Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Ahojte Poraďáci...
Na bankovom výpise za január mám výber z bankomatu 30.12.2004, ktorý je spracovaný 3.1.2005. Má byť tento výber zaradený do januára, alebo do decembra?
A ešte jedna otázka... Chodia mi z banky "kreditné resp. debetné avíza k platbám". Tieto avíza mám len evidovať a účtovať len konečné mesačné výpisy, alebo ako to je?
Ďakujem Vám za odpovede.
Naposledy upravil vierkat : 08.03.05 at 05:34
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Skús si dať vyhľadávanie a zadaj si platba kartou... je to tam veľmi pekne vyriešené :-)
0 0
Danuska Danuska

Danuska je offline (nepripojený) Danuska

obyčajný človek- žena
Bankový výpis apokladňa sú o peniazoch, to zn., že o nich účtuješ vtedy, keď k výberu /pohybu/ došlo, t.j. január 2005. Ak sa jedná o nákladovú položku 2004, naúčtuješ to ID do 2004. Teda ak účtuješ v podvojnom.
Avízo z banky ti slúži ako podklad zahraničnej platbe, máš na ňom zahraničnú hodnotu platby, kurz a poplatky. Ale účtuješ ho podľa dňa na bankovom výpise.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Avízo je len pre Tvoju info. Ja ho prikladám k výpisu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Účtuješ len pri pohybe na účte, avíza si môžeš priložiť k b.výpisu.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Všetkých srdečne pozdravujem. Neviem, či som v správnej téme, ale hádam mi to prepáčite. Chcem sa spýtať, či je ešte stále nutné mať okrem bežného podnikateľského účtu aj fondové účty. Trochu ma vytáča, že máme dva fondové účty, v ktorých je pomaly viac poplatkov za vedenie účtu ako sa tam nazbiera.
Poraďte mi, alebo ma prosím odporučte na niektorý príspevok, kde sa to už preberalo. Vďaka.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bibika22
Všetkých srdečne pozdravujem. Neviem, či som v správnej téme, ale hádam mi to prepáčite. Chcem sa spýtať, či je ešte stále nutné mať okrem bežného podnikateľského účtu aj fondové účty. Trochu ma vytáča, že máme dva fondové účty, v ktorých je pomaly viac poplatkov za vedenie účtu ako sa tam nazbiera.
Poraďte mi, alebo ma prosím odporučte na niektorý príspevok, kde sa to už preberalo. Vďaka.
Nie, nie je už povinnosť mať fondový účet v banke, stačí keď si vytvoríš pokladňu pre Soc.fond, a v JÚ priebežnými položkami prevedieš prídel na účet pokladne SF, v PÚ cez 261/A. Zbytočne platíš poplatky za tie účty.
Daj si hľadať - účet sociálneho* a malo by ti nájsť veľa odpovedí na túto tému.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Srdečná vďaka. Šéf sa poteší.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Firma, ktoru uctujem, ma tiez (z minulosti) zriadeny ucet soc. fondu, ale banka na nom neuctuje ziadne poplatky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ondrejvla
Nie, nie je už povinnosť mať fondový účet v banke, stačí keď si vytvoríš pokladňu pre Soc.fond, a v JÚ priebežnými položkami prevedieš prídel na účet pokladne SF, v PÚ cez 261/A. Zbytočne platíš poplatky za tie účty.
Daj si hľadať - účet sociálneho* a malo by ti nájsť veľa odpovedí na túto tému.
Sociálny fond som účtovala tento mesiac prvý krát, preto chcem vedieť, načo sú priebežné položky, keď v peňažnom denníku je stĺpec sociálny fond (aj tvorba, aj čerpanie)? Ďakujem
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Janka6685
Sociálny fond som účtovala tento mesiac prvý krát, preto chcem vedieť, načo sú priebežné položky, keď v peňažnom denníku je stĺpec sociálny fond (aj tvorba, aj čerpanie)? Ďakujem
A čo máš zo SF-bank.výpis-výber? Alebo prevod? Priebežné položky pri tomto účte by mali slúžiť len na toto!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ondrejvla
A čo máš zo SF-bank.výpis-výber? Alebo prevod? Priebežné položky pri tomto účte by mali slúžiť len na toto!
Neviem, či som správne pochopila tvoju otázku, ale SF nevedieme na bankovom účte. Len v hotovosti, lebo na porade som sa dočítala, že to takto stačí.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Sociálny fond som účtovala tento mesiac prvý krát, preto chcem vedieť, načo sú priebežné položky, keď v peňažnom denníku je stĺpec sociálny fond (aj tvorba, aj čerpanie)? Ďakujem
Janka, ak priebežné položky nepotrebuješ použiť, tak ich ignoruj. Nerozumiem čo ti nie je jasné.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Janka, ak priebežné položky nepotrebuješ použiť, tak ich ignoruj. Nerozumiem čo ti nie je jasné.
Len som doteraz nevedela, že priebežné položky pri SF použijem len ak mám účet v banke na tvorbu SF. Teraz mi je to už jasné. Písalo sa tu o priebežných položkách a tak ma zaujímalo, na čo v tomto prípade sú, aby som niečo nepokazila. Už viem. Tak ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vierkat
Ahojte Poraďáci...
Na bankovom výpise za január mám výber z bankomatu 30.12.2004, ktorý je spracovaný 3.1.2005. Má byť tento výber zaradený do januára, alebo do decembra?
A ešte jedna otázka... Chodia mi z banky "kreditné resp. debetné avíza k platbám". Tieto avíza mám len evidovať a účtovať len konečné mesačné výpisy, alebo ako to je?
Ďakujem Vám za odpovede.
na doplnenie,
výber bol v decembri preto pokladna má decembrový príjem 211/261
a banka sa zaúčtuje v januári, vyrovná sa 261 / 221.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Je samozrejmé, že účtujete až keď vám príde výpis z bankového účtu. V účtovníctve ale platí časová postupnosť, preto účtujem vtedy, keď nastala účtovná operácia. Bankový výpis mi príde napr. v auguste ale sú tam príjmy a výdaje z júla. To ako riešite? Alebo to zaúčtujete s dátumom, keď sa vám výpis dostane do ruky? Ináč mi to nevychádza. Hlúpa otázka, ale musím to vedieť.

Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja to spravím s dátumom výpisu. Janka vymaž si nejaké SS, máš ich 100, neviem Ti poslať odpoveď na tvoju otázku.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Ja to spravím s dátumom výpisu. Janka vymaž si nejaké SS, máš ich 100, neviem Ti poslať odpoveď na tvoju otázku.
Ani som si nevšimla. Už sa stalo.

O.K., a nevadí, ak mám dátum výpisu 29.07.2005 a výpis dostanem o také dva tri dni?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ked dostanem výpis o 2-3 dni, účtujem s dátumom výpisu. Ale neúčtujem dátumy pri položkách - tie sú informatívne, napr. výber z ATM 27.7. dám do textu, ale dátum účtovania=dátum výpisu kvôli kontrole zostatku účtu.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Lida
ked dostanem výpis o 2-3 dni, účtujem s dátumom výpisu. Ale neúčtujem dátumy pri položkách - tie sú informatívne, napr. výber z ATM 27.7. dám do textu, ale dátum účtovania=dátum výpisu kvôli kontrole zostatku účtu.
Čiže ak viem, že mi má prísť výpis, tak čakám a medzitým nič iné neúčtujem?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
iné - čo máš na mysli? Iné doklady môžeš, banka ti stojí.
Ide o to aký maš SW, ak si môžeš číslovať doklady po svojom a meniť zúčtovací dátum, tak si zaúčtuješ ostatné a k tomuto meškajúcemu sa vrátiš, až ho budeš mať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať