je chuťove aj výzorom výborný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať