Zavrieť

Porady

PC na splátky

Prosím Vás poraďte mi. Kupila som v 08/2004 počítač na splátky. vydali mi bloček z ECR, kde je uvedená suma 26 999,- Sk ale hotovosť je uvedená 2700, lebo som zaplatila len 2 700,- v ten deň a 10 splátok budem splácať po 2 700,-. Do 12/2004 som splatila sumu 13500-. K tomu som zakúpila MS Windows XP a myš za 4248, s DPH.
Mám ho odpisovať z ceny 26999+4248=31247, alebo si mám dať tie splátky do nákladov,alebo alebo alebo ako? Mám uzatvorenú zmluvu o úvere na splácanie toho počítača. Vediem JU a nie som platcom DPH. Prosím poraďte. Gabika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Gabika,
    a ako bola spísaná zmluva na kúpu PC na splátky ? Na Teba ako občana alebo ako na firmu. A druhá vec je, že či v tej zmluve nie je nejaká klauzula, či ten PC sa nestane Tvojim majetkom až po zaplatení poslednej splátky.
    Až je zmluva ako na občana a nie je tam žiadna klauzula, kedy bude PC Tvojim majetkom tak ho vlož do firmy a odpisuj. Až je tam nejaká klauzula tak...je to zložitejšie
    Problém treba vidieť zo všetkých strán. Snáď sa zapoja do problému aj iní.
    Pekný deň želám...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Gabika75
    Prosím Vás vie mi ešte niekto poradiť?
    Gabi, oni by aj poradili, ale priblíž svoj problém, čo je to za zmluvu ?
    Pekný večer...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Gabika75
    Prosím Vás vie mi ešte niekto poradiť?
    Gabika, napíš ako je uzatvorená zmluva. Ale myslím, že to je ako pri leasingu, zaradíš v deň zdaniteľlného plnenia a zaradíš do majetku.

    Gabika75 je offline (nepripojený) Gabika75

    Gabika75
    Ja som ten PC kupila v Tescu. Na doklade z ECR mám PC 26999,- Pod cenou je uvedené splátkový predaj 24 299,- Hotovosť 2700,- to je čiastka, ktorú som zaplatila. Tak som na oddelení služieb zákazníkov podpísala zmluvu o úvere s GE Capital Multiservis žiadosť o úver, je tam poznamenané, že ak je predmetom úveru tovar, tak je vo vlastníctve zákazníka a nie splátkovej spoločnosti. To si mám dať tie splátky po 2700,- mesačne do nákladov alebo nie? Gabika

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ak si ten PC kúpila ako občan - nie ako firma, treba ho najprv vložiť do firmy a zaevidovať do karty HIM len evidenčne lebo má životnosť dlhšiu ako 1 rok a potom by som dával jednotlivé splátky do nákladov - réžia. Ja by som to spravil takto.
    Pekný večer...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Gabika75
    Prosím čakám na vašu reakciu, prosím poraďte
    Ja by som to riešila podľa leasingu od roku 2004, zaradila do majetku, odpisovala, vlastne, veď to sú splátky do 1 roka. Tak potom vystav na to kartu, a splátky účtuj do nákladov.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ondrejvla
    Ja by som to riešila podľa leasingu od roku 2004, zaradila do majetku, odpisovala, vlastne, veď to sú splátky do 1 roka. Tak potom vystav na to kartu, a splátky účtuj do nákladov.
    Ondrejvla, písal som Ti súkr.správu, nedošla Ti ???

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Manual
    Ak si ten PC kúpila ako občan - nie ako firma, treba ho najprv vložiť do firmy a zaevidovať do karty HIM len evidenčne lebo má životnosť dlhšiu ako 1 rok a potom by som dával jednotlivé splátky do nákladov - réžia. Ja by som to spravil takto.
    Pekný večer...
    Nie, ak má bloček z ERP, tak vlastne môže byť majiteľom hocikto. Podľa zmluvy je majiteľkou tovaru, t.z. zaradiť do majetku firmy a odpisovať, keďže všetko sú spoločné súčasti, ktoré nemôžu osvoje fungovať. Splátky si rozdeľ na slátku istiny a úrok. Istina ti nebude daň ovplyvňovať, úrok ide ako réžia.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ricij
    Nie, ak má bloček z ERP, tak vlastne môže byť majiteľom hocikto. Podľa zmluvy je majiteľkou tovaru, t.z. zaradiť do majetku firmy a odpisovať, keďže všetko sú spoločné súčasti, ktoré nemôžu osvoje fungovať. Splátky si rozdeľ na slátku istiny a úrok. Istina ti nebude daň ovplyvňovať, úrok ide ako réžia.
    Ale cena PC nie je vrátane splátok nad 30000,- prečo odpisovať? Alebo sa mýlim?

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Manual
    Ale cena PC nie je vrátane splátok nad 30000,- prečo odpisovať? Alebo sa mýlim?
    Ak dobre pamätám spolu je to 31.247,- či tak nejako.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ricij
    Ak dobre pamätám spolu je to 31.247,- či tak nejako.
    Ano, asi mám vlčiu tmu !!! pardon
    Pekný večer...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.