Zavrieť

Porady

Tlakový hrniec

Včera nám pribudol ku kuchynskej výbavy tlakový hrniec. Prosím o rady a tipy ako v ňom variť, doby varenia a pod. V príbalovom letáku boli len stručné údaje ako ho obsluhovať.Ďakujem.
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nevýhodou oproti prvým tlakovým hrncom, ktoré boli z hliníka, majú nové nerezové súčiastky na pokrievkach z umelých hmôt.
Pri spadnutí na zem sa poškodia. Má niekto skúsenosti s výmenou pokrievky, dá sa kúpiť náhradná osve bez hrnca?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

oprašujem trošku túto tému...

prosím, nemáte niekto tlakové hrnce zn. Praktika z Metra?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Heni Pozri príspevok
oprašujem trošku túto tému...

prosím, nemáte niekto tlakové hrnce zn. Praktika z Metra?
posúvam...
0 0
igor289 igor289

igor289 je offline (nepripojený) igor289

Dakujem za radu som v tom zorientovaný čas si nast na plyn-elekt.sporáku
0 0
almur almur

almur je offline (nepripojený) almur

OK plne súhlasím s Evinou..bez tlakáču už si neviem predstaviť udusiť,uvariť fajné mäkké mäsko.
0 0
gitkag gitkag

gitkag je offline (nepripojený) gitkag

tlakovy hrniec používam už desiatky rokov. Najskôr hliníkový, potom smaltovaný a v antikorovej verzii mám dva. Večší - polievkový, ten využívam výhradne na zaváranie uhoriek v menšom množstve v sedmičkových pohároch. Podľa toho, koľko sa urodí v malej záhradke uhoriek. Menší používam denne - na hovadzie, bravčové ale i kuracie dusené stehienka, či krídelká. A ak dodržíš pravidlo - max. do troch štvrtín siaha tekutina v hrnci, tak žiadna explozia nehrozí. Ešte sa mi to nestalo, pretože si na tuto dôležitu zásadu dávam bacha. Pri sterilizácii uhoriek stačí 5 minut a vypínam plynový horák. Otvorím až po prirodzenom poklese tlaku v hrnci. V menšom hrnci sterilizujem zaváraniny v cca 3,5 dcl pohároch približne rovnako. Jedine huby a maso sterilizujem dlhšie - prvý deň 10 minut a druhý deň 5 minutiek. A nechám prirodzene klesnuť tlak. Hrniec nezachladzujem. Tymto sposobom sa mi ešte nič nepokazilo. Tlakovy hrniec je podľa mojich skusenosti taky isty skvely pomocník v domácnosti ako automaticka práčka. /ospravedlňujem sa za diakritiku/.Gitka z TN
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Gitkag, oprašuješ 6 rokov starú tému?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja márne hľadám 2 l kuchtu. Jediný druh predávajú v Anglicku, typ aký sa začal u nás predávať pred 50 r. a je z hliníka ako tie predtým. To bola maďarská výroba.
Najmenšiu som videla zatiaľ 3,5 l.
Keby sa niekto s takou malou stretol, uvítala by som správu. Veľkosť úplne postačuje pre 1 až 3 porcie mäska.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pozri Kuhn Rikon
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať