Zavrieť

Porady

Krásne vyleštené červené jablko – ale zvnútra hnilé.

Nerád sa zaoberám niečím alebo niekým, čo nestojí za to. Ale správanie sa niektorých ľudí tu na porade ma núti sem napísať tieto slová. A je mi jedno či ma podľa tohto príspevku bude mať niekto za človeka čo nevie odpúšťať. V tomto mojom príspevku mi ide len o jedno, aby som na to poukázal.

Podľa mňa nestačí aby niekto napísal:
- „som za to aby každý mal možnosť vysloviť svoj názor“
- „beriem to tak, ze vsetci sme tu rovnaki diskuteri“
- „ja si vazim ludi, ktori chcu diskutovat bez zosmiesnovania a bez urazania, ale aj !!! bez ublizovania...“
Keď vzápätí nato povie napr.
„Ostatné blboviny si zmaž“
„...necham pozdravovat tvoju pani, ale len v pripade, ze s nou si si poriadok uz urobil“
„ale nevies nahodou preco mam teraz chut napisat nieco take akoze: nemiesaj sa medzi starsich, ak nemas co mudre povedat
„neocakavam, ze by si sa snad trosku, trosicku viac zamyslel predtym, ako napises nejaky prispevok“
„ja sa (a to mas pravdu) vysmievam z niektorych tvojich nazorov“
„Počkajme si kým sem príde vševedko“
(príspevky od iných sú) „Blablabla, kecanie, blboviny“
„tie názory ako haraburdy“
„ked budes fakt dospely, tak by si rad zmazal dokazy niektorych tvojich nazorov“

A myslím si, že ani tí smejkovia (často úmyselne vkladaní) nepomáhajú k vytvoreniu zdaniu...

Porušením základných pravidiel slušného správania sa tu už stalo niečo neželané. Zita5 zverejnením mojej správy prezradila to, čo som písal iba jej a čo som ani náhodou nechcel hodiť na web. Tento týždeň som dostal správu, v ktorej sa ma jedna milá poraďáčka pýtala, či náhodou nie je tá pani tá... čo som ju spomínal. Čiže sa stalo to, kvôli čomu som ju vyzýval aby to okamžite stiahla - urobila to až keď som to oznámil Richardovi. Dodnes nepochopím prečo to urobila. Jasne som jej to napísal v tej správe. Namiesto toho aby to (hneď ako sa dozvedela ako sa veci majú) povedala „pardon“ to tam vyvesila. Dodnes nemala tú silu v sebe aby sa ospravedlnila. Mne to ale nevadí – ona sa tu týmto krásne odprezentovala.
Našťastie sa nemám za čo hanbiť a tej poraďáčke som povedal, že áno je to ona. Len pre istotu napíšem, že sa na ňu vôbec nehnevám – naopak bola veľmi zlatá... Spýtala sa ma to veľmi opatrne a vôbec som sa nečudoval jej zvedavosti. Chcela si byť istá, či tá pani s úprimným pohľadom bola ona. Spomínam to tu len preto, lebo prešľapy niektorých tetušiek sa tu akosi prehliadajú. Zarážajúce na tom je to, že práve oni tu píšu slová ako:

„niektorym ludom to skratka treba povedat otvorene, ze sa maju spravat slusne, ... nie vsetci na to (bohuzial) pridu sami“
„pozdravujem zdravú PORADU a nedajme sa ľudkovia znechutiť a zničiť si tento krásny relax takými čo nemôžu prežiť že je na svete ešte niečo pekné a priateľské.“
„Bohužial aj takýto sem chodia, lebo sme verejná stránka“
„zatial zdravim vsetkych spravnych a spravodlivych

Je to až zábavné, ako sa sami pasujú do role spravodlivých, slušných, tolerantných... (sway, ayya)

Na záver sem pridám pár príkladov, ako si tu pár akože milých tiet navzájom udržiavajú dobrý pocit zo seba. Často mám pocit, že sa tu rozprávajú deti zo škôlky.
Citujem:
„pre dendu: ahoj, denda, aj ty si tu? vidim, ze si pridala suhlas ... ech, co sa pytam, ved to je jasne!“

„... a dakujem za klik na suhlas a dakujem, ze si! a dakujem, ze existuje porada a vela dalsich milych ludi na nej.“

„chýba mi tu taký ten objímajúci smajlík ktorým by som Ti rada chrbátik pošúchala za Tvoju reakciu... „

Toto je typické vzájomné hladkanie sa – bolo by to v pohode, keby sa úctivo a milo správali aj k ostatným.

Napríklad aj moja susedka mi rozprávala akí boli Nemci za vojny fajnoví. Boli vraj milí, vždy sa slušne pozdravili, boli vždy oblečený v čistom, ďeťom dávali cukríky... ale pritom, im nepohodlnú rasu skoro vyhubili (spolu s dedkovou prvou ženou a dvoma dcérkami). Tu sa pár tetušiek správa veľmi podobne. Len našťastie nemajú v rukách žiadnu moc. Ani to označenie VIP im nepomôže (a ani na hodnote nič nepridáva). Naopak potom vypadajú iba ako Klaun nahodený v obleku poskakujúci v cirkuse. A keď sa už nezmôžu na nič, tak rýchlo hladajú nejaký vypínač, aby rýchlo vypli svetlo...

Napísal som sem tieto ich vyjadrenia aj preto, lebo ma práve takáto falošná hrdinka chcela postrašiť, že internet má dobrú pamäť – ako keby som sa mal za čo hanbiť. Napísal som to sem (aby sa to ľahšie našlo), lebo v tom množstve cukrovosladkých príspevkov sa ich „perly“ akosi strácajú.

Keby si niekto chcel nájsť miesto kde sa niektoré tety pekne vyfarbili, nech si pozrie tému Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo str. 95-106
http://www.porada.sk/t51730-p95-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
Tak vitaj nedzi poucenymi Bastian. Si dalsi clovek, ktory zistil, ze s tymto plemenom sa inak neda. Bud rad, ze si na to prisiel vlastne bezbolestne.

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03
A ja som si myslela, že sa tu dočítam o nejakom novom divadelnom predstavení v divadle ....

ayya je offline (nepripojený) ayya

ayya
Gabi03 Pozri príspevok
A ja som si myslela, že sa tu dočítam o nejakom novom divadelnom predstavení v divadle ....
Gabi ... aj ty si na to dosla? Ja som neverila, ze niekto taky ako L.H. alebo P.M. naozaj z internetu zmizne bez stopy ... bolo len otazkou casu, kde sa zase objavi

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin Richard
Bastian sa vyjadril, Porada je velka a nie kazdy s kazdym musi vychadzat.
Pre mna je velmi narocne aby som sliedil po Vasich vzajomnych "narazkach".
Ak ide o tvrde urazanie, tak to zmazem, ale kontrolovat obrovsky obsah tem a vzajomnych malych vojen je pre mna nemozne.

Aj preto tuto temu uzatvaram. Dajte si nechcene osoby na zoznam nezelanych a nebudete vidiet ich prispevky...

Ak postrehnete ironicke poznamky clenov, ktori si myslia ze spapali celu mudrost sveta, nahlaste to. Nikto tu nie je dost dlho na to aby mohol vystupovat ako dedo vsevedo

Krásne vyleštené červené jablko – ale zvnútra hnilé.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.