Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Celozrnnú múku bežne dostať kúpiť v Tescu, Kauflande.
0 0
zozo zozo

zozo je offline (nepripojený) zozo

Ahojte,
tuto stranku luskam uz velmi dlho a vcera som sa stala hrdou majitelkou pekarnicky (Moulinex Home Bread Baguette) a mam par otazok... poradite ?
Prave sa mi pecie prvy chlebik - cokoladovy Recept mam z tejto stranky... takze hned prva otazka:
dala som suroviny, zapla som masinku, nastavila program na 4. - sladky chlieb a ono to zacalo hned miesit... trosku ma to prekvapilo, lebo ste pisali, ze najprv sa to nahrieva a pod... Ci sladky chlieb zacne miesit hned ?
2) podla receptu som po zazneni signalu mala pridat cokoladu a orechy. Asi po 20 min (len velmi priblizne, nepozerala som presny cas) to 3x piplo. To je ten signal ? Lebo hned som teda sla, ze idem pridat tie veci a ono to prave miesilo, co ma zasa prekvapilo. Ma to tak byt ? Cakala som, ze vtedy sa chvilu nebude robit nic...
3) vecer chcem nastavit, aby sme rano mali upeceny chlebik... mozem dat semienka rovno do cesta vecer, alebo to musim urobit zasa az po zazneni signalu ?
Dakujeeeem, ste skveli, ako pekne tu radite...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zozo Pozri príspevok
Ahojte,
tuto stranku luskam uz velmi dlho a vcera som sa stala hrdou majitelkou pekarnicky (Moulinex Home Bread Baguette) a mam par otazok... poradite ?
Prave sa mi pecie prvy chlebik - cokoladovy Recept mam z tejto stranky... takze hned prva otazka:
dala som suroviny, zapla som masinku, nastavila program na 4. - sladky chlieb a ono to zacalo hned miesit... trosku ma to prekvapilo, lebo ste pisali, ze najprv sa to nahrieva a pod... Ci sladky chlieb zacne miesit hned ? Moulinex hneď mieša...nahrieva najprv suroviny napríklad pekárnička Biffinet z Lidlu
2) podla receptu som po zazneni signalu mala pridat cokoladu a orechy. Asi po 20 min (len velmi priblizne, nepozerala som presny cas) to 3x piplo. To je ten signal ? Lebo hned som teda sla, ze idem pridat tie veci a ono to prave miesilo, co ma zasa prekvapilo. Ma to tak byt ? Cakala som, ze vtedy sa chvilu nebude robit nic... Mne moja zapípa, a až po chvíľke zastane...postojí len krátky okamih a už zase mieša.
3) vecer chcem nastavit, aby sme rano mali upeceny chlebik... mozem dat semienka rovno do cesta vecer, alebo to musim urobit zasa az po zazneni signalu ? Môžeš dať večer, hádam by si nečakala kedy v noci zapípa
Dakujeeeem, ste skveli, ako pekne tu radite...
Odpovede modrým v texte...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
zozo Pozri príspevok
Ahojte,
tuto stranku luskam uz velmi dlho a vcera som sa stala hrdou majitelkou pekarnicky (Moulinex Home Bread Baguette) a mam par otazok... poradite ?
Prave sa mi pecie prvy chlebik - cokoladovy Recept mam z tejto stranky... takze hned prva otazka:
dala som suroviny, zapla som masinku, nastavila program na 4. - sladky chlieb a ono to zacalo hned miesit... trosku ma to prekvapilo, lebo ste pisali, ze najprv sa to nahrieva a pod... Ci sladky chlieb zacne miesit hned ? každý program (aspoň čo som ja vyskúšala) začne hneď miesiť
2) podla receptu som po zazneni signalu mala pridat cokoladu a orechy. Asi po 20 min (len velmi priblizne, nepozerala som presny cas) to 3x piplo. To je ten signal ? Lebo hned som teda sla, ze idem pridat tie veci a ono to prave miesilo, co ma zasa prekvapilo. Ma to tak byt ? Cakala som, ze vtedy sa chvilu nebude robit nic... je to tak, neprestane miesiť
3) vecer chcem nastavit, aby sme rano mali upeceny chlebik... mozem dat semienka rovno do cesta vecer, alebo to musim urobit zasa az po zazneni signalu ? môžeš, ja to robím stále tak
Dakujeeeem, ste skveli, ako pekne tu radite...

odpoveď máš v citácii
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Odpovede modrým v texte...
Dani, ale sme akosi obidve naraz odpovedali....
0 0
zozo zozo

zozo je offline (nepripojený) zozo

Dakujem za promptne odpovede
Danka, jasne, ze by som kvoli tomu nevstavala o stvrtej rano, v tom pripade by som ich nedala vobec. Islo mi o to, ci nahodou nebudu prekazat v kysnuti, ze teda kvoli tomu nenakysne, a pod.
A preco sa teda inak maju pridavat az po signale ? Ci to vtedy, ked chcem, aby boli len na vrchu chlebika a nie vo vnutri ? Vlastne nie, ved to je blbost, po signale to dalej miesilo...
Cokoladovy chlebik je dopeceny, vyzorovo vyzera vyborne, tak som zvedava na chut a hlavne sa tesim na zajtrajsie ranajky
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zozo Pozri príspevok
Dakujem za promptne odpovede
Danka, jasne, ze by som kvoli tomu nevstavala o stvrtej rano, v tom pripade by som ich nedala vobec. Islo mi o to, ci nahodou nebudu prekazat v kysnuti, ze teda kvoli tomu nenakysne, a pod.
A preco sa teda inak maju pridavat az po signale ? Ci to vtedy, ked chcem, aby boli len na vrchu chlebika a nie vo vnutri ? Vlastne nie, ved to je blbost, po signale to dalej miesilo...
Cokoladovy chlebik je dopeceny, vyzorovo vyzera vyborne, tak som zvedava na chut a hlavne sa tesim na zajtrajsie ranajky
Po zapípaní sa dávajú také prísady, ktoré tam nemôžu byť odzačiatku (teraz nepamätám ktoré), semiačka môžeš dávať hneď k múke, na kysnutie cesta to vplyv nemá...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zozo Pozri príspevok
Dakujem za promptne odpovede
Danka, jasne, ze by som kvoli tomu nevstavala o stvrtej rano, v tom pripade by som ich nedala vobec. Islo mi o to, ci nahodou nebudu prekazat v kysnuti, ze teda kvoli tomu nenakysne, a pod.
A preco sa teda inak maju pridavat az po signale ? Ci to vtedy, ked chcem, aby boli len na vrchu chlebika a nie vo vnutri ? Vlastne nie, ved to je blbost, po signale to dalej miesilo...
Cokoladovy chlebik je dopeceny, vyzorovo vyzera vyborne, tak som zvedava na chut a hlavne sa tesim na zajtrajsie ranajky
Nemali by sa správne semiačka dávať hneď na začiatku, lebo sú niektoré krehké a dlhé miesenie by ich mohlo rozdrviť, ale ja som dala neraz a bolo ich tam vidieť . Ak by si ich chcela mať na vrchu, tak tesne pred pečením treba semiačka posypať po vrchu a mierne ich do cesta vtlačiť.
0 0
zozo zozo

zozo je offline (nepripojený) zozo

No, tak cokol. chlebik je aj chutovo vynikajuci, takze sa velmi vytesujem
A este jednu otazku mam: ked chcem robit buchty, osie hniezda,... proste to, co budem piect v rure a nie v pekarni, tak ako mam nastavit pekaren ? To je ten program 13 - cesto ? To znamena, ze mi vymiesa a nakysne cesto a tym program konci ?
0 0
zozo zozo

zozo je offline (nepripojený) zozo

Aha, asi ano...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zozo Pozri príspevok
No, tak cokol. chlebik je aj chutovo vynikajuci, takze sa velmi vytesujem
A este jednu otazku mam: ked chcem robit buchty, osie hniezda,... proste to, co budem piect v rure a nie v pekarni, tak ako mam nastavit pekaren ? To je ten program 13 - cesto ? To znamena, ze mi vymiesa a nakysne cesto a tym program konci ?
pozri do návodu, ale asi áno. Ja mám na mojej (moulinex) až dva programy pre cesto - 1. rezancové cesto - to nekysne a 2. kysnuté cesto. Hodíš do pekárne suroviny, ona to vymieša a vykysne a skončí (kysnuté cesto jej trvá 1,5 hodiny)
0 0
zozo zozo

zozo je offline (nepripojený) zozo

Jojo, uz som pozrela, je to tak, vdaka
0 0
zozo zozo

zozo je offline (nepripojený) zozo

a este jedna otazocka, dufam, ze dnes uz posledna
ked nastavujete pekaren vecer, aby bol chlebik rano hotovy, davate aj vtedy zemiak ?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zozo Pozri príspevok
a este jedna otazocka, dufam, ze dnes uz posledna
ked nastavujete pekaren vecer, aby bol chlebik rano hotovy, davate aj vtedy zemiak ?
Dávam aj zemiak a dávam aj acidofilné mlieko......a vždy sa vydaril...
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

mam aj ja super vec ale clovek si musi na ten chlebik zvyknut zo zaciatku to nebolo my po chuti ale teraz uz v pohode
0 0
jpokorny jpokorny

jpokorny je offline (nepripojený) jpokorny

Domáca pekáreň je výborná vec
0 0
popelka. popelka.

popelka. je offline (nepripojený) popelka.

Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat, která domácí pekárne neděla díry do chleba? Má někdo takovou? Moc děkuji za odpověď.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Všetky pekárne robia diery do chleba. Po poslednom miesení - pred záverečným kysnutím je potrebné vybrať miešacie háky - diery budú menšie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ako mám vybrať hák- ked je dole pod cestom?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Cesto si buď odsuň a tak hák vyber, alebo môžeš na malú chvíľu vybrať cesto z pekárne, vytvarovať ho , aby malo pekný tvar, vybrať hák a cesto vložiť naspäť do pekárne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať