Zavrieť

Porady

Dan z vyhry

Prosim poradte.

V roku 2004 som vyhrala zajazd. Podla zakona by som mala za vyhru uhradit dan. Ovsem mna organizator sutaze o vyske vyhry neinformoval. Je dokladom o vyhre prihlaska na zajazd? Cestovna kancelaria v tomto pripade nebola organizatorom sutaze, zajazd venovala organizatorovi ako sponzorsky dar.
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabika75 je offline (nepripojený) Gabika75

    Gabika75
    Bolo nám povedané, keď som bola na školení, že výhry do 5 tis. sú oslobodené. Predpokladám, že zájazd mal vyššiu hodnotu tak si povinná tú výhru zdaniť. Výdavok žiaden nemôže byť uplatnený. Bolo nám to vysvetlené na príklade. Prídeš na ples, kúpiš si tombolu a vyhráš napr. cenu , ktorej hodnota je vyššsia ako 5 tis., vtedy je organizátor plesu povinný ti vystaviť potvrdenie, že hodnota tvojej výhry je taká a taká. Bolo nám to vysvetlené, že aj keď vyhráš na jednom plese dva ceny jedna stojí 2500 a druhá 3000 tak si povinná podať daň. priznanie. Organizátor tu cenu dostal do súťaže a určite bola vyčíslená aj cena, ktorú venovala cestovka tomu organizátorovi.
    Tak ti musí vystaviť potvrdenie. Mám klientov, ktorí venuju vecné sponzorské dary a je presne vyčíslená ich hodnota. Preberajúci, odovzdávajúci, dátum, popis daru a cena.

    peta je offline (nepripojený) peta

    peta
    Ahoj Gabika,

    dakujem za odpoved. Problem je ,ze ja nemam ziadny doklad o vyhre nemam, takze nemam to ako zdanit. Ked som bola v CK tak mi povedali ze oni nevedia a ze prihlska mi staci, lenze to sa mi nezda pretoze tam nie je nic o tom ze som to vyhrala. Nemam ziadny odovzdavajuci protokol. Hodnota je samozrejme vyssia ako 5.000. A organizator ma v tom tiez bordel, oni tvrdia ze mi to da cestovka. tak som z toho uz riadne znechutena, lebo nic ine nerobim len 2 mesiace patram po tom co s tym.
    Co v pripade ak organizator neda potvrdenie? kto je potom za to zodpovedny?
    Naposledy upravil peta : 09.03.05 at 07:23

    Gabika75 je offline (nepripojený) Gabika75

    Gabika75
    Tak chod ešte raz k tomu organizátorovi a popros ho. Je povinný ti dať to potvrdenie a skús sa informovať ešte aj v inej cestovke koľko približne stojí ten zájazd, verím že sa to dá porovnať. Keď budeš povdávať DP tak sa informuj na DU, že dávaš iba približnú cenu zájazdu a čo ti na to povedia.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    A ako by malo byť také potvrdenie napísané, ak odovzdávaš vecnú cenu v súťaži?

    Gabika75 je offline (nepripojený) Gabika75

    Gabika75
    Stačí ak sa uvedie, že napr. zájazd má hodnotu 20 tis. Je tam dátum odovzdania a meno firmy alebo organizátora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.