Zavrieť

Porady

ako zauctovať preplatok z rocneho zuctovania?

DOBRY DEN PRAJEM.
MAM JEDEN PRIKLAD. SOM ZIVNOSTNIKOM, VODOINSTALATERSKE A KURENARSKE PRACE

PRIJEM MAM 600 360,-
VYDAVKY SI UPLATNUJEM 60 % - SOM REMESELNíKOM - TO JE 360216,- SK

600360-360216-ODVODY ZA ROK 2007 46524,- TJ. 193620,-

ZAKLAD DANE Z PODNIKANIA MAM 193 620,- SK.
- ODPOCET NA DANOVNIKA 95616,-
- ODPOCET NA MANžELKU 95616,- / MANZELKA JE DOBROVOLNE NEZAMESTNANA, NEMA PRIJEM./

193620-191232,- = 2388,- 2300 X 0,19 DAN JE 437,-SK.

MAL SOM Z ROCNEHO ZUCTOVANIA - V ZDRAVOTNOM POISTENí - PREPLATOK V SUME 442,- SK.
NEDAL SOM NIKDE.
KAM HO MAM DAT:
Z CELKOVYCH DOVODOV MAM ODčíTAť? DAKUJEM ZA RADY.
CAKAM SKORE ODPOVEDE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Preplatok z RZZP je príjem kotrý Ti ovplyvní ZD. Zaúčtuj to ako pohľadávku do knihy pohľadávaok /daj to do príjmu ostatné/ a následne keď účtuješ výpis z Bú si daj uvedenú pohľadávku uhradiť.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    JA NEUCTUJEM VYPISY, ROBIM LEN PERCENTUALNE VYDAVKY.
    TAK MAM ZAPOCITAT K CELKOVYM ODVODOM TYCH 442,- SK?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V prípade paušálnika by som neúčtovala veru do POZD , nakoľko by sa potom zasa z nich počítalo 60% výdavkov ......ja by som zahrnula do ZD dane nasledovne :

    Príjem - 60 % paušálne výdavky + preplatok RZZP- uhradené odvody do fondov v roku 2007 = ZD

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte zatiaľ daňové priznanie nevypĺňajte , nakoľko bude nové tlačivo a neviem čo sa v ňom bude meniť .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kittike23 Pozri príspevok
    VIII. ODDIEL RIADOK 10,TABULKA C 3 VRáTENé POISTNé
    ? SEM?
    To máte tlačivo z roku 2006/staré/ , kde tieto preplatky vstupovali do príjmu podľa§8 , ale v roku 2007 patria do príjmu podľa § 6 .Preto Vám radím , s vypisovaním DP počkajte . Však termín je do 31.3.2008

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    LEN TERAZ ROBIM ANALYZU.

    TAKTO. MINULY ROK NEDOPLATOK SOM NEDAL NIKAM.
    NEZAPOCITAL SOM K CELKOVYM ODVODOM, ANI SOM NEDAL DO DANOVEHO PRIZNANIA.
    ?
    PORADILI MI žE NETREBA DAT.

    NAPISTE NAZOR.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    PANI ZITA
    NEDALA SOM DO DANOVEHO PRIZNANIA LEN SOM P-V60%-CELKOVE POISTNE
    NEDALA SOM ANI DO DANOVEHO PRIZNANIA.
    ZAKLAD DANE MI VYCHADZAL NA 150012,- SK Z TOHO SOM ODPOCITAL NA MNA A NA MANžELKU.
    TEDA BOL SOM V 0, DO KONCA V MINUSE.
    NECHCEM PODAVAT DODATOCNE DANOVE PRIZNANIE?
    MOZEM MAT Z TOHTO DAJAKY PROBLEM , KED SOM NEZAPOCITAL TENTO NEDOPLATOK - PRI KONTROLE Z DANOVEHO URADU?
    PROSIM ESTE PORADTE. DAKUJEM.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    NA TENTO ROK, VYMERIAVACI ZAKLAD DANE JE KOLKO, ABY SOM PLATIL MINIMUM DO SOC. POISTOVNE OD 01.07.2008
    8100*2 *12 TJ. 194400,- SK?
    JE TO SPRAVNE.?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kittike23 Pozri príspevok
    PANI ZITA
    NEDALA SOM DO DANOVEHO PRIZNANIA LEN SOM P-V60%-CELKOVE POISTNE
    NEDALA SOM ANI DO DANOVEHO PRIZNANIA.
    ZAKLAD DANE MI VYCHADZAL NA 150012,- SK Z TOHO SOM ODPOCITAL NA MNA A NA MANžELKU.
    TEDA BOL SOM V 0, DO KONCA V MINUSE.
    NECHCEM PODAVAT DODATOCNE DANOVE PRIZNANIE?
    MOZEM MAT Z TOHTO DAJAKY PROBLEM , KED SOM NEZAPOCITAL TENTO NEDOPLATOK - PRI KONTROLE Z DANOVEHO URADU?
    PROSIM ESTE PORADTE. DAKUJEM.
    Ja som svoj príspevok omylom vymazala , kde som uvádzala , že ste si mohli uplatniť nedoplatok do výdavkov .A že doporučujem DDP za rok 2006.Avšak vidím , že nie je zrejme potrebné podávať .


    Čo sa týka daňovej kontroly , nie , problém nebudete mať , nakoľko si Vy rozhodnete o tom , či si nedoplatok do ZP uplatníte v daňovom priznaní vo výdavkoch alebo nie .Pre Vás je dôležité , doklad o zaplatení si odložiť , ak by bol nejaký problém so ZP napr.
    Naposledy upravil Zita5 : 21.12.07 at 12:08 Dôvod: Škrtám ...v daňovom priznaní...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.