Zavrieť

Porady

OČR

Ak bol zamestnanec v januári 10 dní OČR tak som mu do soc.poistov.posielala na určenie VZ rok 2004.Teraz je zase OČR od 7.3.2005 a bude zase 10 dní z akého obdobia mu zistia VZ na vyplat.OČR.Aký rok im pošlem 2004 alebo rok 2005-január?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ja Ti radím len jedno: skús zavolať tej osobe, ktorá to má na starosti - komu posielaš tieto potvrdenia - a opýtaj sa. Aj ja to takto robím a predídem tým problémom a zbytočným opravovaniam.

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Podľa mňa VZ z r.2004 bude platný pre celý rok 2005, ja som tiež dávala VZ iba za december 2004,odkedy bol pracovník u nás zamestnaný a z r.2005 ich nezaujímalo nič.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    No ale u mňa bol taký prípad, že bol zamestnanec od 26.1.05 do 29.1.05 - ja som im poslala VZ za rok 2004 a baba mi volala zo Soc.poisťovne, že to tak nie je dobré a že ona potrebuje odo mňa VZ od 3.1.2005 do 25.1.2005 - na základe toho budú platiť. Preto vravím, je lepšie sa opýtať.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Asi hej

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Potvrdenie z roku 2004 zaslané na SP platí na celý rok 2005. Stačí ak sa zašlé na SP iba OČR /samozrejme vypsaná a podpísaná/, to isté povtrdenie platí ak by náhodou táto pracovníčka marodovala viac ako 10 dní.

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Ja som mala najviac týždeň, po 11. dni, davam po ukončení PN. Myslím, že oni majú zúčt. obdobie okolo 5. v mesiaci. Takže keď sa to do toho dňa nestihne musí zamestnanec čakať celý ďalší mesiac na vyplatenie. Pozor, u nás pýtajú iba tlačivá s ich logom! Sú na interenete.

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Ešte sa vyjadrím k téme, hoci možno po funuse.Ja tak viem, že do tabuľky príjmov minulý kalendárny rok, ale do bodu 3 sa uvádzajú doby práceneschopností, za posledný rok.Napr. 01-01, 02-02,03-03 a tak. V bode 6 už zas rozhod.obdobie, predošlý kal.rok.Ja som to robila takto, vyhovovalo.

    wela je offline (nepripojený) wela

    wela
    v BA to chcú do 5. v mesiaci , ale žiadali priebežné posielanie, tak im posielam aj jednotlivé prípady, tak ako ich dostanem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.