Zavrieť

Porady

praca z domu

Ahoj, som len par mesiacov na SK, prisla som aj s malym dietatkom a pre to aby som s nou mohla zostat doma chcela by som si zaviest zivnost a pracovat ako graficka z domu. Skusenost mam, programy tiez, stranku som si uz napisala. Potrebovala by som vediet zakladne veci:
1. Aky druh zivnosti si vybavit a kde <urcite nebudem mat kazdy den zakaznikov>
2. Aku adresu uviezt? Trvale bydlisko alebo prechodne ak si byt prenajimam
3. Oplati sa mi robit prace aj pre firmy a podnikatelov z hladiska odvodov?
4. Ak pracujem s osobami cez internet z inej casti SR ako uskutocnit platby aby nezmizli bez platenia?
5. Pre firmy musim vystavit fakturu alebo staci uctenka?
6. musim mat registracnu pokladnu? Ak ano, aku?
7. dcerka ma 10 mesiacov ale len teraz dostala rodny list, mam narok aj na matersku pri takomto podnikani? Ma vobec vyznam si ju vybavovat?
To je zatial vsetko. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mamička na materskej Denisa Višňáková
    No na všetko odpoveď neviem, ale rodičovský príspevok by si mala dostať, pokiaľ nedáš malú do štátneho zariadenia - jasle, škôlka. Môžeš pracovať, ale musíš nahlásiť ako bude postarané o malú, kde bude počas tvojej práce. Môže ju opatrovať, kamarátka, babky, opatrovateľka, hoci kto, len musí mať zabezpečenú starostlivosť.
    Čo sa týka druhu živnosti, na tvojom mieste by som si prečítala prílohy živnostenského zákona a keď s tvoj druh práce tam nenachádza bude to voľná živnosť a môžeš začať podnikať hneď po ohlásení na živnoúrad.
    Nevidím v tom žiadny rozdiel či budeš robiť pre podnikateľov alebo FO čo sa týka odvodov.
    Dúfam že som aspoň trochu pomohla. Držím palce. D

    darhmann je offline (nepripojený) darhmann

    darhmann
    1. Grafické a kresliace práce bolo po starom, po novom sú už rozdelené voľné živnosti trochu lepšie. Skús trocha pohľadať. Myslím že to je pod Administratívnymi službami a poradenstvom.
    2. Prechodné len vtedy ak ti dá majiteľ súhlas aby si si mohla uviesť prechodné bydlisko.
    3. Pracu robis pre toho kto chce tvoje sluzby,ci je to sukromna osoba alebo firma
    4. Zmluvou kde su napisane vsetky nalezitosti ohladne platenia.
    5. Ja osobne davam vzdy fakturu. Mozes si napisat lepsie jednotlive polozky.
    6. Nemusis, odporucam iba nejaky SW na uctovnictvo. Ja pouzivam ACONTO freeware. Ale nakolko sa bude prechadzat na euro...neviem aka bude podpora SW.
    7. Nemam tusenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.