Zavrieť

Porady

Fajka mieru

Stáva sa v bežnom živote, že jedna strana nepochopí druhú stranu alebo nesprávne interpretuje myšlienku a názor...Následne vznikne nejaký problém, a minimálne jedna zo zúčastnených strán by to rada vyriešila k zmieru. Mnohí sa tu pohybujeme denne, aby sme rozdávali, dávali rady a aj sa zasmiali v báječných témach. Lenže určite sme si všimli, že na Porade vznikli pozitívne i negatívne väzby. Rada by som v tejto téme vytvorila priestor na zmierenie bez toho, aby sa tu už nejaký čerstvý alebo starý konflikt rozoberal. Mám za to, že aj tu vznikne problém, ktorý môže vyústiť do ostrej výmeny názorov, ale krátkym súhlasom na zmier sa dá zabudnúť a pokračovať ďalej, bez následného pocitu, že mám,,špinavý nick" a čo ďalej...
Možno si poviete, že konflikt na Porade by sa dal vyriešiť aj súkromnou správou, ale niekedy verejný očistec pomôže oveľa viac.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Janko pekne si to napísal...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

danushka Pozri príspevok
To je pravda, že nemusel Peter vytiahnuť to nešťastné...
Danilka, ale tieto moje pocity ťažko z Vás niekto pochopí, Petrovi som prudko reagovala, pretože sa mi vrátili spomienky z časov, keď som čakala moje prvé dieťa a žila som v Srbsku a zrazu sa vyhlásila mobilizácia,embargo, ostala som bez muža a bála som sa, že ktovie kde budem rodiť...Bez muža som odišla rodiť na Slovensko, vrátila som sa s dieťaom späť a začali problémy v Bosne. Ocitla som sa v jame levovej, nebolo liekov, základných vakcín a začalo tam peklo o ktorom nikomu neprajem ani snívať. Strašne dlho sa to ťahalo a pokračuje to tam a žijú tam dobrí, ale nešťastní ľudia. Už nikdy to tam nebude ako kedysi.
Prudko som reagovala Petrovi lebo pripojil link o Srebrenici. Áno je to tak, existuje Srebrenica a mnoho iných miest, kde sú boli aj budú ľudia pomiešaní. Ale ja som zažila srbských, chorvátskych, bosnianskych utečencov s ich osudmi, zničenými životmi a beznádejou. Ten kto tam nebol, nemá právo súdiť a znevažovať. Ja si nedovolím povedať ani o srboch, ani chorvátoch, ani moslimoch, že sú zlí - sú to ľudia, ktorí chceli iba prežiť. Ja som mala kam utiecť, ale oni poniektorí nie. Skúste nasypať človeku do otvorenej rany soľ - a čakajte, že Vám povie - joj šteklí ma to. Nie, to páli, bolí a hoci sa tá rana zahojí, jazva ostáva.
Kajam sa teraz pre svoju hlúposť, že reagujem tam, kde by som nemala.
A nechcela som tu vyzerať ako schizofrenik, ktorý nevie ako sa chová jeho ľavá a pravá ruka.
Ale tak či tak bolo dobré, čo sa stalo...syn mi ukázal tvár, akú som uň doposiaľ nevidela , použil môj nick, schoval sa za niekoho iného a to je znak toho, že moja úloha ako matky stále nie je naplnená a že mám ešte na čom pracovať.
Ale to už o niečom inom, puberta je téma sama o sebe
Áno Danushka máš pravdu ťažko niekto z nás pochopí... Ja náhodou viem o čom hovoríš Ty, ale aj o čom hovorí Peťo /možno on reagoval preto tak, lebo má niekoho z tej oblasti, ktorú spomenul a kto má zničený život/...
Ja viem o čom hovoríš. Po vojne, resp. skôr v jej konci som bola v Srbsku aj Chorvársku . Mám známych na jednej aj druhej strane a spolucítim so svojimi známymi, čo toto obdobie narobilo v ľudských životoch na jednej aj druhej strane a už sa ani nikdy nebude môcť celkom napraviť. Áno Danushka máš pravdu bolo to peklo a nikto si to nevie predstaviť z nás, ktorí v kľude žijeme tu a len sme sa prikláňali názorovo na jednu alebo druhú stranu, že išlo naozaj o vojnu v priamom obraze so všetkým čo k tomu patrí, vrátane utrpenia a úmrtia malých detí. Je to téma veľmi, veľmi , veľmi citlivá pre každú stranu a možno preto nie je dobré sa viac k tomu vyjadrovať na stránke Porady-lebo verte mi naozaj, kto nebol osobne pritom alebo osobne so svojimi známymi a dopodrobna nepozná celú histoŕiu a národy žijúce na tom území naozaj nepochopí a nevhodnými vyjadreniami môže len ublížiť... a to je jedno na ktorej strane ....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
danushka Pozri príspevok
Ale tak či tak bolo dobré, čo sa stalo...syn mi ukázal tvár, akú som uň doposiaľ nevidela , použil môj nick, schoval sa za niekoho iného a to je znak toho, že moja úloha ako matky stále nie je naplnená a že mám ešte na čom pracovať.
Ale to už o niečom inom, puberta je téma sama o sebe
Danushka, nechcem sa zastávať tvojho syna, ale uvažuj: nemusel sa vôbec priznať a ty by si roky premýšľala a zožierala sa zbytočne.
Aj keď je, ako píšeš, v puberte, zrejme má charakter, lebo riskoval tvoj hnev a napriek tomu sa ti priznal. Ber to z tohto uhla.

K téme sa z osobných a citových dôvodov vyjadrovať nebudem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Rozalka Pozri príspevok
Danushka, nechcem sa zastávať tvojho syna, ale uvažuj: nemusel sa vôbec priznať a ty by si roky premýšľala a zožierala sa zbytočne.
Aj keď je, ako píšeš, v puberte, zrejme má charakter, lebo riskoval tvoj hnev a napriek tomu sa ti priznal. Ber to z tohto uhla.

K téme sa z osobných a citových dôvodov vyjadrovať nebudem
Rozalka, po prvotnom návale zistenia odkiaľ vietor fúka mi pravdepodobne vyskočil tlak hraničiaci s infarktom. Do kúta som syna poslať nemohla, už je odo mňa o hlavu vyšší, následne som zvolila taktiku dohovárania a vysvetľovania, čo táto akcia-reakcia vyvolala. Spočiatku syn reagoval tak, že však čo, však to bolo len vo verbálnej a virtuálnej rovine a mám sa na to vykašľať...Zas len pohľad chlapca, ktorému ešte veľa chýba do zrelosti a zodpovednosti za svoje činy. Ale pre mňa to bol sakra problém, ktorý som nemohla nechať len tak zapadnúť prachom. A som rada, že som to vysvetlila tu a môj postoj k synovi sa vôbec nezmenil, mám ho rada. Našťastie tie konfliktíky, čo doma občas vzniknú vieme vyriešiť bez toho, aby nasledovala tichá domácnosť a aby sme sa vedeli vždy zdôveriť s tým, čo nás páli a trápi. Je dobré, keď deti vedia, že nech sa čokoľvek stane v prvom rade doma nájdu pochopenie a radu. Hoci my rodičia máme čo so sebou robiť, aby sme si udržali hlavu v chlade a nohy v teple.

Týmto chcem všetkých poprosiť, aby sa tu v tejto téme už nespomenulo jediné slovko, ktoré by akokoľvek naznačovalo politiku, nacionalizmus, vojnu atď.
Ďakujem zúčastneným, že ste ma zbavili jarma a teším sa na Vás všetkých vo veselejších alebo odborných témach.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať