Zavrieť

Porady

cintorín pre zvieratá

mám nejaké pozemky a chcela by som zriadiť cintorín na pochovávanie domácich miláčikov, psov, mačiek a podobne, vedel mi mi niekto aspoň čosi poradiť k tejto téme, nemám ani poňatia kde začať lebo nič také tu v blízkosti nie je, myslím že najbližšie až v česku. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Je to všetko pekné, ale... Vybavovať stanoviská pol roka - to je teda rýchlosť. Aj by ma prešla chuť na podnikanie. Tiež poplatok za pochovanie psa - vraj suma 2500 - 3000.- Sk nie je vysoká? Veď za to sa dá pochovať aj človek, ak nie aj lacnejšie. K tomu bude účtovať poplatok za miesto, a neviem ešte za čo. No ale dať si pochovať psa na psí cintorín je pre niekoho luxus,pre iného normálna vec. Moji psi odpočívajú pod stromom a verím, že im je tam dobre. Jamu som vykopala sama, poplakala som si sama, pozemok je môj. Určite ale pre tých, čo nemajú vlastný pozemok a chcú aby tiež mohli psa pochovať je to potrebné.
    Mamička na materskej Denisa Višňáková
    Skús túto tému napísať pod "Začiatky podnikania -ako na to?" Lebo tu je to zle zaradené. Tam si to určite pozrie viac ľudí, a niekto ti hádam aj pomôže.
    PS. myšlienka dobrá, niečo také tu chýba

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mala by si dať dotaz na Úrad verejného zdravotníctva, tí by Ťa vedeli lepšie usmerniť. Len dúfam, že nebudú chcieť, aby si splňala podmienky zákona o pohrebníctve, lebo taký cintorín nikdy nezriadiš.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    danka381 Pozri príspevok
    mám nejaké pozemky a chcela by som zriadiť cintorín na pochovávanie domácich miláčikov, psov, mačiek a podobne, vedel mi mi niekto aspoň čosi poradiť k tejto téme, nemám ani poňatia kde začať lebo nič také tu v blízkosti nie je, myslím že najbližšie až v česku. dakujem
    je to pekná myšlienka, tu ti priložím článok, ktorý píše práve o tom ako sa to podarilo:

    Otvorila cintorín zvierat

    danka381 je offline (nepripojený) danka381

    danka381
    dakujem vám všetký za užitočné rady ani sa mi nechce veriť že ste sa toľkí ozvali, ja svojho psíka môžem pochovať na záhrade ale nie každý má, a čítala som že v čechách vyberajú poplatok2500korún za miesto na 10 rokov, ani ja som neplánovala viac, nechcem to robiť iba pre zisk

    Leggy je offline (nepripojený) Leggy

    Leggy
    Pekna myslienka aj napad dobry,aj my pochovavame zatial zvierata len u nas na dvore ale ked kazdemu urobime hrobcek za par rokov budeme mat cintorin aj my,preto by som to uvitala.V CR funguje jeden takyto cintorin ale po nejakom case,neviem v ktorom roku sa z neho stane botanicka zahrada.Kolko cca by mal byt velky pozemok na zalozenie takehoto cintorina?Neviem si prestavit ani to,ci by tam bola len na hroboch obycajna zem alebo by sa davali robit aj pomniky,tabule,prip.zem?Pokial ano,tak to by si musela opat zabezpecit ty,nie?A este ma zaujalo,ze do coho by sa tie zvierata pochovavali,ci by sa robili nejake male rakvicky,to som videla na dokumente,tak to robia v amerike,ale neviem ako by boli ludia schopny tu platit.V kazdom pripade drzim palce a ak to zvladnes tak si uplne uzastna,lebo sa mi to zda velmi narocne.
    Dobry den.Prosim Vas chcel by som sa Vas opytat,ci ste ten cintorin pre zvieratka zrealizovala?Ak ano,tak som Vas chcel poprosit,ci by bola moznost pochovat u vas nasho milacika,ktory nam bohuzial dnes na Vianoce zomrel a chceli by sme ho dostojne pochovat ako sa na dlhorocneho clena rodiny patri........No ak to cez vas este nieje mozne,tak nam PROSIM Vas poradte,kde je takato moznost.Ak nie v SR,tak kludne aj v zahranici.Strasne pekne vam dakujem a dufam,ze sa nam co najskor ozvete,lebo nechceme aby tu jeho bezvladne telicko lezalo len tak.


    Este raz dakujem a prajem Pekne Vianoce

    cintorín pre zvieratá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.