Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Ahojte Poraďáci...
Na bankovom výpise za január mám výber z bankomatu 30.12.2004, ktorý je spracovaný 3.1.2005. Má byť tento výber zaradený do januára, alebo do decembra?
A ešte jedna otázka... Chodia mi z banky "kreditné resp. debetné avíza k platbám". Tieto avíza mám len evidovať a účtovať len konečné mesačné výpisy, alebo ako to je?
Ďakujem Vám za odpovede.
Naposledy upravil vierkat : 08.03.05 at 05:34
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Janka posielam Ti ešte jeden súbor ako pomôcku, používaj oba hárky. Do toho druhého si zapisuj potom daj zoradiť vzostupne podľa D, C a prekopíruj si potom riadky do prvého hárku. Nebudeš mať problémy s formátovaním buniek.
Znamená to teda, že aj knihu pohľadávok a záväzkov môžem robiť cez excel?

Ďakujem ti veľmi pekne Lenka. Už mi to docvaklo, ako používať excel. Som trochu samouk, lebo v škole nás profesorka informatiky veľa nenaučila, lebo videla, že vieme viac ako ona.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Chceš aj inventarizáciu???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka6685
Znamená to teda, že aj knihu pohľadávok a záväzkov môžem robiť cez excel?

Ďakujem ti veľmi pekne Lenka. Už mi to docvaklo, ako používať excel. Som trochu samouk, lebo v škole nás profesorka informatiky veľa nenaučila, lebo videla, že vieme viac ako ona.
Veľa vecí sa dá porobiť vo Worde, v Exceli, ja som v týchto programoch robila diplomovku, toto sú časte z nej, ktoré dodnes po úpravach aj používam.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
No len som si myslela, že viem, ako na to, ale nejako neviem prísť na to, ako zadať ten vzorec.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Chceš aj inventarizáciu???
majetku? Žiadny neevidujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale toto by si mala robiť:
Inventarizácia pokladne ku dňu:
Inventúrny súpis zásob
aj keď nemáš majetok.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Ale toto by si mala robiť:
Inventarizácia pokladne ku dňu:
Inventúrny súpis zásob
aj keď nemáš majetok.
Aj keď nemám žiadny majetok a ani zásoby? Jediné čo nakupujeme sú veci, ktoré idú rovno do spotreby (kancelárske, hygienické a čistiace potreby, pásky do pokladne,...).

Inventarizácia sa robí ako a ako často? Vedieme knihu pokladnice a tam sa pripínajú bločky z dennej a mesačnej uzávierky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skús to podľa obrázka, je síce zkopírovaný z open officu ale excel je podobný a mala by si to hravo zvládnuť.
vzorec.JPG  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka6685
Aj keď nemám žiadny majetok a ani zásoby? Jediné čo nakupujeme sú veci, ktoré idú rovno do spotreby (kancelárske, hygienické a čistiace potreby, pásky do pokladne,...).

Inventarizácia sa robí ako a ako často? Vedieme knihu pokladnice a tam sa pripínajú bločky z dennej a mesačnej uzávierky.
Inventerizácia pokladne sa má robiť 4x do roka. Priložím Ti celý súbor, sú tam aj ostatné hárky, raz sa Ti to zíde resp. niekomu, len si náji hárok s inventarizáciou pokladne.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- inventúrny súpis zásob - tovaru
- inventúrny súpis zásob - materiálu
- inventarizácia hmotného majetku
- inventarizácia pokladne
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
- inventúrny súpis zásob - tovaru
- inventúrny súpis zásob - materiálu
- inventarizácia hmotného majetku
- inventarizácia pokladne
Ďakujem. Ja okrem inventarizácie pokladne vlasntne nič nepotrebujem?

Btw, vôbec neviem, čo s tým vzorcom. Nejak mi to nejde.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka nastavíš sa na bunku H7. Napíšeš do nej =H6+F7-G7
dáš Enter
skopíruješ si túto bunku a to presunutím smerom dole až na bunku H31.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Janka nastavíš sa na bunku H6. Napíšeš do nej =F5+F6-G6
dáš Enter
skopíruješ si túto bunku a to presunutím smerom dole až na bunku H31.
No buď som blbá, alebo niečo nie je v poriadku, ale ak napíšem do tej bunky tieto údaje a potom ich skopírujem, tak mám v bunkách v celom stĺpci tieto údaje. Netreba zadať nejakú funkciu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Opravila som vzorček. Akosi mi zblbol Excelovský prehliadač.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Údaje sa Ti budú meniť v priebehu zapisovania do riadkov.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
No buď som blbá, alebo niečo nie je v poriadku, ale ak napíšem do tej bunky tieto údaje a potom ich skopírujem, tak mám v bunkách v celom stĺpci tieto údaje. Netreba zadať nejakú funkciu?
kurzorom musíš stáť presne na tej bunke, do ktorej to chceš skopírovať. Ty asi máš kurzor po celom riadku.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
kurzorom musíš stáť presne na tej bunke, do ktorej to chceš skopírovať. Ty asi máš kurzor po celom riadku.
Po riadku nie, ale na stĺpci.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Baby, začínam byť zúfalá. A to som na porade vysvetľovala nejaké počítačové finty, ale excel?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Baby, zatiaľ vám ďakujem, už musím končiť, lebo prišiel snúbenec z práce a ideme sa navečerať a na korčule. Aj tak som už pri PC od rána a potrebujem sa trochu rozhýbať. Zajtra som tu znova.

Btw, ešte jedna vec. Lenka, aký máš office?

Zatiaľ ahojte.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No Lenka, ja až oči otváram, ako si si uľahčila robotu. Ten peň.denník nemá chybu!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať