Zavrieť

Porady

provízie za uzatváranie poistných zmlúv

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Dobrý deň ,

chcela by som sa s Vami poradiť, mám známeho, ktorý má príjmy zo závislej čiinosti a popri tom dostával v roku 2004 provízie z poisťovní za uzatváranie poistných zmlúv. Chcela by som sa opýtať , tieto provízie zahrniem v daňovom priznaní pod príjmy podľa par. 6 ako príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov ? Môže si k týmto príjmom uplatniť výdavky percentom z príjmov ? Ak tieto príjmy z provízii nepresiahnu 5-násobok životného minima sú oslobodené od dane ? Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
áno provízie a príjmy z poisťov.som aj ja dávala na DP do uvedeného riadku príjmy z podnikania podľa osob.predpisov, k týmto príjmom si môžeš uplatniť 25%.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Odpoved na 2. cast je tiez ANO iba treba tie jeho prijmy povazovat za prijmy podla § 8 odst. 1 pism. a) - z prilezitostnych cinnosti -- vid § 9 odst. 1 posm. h)
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja si tiež myslím že ide o príjem podla paragrafu 6, pretože toto sa riadi poisťovacim zákonom a poisťovníctvo sa neberie podla zákona o živnostenskom podnikaní ako živnosť, to znamena je to príjem podla osobitných predpisov, poisťovacia činnosť sa mi moc nehodí ako prilezitosný prijem, pretoze urcite podpisala zmluvu s danou poistovnou alebo spolocnostou o poskytovani tychto služieb
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Provízia za uzatváranie poistných zmlúv nie je príjmom podľa § 8 odst 1 písm a, ale príjmom podľa paragrafu 6 písm. c. ! A je to 100% tak.
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Pepa
Provízia za uzatváranie poistných zmlúv nie je príjmom podľa § 8 odst 1 písm a, ale príjmom podľa paragrafu 6 písm. c. ! A je to 100% tak.
Ja to tiež potvrdzujem, overovala som si to na DÚ v Nitre.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa
Provízia za uzatváranie poistných zmlúv nie je príjmom podľa § 8 odst 1 písm a, ale príjmom podľa paragrafu 6 písm. c. ! A je to 100% tak.
Je to paragraf 6 odst.1 písm .c ? Ne je napísaný odstavec .
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

[QUOTE=Rúbalová Renáta]áno provízie a príjmy z poisťov.som aj ja dávala na DP do uvedeného riadku príjmy z podnikania podľa osob.predpisov, k týmto príjmom si môžeš uplatniť 25%

co si mozes uplatnit 25perc. ? vydavky ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[QUOTE=Majka]
Rúbalová Renáta
áno provízie a príjmy z poisťov.som aj ja dávala na DP do uvedeného riadku príjmy z podnikania podľa osob.predpisov, k týmto príjmom si môžeš uplatniť 25%

co si mozes uplatnit 25perc. ? vydavky ?
Áno môžeš si uplatniť výdavky percentom , alebo preukázateľné .
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

takze ked mam prijmy z uzatvorenia zmluv /dochodk.poist./ 50 tis. tak si mozem 12 500.- dat do vydavkov. skutocne vynalozene vydavky nemam pretoze som o tom nevedela ze bloky od phm ktore som najazdila mozem odkladat a pod.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Majka
takze ked mam prijmy z uzatvorenia zmluv /dochodk.poist./ 50 tis. tak si mozem 12 500.- dat do vydavkov. skutocne vynalozene vydavky nemam pretoze som o tom nevedela ze bloky od phm ktore som najazdila mozem odkladat a pod.
Áno môžeš uplatniť 12 500,- Sk do výdavkov/ a ak platíš odvody do fondov tak tie sa pripočítavajú k uvedenej sume / .
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zamestnanec mal TPP a popri tom uzatvaral poistenia pre istu poistovnu. nevies prosim ci poistovna mala poslat nejake potvrdenie o vyplatenej provizii? nebola to mala suma. boze, no dnes som to zistila.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Majka
zamestnanec mal TPP a popri tom uzatvaral poistenia pre istu poistovnu. nevies prosim ci poistovna mala poslat nejake potvrdenie o vyplatenej provizii? nebola to mala suma. boze, no dnes som to zistila.
Majka já teraz čakám jedného opozdeného klienta na poslednú chvíľu""" má ŽL , pracovný pomer a príjmy za poistné zmluvy . Včera telefonoval a povedal , že z poistovne má udajne dáky výpis vyplatených súm , ale je to pálka . Takže nech si vyžiada to potvrdenie .
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Zitka ano je to tak, ale vraj zmluvy kt. sa uzatarali na ten II pilier, dochodkove vraj roficialne prijmy boli vyplatene za v r. 05 .

prosim odkaz ma na nejaky zakon kde si mrknem tie vydavky-uplatnene 25percent. dakujem.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
kludne si uplatni 25% z príjmu aj ja som to tak robila a plus k tomu odvody tak ako píše ZITA 5
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ake odvody? z coho?

ma prijmy z TPP par. 5
+ poistne zmluvy
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Ja mám tiež otázku ohľadne sprostredkovania do II.piliera. A to síce= bolo mi povedané, že takýto sprostredkovaťeľ by sa mal zaregistrovať na DU a dostane DIČO. Otázka znie prečo???

Inak do zdravotnej poisťovne sa musí zaregistrovať tu je odpoveď zo Zdr.poisť.:Podľa Zák. 580/04 patríte do skupiny SZČO a musíte sa zaregistrovať vo svojej zdravotnej poisťovni. Výšku mesačných predavkov si stanovíte sama - odhadom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Majka
Zitka ano je to tak, ale vraj zmluvy kt. sa uzatarali na ten II pilier, dochodkove vraj roficialne prijmy boli vyplatene za v r. 05 .

prosim odkaz ma na nejaky zakon kde si mrknem tie vydavky-uplatnene 25percent. dakujem.
Majka , prepáč ale až teraz som sa uvoľnila , robila som to DP tomu poisťovákovi , príjmy preukazuje na základe tlačiva " Výpis provízii na získateľa za rok 2004 " .

Čo sa týka na výdavky percentom mrkni § 6 ods.10
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prfin,

to myslis vazne? vsak SZCO je zivnostnik alebo konatel. ..... no tak toto bude sranda v r. 05 to ze sa ma zaregistrovat na DU to som pocula, som z toho trochu mimo, vlastne nerozumiem tomu preco, on kedze takto uzatvara zmluvy a nema ZL tak sa tiez javi ako SZCO? cize ked dostane proviziu 2500 z toho zaplati dan a este aj preddavky na zdrav.poist. minimalne 910.- ? plati si ich z TPP predsa. fuh, takze musime niekoho najst kto nam urobi v tomto jasno,proism dufam ze sa niekto najde kto jednoznacne napise ano je to tak alebo onak pretze takychto ludi je dost vela a v r. 05 to bude uplna novinka.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Majka
ake odvody? z coho?

ma prijmy z TPP par. 5
+ poistne zmluvy
No ja som myslela odvody popri uzatv.poisť. ak neplatí odvody tak si ich samozrejme neuplatní. Asi sme sa nerozumeli a zamotali.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Pre Majku
To s tou zdravotnou poisťovňou je tak ako som písala, len by som upresnila, že neplatíš 910 sk. Len sa prihlásiš a určíš si predavky, keďže si určíš do 100sk ,tak preddavky neplatíš a na konci roku 2005 sa urobí zúčtovanie podobne ako sa to teraz robí pri dani z príjmov a potom sa uvidí. Toto platí ak popri tom poisťovaní si aj zamestnaná a riadne platíš odvody.

To s tým DÚ a DIČ neviem, ale mám kamošku ktorá robí sprostredkovateľku pre ING a jej to doslova napísali zo správcovskej spoločnosti. Ale mne sa to dáko nezdá. Preto sa pýtam či niekto vie niečo viac ohľadne DÚ a DIČ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať