Zavrieť

Porady

platova trieda

som vychovavatelkou v ŠKD na základnej škole. Mám magisterské vzdelanie, odbor sociálna pedagogika, ukonceným vzdelaním môžem vykonavat funkciu pedagóga volného času. Nie je to to isté čo vychovávatel? Mám nárok na desiatu platovú triedu? Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Záleží, či na pracovnom mieste, na ktoré si zaradená, sa vyžaduje vysoká škola. Pokiaľ sa nevyžaduje, máš smolu, nedajú Ti 10 platovú triedu.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    wagner Pozri príspevok
    Záleží, či na pracovnom mieste, na ktoré si zaradená, sa vyžaduje vysoká škola. Pokiaľ sa nevyžaduje, máš smolu, nedajú Ti 10 platovú triedu.
    Prosím Vás nemáte niekto podmienky pre zaradenie do platových tried v tabuľkovej forme? Alebo niečo také...

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Keď si pozrieš na www.zbierka.sk tak koncom decembra vyšiel zákon č. 630/2007 kde sú nové platové tabuľky pre zamestnancov verejnej správy, školstva, zdravotníctva. Pokiaľ chceš niekoho zaradiť do platovej triedy, pozri si zákon č. 553/2003. V prílohe sú určené podmienky zaradenia do platovej triedy.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Podľa katalógu pracovných činnosti pri výkone práce vo verejnom záujme nemáte právny nárok zaradenia do 10 platovej triedy.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Priateľka ma požiadala o radu: Po ukončení rodičovskej dovolenky sa má v 10/08 vrátiť do práce v špeciálnej ZŠ. Riaditeľka si ju vśak predvolala s tým že sa stala pre školu nadbytočnou a že nemá postačujúce vzdelanie pre výkon svojej práce ako "učiteľka". Má ukončenú nadstavbu na pedagogickej škole ktorá končila maturou /2roky/ a momentálne je v 4 ročníku na Pedagogickej škole v BA odbor Učiteľstvo v špeciálnej škole.Má riaditeľka pravdu keď tvrdí že zákon nedovoľuje učiť bez vysokoškolského vzdelania? Alebo je to len ťah ako ju odtiaľ dostať? Čo vy nato?

    evita2 je offline (nepripojený) evita2

    evita2
    podľa mňa je to forma ako ju odtiaľ dostať, dost dôlezité je akú má zmluvu, či na dobu určitú alebo neurčitú, ak na dobu určitu tak jej nepomoze ani pan boh, pokiaľ je tu druhy pripad, tak je fakt ze zatial nesplnila vsetky kvalifikacne predpoklady, mne zatial vzdy najlepsie poradili na prislusnom krajskom školskommmm úrade, odpovedajú aj e mailom, aspoň v nitre.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    evita2 Pozri príspevok
    podľa mňa je to forma ako ju odtiaľ dostať, dost dôlezité je akú má zmluvu, či na dobu určitú alebo neurčitú, ak na dobu určitu tak jej nepomoze ani pan boh, pokiaľ je tu druhy pripad, tak je fakt ze zatial nesplnila vsetky kvalifikacne predpoklady, mne zatial vzdy najlepsie poradili na prislusnom krajskom školskommmm úrade, odpovedajú aj e mailom, aspoň v nitre.
    V akom zmysle by som mala viesť otázku tak ako tu? alebo aké sú podmienky aby tam mohla zostať. Nemám skúsenosti ako to tam funguje.Na koho sa môžem obrátiť?

    emili21 je offline (nepripojený) emili21

    emili21
    ahojte, mne zase niekto tvrdil, že po materskej dovolenke sa máš právo vrátit na pôvodné pracovné miesto ale po rodičovskej sa máš právo vrátiť/teda ak je pracovná zmluva na dobu neurčitú/ ale už nie na pôvodné miesto, ale bude ti ponúknuté iné miesto /teda podľa vzdelania a kvalifikácie/ a ak organizácia pre teba nemá miesto-prácu tak môžeš dostať výpoveď z nadbytočnosti. Je to naozaj pravda?

    AtaH je offline (nepripojený) AtaH

    AtaH
    Emili:
    ano, je to tak, z vlastnej skusenosti: po rodicovskej dovolenke som sa chcela vratit do zamestnania, mala som zmluvu na dobu neurcitu, nadriadeny mi vsak povedal, ze o mna nemaju zaujem, pretoze mam male dieta a mozem byt casto na OCR... Urobili to tak, ze "zrusili moje miesto, cim som sa stala nadbytocnou." V skutocnosti len premenovali funkciu, napln prace je rovnaka.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    Dobrý ,
    nevie mi niekto poradiť?

    nastupujem na nové miesto - účtovníčka , hospodárka do rozpočtovej organizácie...Riaditeľka mi povedala že budem 8 platová trieda? koľko je to eur? kde si to môžem pozrieť? a podľa čoho si vlastne nájdem kde patrím ja? mám úplné stedoškolské vzdelanie.

    dakujem

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    ano, do 8. pl. tr. + podľa odpracovaných rokov do príslušného pl. stupňa (novinkou je časť §7 zákona 553/2003),
    pozri zákon 553/2003 a katalóg pracovných činností 341/2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.