Zavrieť

Porady

UZavierkove operacie

Mali sme manko na sklade tak som to v JU v pohode chcel zauctovat v ramci uzavierkových operacii ako storno výdajov za tovar v prislusnej ciastke , bez dopadu na financnu hotovost. Ale uzaviekove operacie mi standartne uctuje iba do kolonky prevadzkova rezia, len že ked to tam nexam vo výkazoch sa mi to odzrkadli v inej kolonke , resp, rabat na tovar (nakup tovaru-predaj tovaru bude nižsí) predtým v softipe som si vedel nastavit novu predkontaciu podla financneho dopadu (pohyb či bez pohybu hotovosti ) i kolkonku penazneho denníka v ktorom sa to malo odzrkadlit... ako je to v pohode ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    Nepracujem v Pohode, ale nemal by si to najskôr naúčtovať na sklade ako výdaj-manko? Tým sa ti upraví stav na sklade podľa inventúry. Podľa mňa nemôže ísť o storno výdaja, skús tam pozrieľ nejaký iný doklad, alebo ešte lepšie, pozri ako sa ti zaúčtovávajú výdajky zo skladu a potom zvoľ niečo, čo neovplyvňuje daňový základ, lebo manko nie je nákladová položka aj keď sa tak tvári.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    pre zjednodusenie uvediem priklad nakup aj predaj v rovnakej cene (čiže akobz som na predaný tovar nedaval rabat) ...nakup tovaru 100 predaj tovaru 60 na sklade mam 40. lenže inventurou som yistil že mam na sklade len 30 takže mam manko 10.. no a ja pokial viem mal bz som urobit strono výdajo...(nakupu tovaru) aby som dostal vo výkazoch nakup 90 , predaj 50 na sklade 40... len že v uyavierkových operaciach v pohode to neviem urobit ,,.. lebo tých -10 mi da do prevadzkovej režie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.