Zavrieť

Porady

ako sa vola tato rastlina?

zivnostnicka na materskej
DSCF0925.jpg  
DSCF0926.jpg  
DSCF2373.jpg  
1/1
Vie niekto ako sa vola tato rastlina slovensky alebo latinsky? Dotrepala som si ju z Izraelu, lebo sa mi velmi pacila. Miestny Arabi jej hovoria "meshuga", co je "pochaba", pretoze neuveritelne rychlo rastie. Je to v podstate ker s trnmi a byva v zltej, cervenej, fialovej, oranzovej a bielej farbe. Tam mi v zahrade tak rastla a kvitla, ze som ju raz za dva mesiace musela uplne zosekat aby neublizila ludom na chodniku... ale ako ju presvedcit tu? Zvladla by aj tunajsie zimy ak by bola v zahrade? Pytam sa preto, lebo tu v BA pri nasom dome je par olivovych stromov a mali na jesen aj plody.... male ale predsa. Diky
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Táto rastlinka rastie aj v chorvátsku. Tam sa volá vaigela. Majú s ňou obrastené celé domy až pod strechu. Je krásna. Tiež som si ju doniesla - kúpila na trhu v Splite, ale na zimu ju dávam dovnútra, tak ako muškáty, lebo ona znesie len také mierne mrazíky do -5 °C.
Mám ju v kvetináči, ale tam tak rýchlo nerastie. Ale kupodivu kvitne každý rok.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ona by mala kvitnut po cely rok, niekedy menej a niekedy viac. Ak bol vedla nej ihlicnaty alebo iny bez kvetny strom vyliezla do jeho koruny a bola akoby jeho sucastou. Ani tie moje tak rychlo nerastu a tym, ze som ju po prichode presadila odpadli z nej aj tych par kvietkov co mala. Ale vyhonkov ma dost...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ajale Pozri príspevok
Vie niekto ako sa vola tato rastlina slovensky alebo latinsky? Dotrepala som si ju z Izraelu, lebo sa mi velmi pacila. Miestny Arabi jej hovoria "meshuga", co je "pochaba", pretoze neuveritelne rychlo rastie. Je to v podstate ker s trnmi a byva v zltej, cervenej, fialovej, oranzovej a bielej farbe. Tam mi v zahrade tak rastla a kvitla, ze som ju raz za dva mesiace musela uplne zosekat aby neublizila ludom na chodniku... ale ako ju presvedcit tu? Zvladla by aj tunajsie zimy ak by bola v zahrade? Pytam sa preto, lebo tu v BA pri nasom dome je par olivovych stromov a mali na jesen aj plody.... male ale predsa. Diky
Rastlina sa volá BUGENVILEA
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Máš pravdu Rozalka, ja som ten názov nejako zmršila. Poplietlo sa mi to s niečim.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

V každej exotickej krajine rastie táto rastlina.Tak ako píšeš robia z neho živé ploty, nechajú obrásť domy. Rastie spolu s oleandrami a čínskymi ružami (píšem ako ich u nás nazývame), predpokladám, že vyžaduje rovnaké podmienky takže:Ja by som to riešila takto-
- od apríla do konca októbra môže byť v záhrade a na zimu treba schovať, prezimovať - buď zimná záhrada, ak neni tak iné priestory, kde sa teplota udržuje do 15 stupňov. Ako píšeš bujme rastie, doporučujem menej polievať, trochu ostríhať, však na jar to doženie.
Na jar nám napíš, ako prezimovala?
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Urcite napisem, zatial by sme tuto poradu mohli obohatit nasimi fotografiami peknych kvetov a rastlin. Tu je hned moja zbierka...
25cm-kvet.jpg  
593.jpg  
602.jpg  
a3.jpg  
chacav3.jpg  

DSCF2339.jpg  
DSCF2382.jpg  
DSCF2607.jpg  
DSCF3385.jpg  
DSCF3410.jpg  

F000033.jpg  
F000035.jpg  
kvet70.jpg  
kvet100.jpg  
kvety40.jpg  

1/1
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
existuju už temy ako Zázraky prírody , Záhradky - fotoinšpirácie, Moje rastliny, Aby muškáty boli pýchou našich okien.... Tvoje fotky su krásne, skus ich preložit tam.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
ok
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vedeli by ste mi poradiť, čo to mám doma za kvietky? 1. a 2. je ten istý kvet s rôznou farbou listov. V tme sa listy zatvárajú a vyzerajú ako motýle. Kvitne drobnými kvietkami. Má malé cibuľky. Potrebujem poradiť aj s kvetom na 3. a 4. obrázku.
IMG_0884_01.jpg  
IMG_0885_01.jpg  
IMG_0900_01.jpg  
IMG_0903_01.jpg  
1/1
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ja neviem, ale su pekne vsetky, a taaaaaaaaaaaa kuchyna...... nevimenime sa?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Čo tam vidíš z kuchyne, veď je tam tma. Teraz neviem, či chceš vymeniť kuchyňu alebo mňa v nej.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Uz 7 rokov byvam v roznych prenajmoch, tvoja kuchyna mi pripada ako kralovstvo. Pockaj pozriem ci mam nejake foto... prve tri kuchyne boli takmer rovnake, tu na SK to uz je ine kafe, takze smelo mozem vyhlasit, ze sa to zlepsuje a tentokrat sa to kuchynou aj da nazvatTo zahryznute nie som ja
utok.jpg  
Wishes1.jpg  
1/1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Posuniem vyššie. Nik nepozná kvietky z príspevku 10?
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

marína č.1 ač.2 poznám pod názvom kyselička, je to velmi vďačná rastlinka a veľmi dekoratívna, používam ju do výsadby do ozdobných mís, mám tú bordovú, tak sa to v zeleni iných listov pekne vyníma. Teraz som ju dala na okno uvidím ako prezimuje, ale vlani mi vyrástla vonku pod jedličkou, kde zrejme odfúklo semienka. tá druhá rastlinka - obr. č. 3 a 4 je tiež zaujímavá, ale osobne ju nepoznám.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem veľmi pekne. Som len prekvapená tým semienkom, lebo moja sa rozmnožuje cibuľkami.
0 0
amdea amdea

amdea je offline (nepripojený) amdea

1. a 2. je kyslička - oxalis (alebo s tvrdým y?).
3. a 4. nevidím dobre, pridaj nejaké detailnejšie foto. Zvesené je preto, že sa tej rastlinke nedarí alebo preto, že tak má rásť?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Zdá sa mi že by to mohol byť nejaký tučnolist
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nie, nie je to tučnolist. Tak som to skúsila odfotiť detailnejšie. Pre porovnanie, tučnolist je na poslednom obrázku. Ďakujem.
IMG_0908_1.jpg  
IMG_0909_1.jpg  
IMG_0911_1.jpg  
IMG_0920_1.jpg  
1/1
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Marína Pozri príspevok
Nie, nie je to tučnolist. Tak som to skúsila odfotiť detailnejšie. Pre porovnanie, tučnolist je na poslednom obrázku. Ďakujem.
Je to pieprovec našla som to v knihe. A je to aj tu:
http://exoflora.mayday.sk/modules/ne...hp?storyid=164.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ninna, ďakujem za ochotu, ale listy na mojej rastline sa stáčajú kornútkovito a rastú na "akoby" zelenom(je tvrdý, skoro akoby zdrevnatelý) previslom konáriku striedavo, nie v páre ako na pieprovci magnóliolistom. Dostala som ho od švagrinej, sama nevedela, čo je to za kvietok. Jej už zahynul. Rastlinka nie je zvesená preto, že sa jej nedarí, ale ona takto rastie. Švagriná mala vyrastené skoro 50 cm "konáriky". Niektoré rastú osve, niektoré sa aj rozdeľujú na dva konáriky.
Ešte raz Ti ďakujem za ochotu pomôcť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať