Zavrieť

Porady

SKK pokladňa alebo Cudzia mena?

Ahojte. Potrebujem poradiť. Viem, že ak má niekto zopár operácií v cudzej mene dá sa to zaúčtovať cez slovenskú menu pokladňu. Lenže v mojom prípade je niekoľko účtov v CZK a EURO mene. Musím mať založenú pokladňu v cudzej mene? Robím v Omege. Ak nemusím mať tú cudziu menu pokladňu, vie mi niekto poradiť ako to správne účtovať v Omege cez SKK pokladňu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte. Potrebujem poradiť. Viem, že ak má niekto zopár operácií v cudzej mene dá sa to zaúčtovať cez slovenskú menu pokladňu.
    Cez SKK pokladňu zaúčtuješ len tie prípady, keď cudziu menu prepočítaš na Sk a teda aj vyplácaš v slovenskej mene.

    Lenže v mojom prípade je niekoľko účtov v CZK a EURO mene.
    To máš na mysli účet v banke, alebo účet účtovej osnovy, alebo účtovný doklad?

    Musím mať založenú pokladňu v cudzej mene?
    Pokladňu v cudzej mene musíš mať založenú vtedy, keď cudziu menu prijímaš a potom aj vyplácaš.

    Robím v Omege. Ak nemusím mať tú cudziu menu pokladňu, vie mi niekto poradiť ako to správne účtovať v Omege cez SKK pokladňu. Ďakujem.
    Odpoveď je modrá v citácii.
    Výplatu v cudzej mene cez SKK pokladňu - to nejde v žiadnom programe.
    Je len možnosť prepočítať na Sk a vyplatiť v Sk.
    Ale príjem valuty nejde zapísať do Sk pokladne. Na valutovú pokladňu musíš použiť okruh zP !

    SKK pokladňa alebo Cudzia mena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.