Zavrieť

Porady

novorocne menu

vie mi niekto poradit zaujimavy recept na novorocny obed?
hydina sa podla tradicie nepodava, inemu masu velmi neholdujeme... tot ostava len zelenina...

budem vdacna za kazdy napad

Co podavate vy?
Usporiadat
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

beba13 Pozri príspevok
Tento rok som tiež robila šošovičnu polievku, zajedno mi deti nechcu slepačiu ani hovädziu tak na radu kamošky som vyskušala. Horšie to bolo čo druhé to je snad moj každodenný problém čo uvariť,ale prišla som na jeden recept takže ho vyskušam karé zapekane s jablkami, ked moj drahý zbadal čo idem variť už pred obedom zahlasil, že to nebude jest no, ale neodolal, vyskúšal a nakoniec pochválil. Ozaj to bolo super k tomu zemiakové pyré. Určite to budem robiť častejšie.
Mohla by si prosím Ťa napísať bližšie, aký je postup pri tom zapekanom karé s jablkami. Ďakujem.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

beba13 Pozri príspevok
Tento rok som tiež robila šošovičnu polievku, zajedno mi deti nechcu slepačiu ani hovädziu tak na radu kamošky som vyskušala. Horšie to bolo čo druhé to je snad moj každodenný problém čo uvariť,ale prišla som na jeden recept takže ho vyskušam karé zapekane s jablkami, ked moj drahý zbadal čo idem variť už pred obedom zahlasil, že to nebude jest no, ale neodolal, vyskúšal a nakoniec pochválil. Ozaj to bolo super k tomu zemiakové pyré. Určite to budem robiť častejšie.
Určite je to zdravšie ako vyprážané šnicle, tiež by som to skúsila, len ako na to ?
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

durisovad Pozri príspevok
Na novy rok by sa nemala jest ani hydina ani ryby, aby neodletelo a neodplavalo stastie. Malo by sa jest maso z tarbavej zveri, ako napr. bravcovina alebo hovadzina, aby sa stastie pekne usadilo v dome.
Alebo divinu....okrem vtáctva, samozrejme.....
My sme mali tento rok, ako sviečkovú s knedľou a čiernymi ríbezľami. MŇAM....
No a šošovicovú polievku....
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

durisovad Pozri príspevok
Na novy rok by sa nemala jest ani hydina ani ryby, aby neodletelo a neodplavalo stastie. Malo by sa jest maso z tarbavej zveri, ako napr. bravcovina alebo hovadzina, aby sa stastie pekne usadilo v dome.
Ajaj, už je tretieho a až dnes som si toto prečítala... my sme mali na Nový rok morčacie mäsko... našťastie vôbec nie som poverčivá, takže hlavne, že nám chutilo
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
U nás už tretí rok to isté:
Šošovicová polievka
a
"vepřové na smetane s bramborovíma knedlíčkama......"
a
samozrejme si nezabudneme pozrieť Pelíšky.
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Maňaska Pozri príspevok
U nás už tretí rok to isté:
Šošovicová polievka
a
"vepřové na smetane s bramborovíma knedlíčkama......"
a
samozrejme si nezabudneme pozrieť Pelíšky.
:-))) "Vilmo, prosím tě, jak jsi dělala ty knedlíky???? No předse v ubrousku v páře..." - keď som prvýkrát videla Pelíšky, tak mi narobili na "noky" takú chuť, že som si zohnala recept a keď ich občas robím, tak je pri stole o zábavu postarané
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Katka91 Pozri príspevok
:-))) "Vilmo, prosím tě, jak jsi dělala ty knedlíky???? No předse v ubrousku v páře..." - keď som prvýkrát videla Pelíšky, tak mi narobili na "noky" takú chuť, že som si zohnala recept a keď ich občas robím, tak je pri stole o zábavu postarané
Samozrejme atmosféru dotvárajú slávne výroky z filmu - a k nášmu obedu už neodmysliteľne patria.
"maršal Malinovskij"..."rudý boľševidký nok"...."Proletáři všech zemí.....
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Zapekané karé s jablkom
4 rezne z karé
4 plátky anglickej slaniny
4 platky tvrdého syra
2 jablká
soľ, ml. č. korenie
olej na opekanie
hladká múka na obalovanie, ja používam hl. špaldovú
voda na podliatie
Naklepané rezne osolíme, okoreníme a obalíme v muke, prudko opiecť na oleji z oboch strán. Rezne poukladať na pekáč a zaliať výpekom, len čistým nie muku. Na každý rezeň položiť plátok slaniny a kolečko jablka bez jadrovníka. Pripravené mäso podlejeme vodou tak, aby bolo ponorené v šťave, ale len mäso nie slanina s jablkom. dáme piecť do vyhriatej rúry. Pred koncom pečenia na každý rezeň položíme plátok syra a dáme zapiecť. teplota rúry 180° piecť asi 30 minut
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ďakujeme za receptík, ja vyskúšam
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

adi11 Pozri príspevok
Určite je to zdravšie ako vyprážané šnicle, tiež by som to skúsila, len ako na to ?
Mne moc vyprážane šnicle nechutia je to suché mäso a z vrchu mastné,ale som pozerela v telke nejaké varenie s Beňačkovou a ta tie rezne vyberala s oleja a hned namáčala do vriacej vody, tak som to skúsila aj ja a môžem povedať, že boli uplne bez masti len ta voda by mala stale vrieť.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Zeleninová polievka, prírodný bravčový rezeň, zemiaky a hríbová omáčka, večer bravčové pečené so zemiakmi .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja po rokoch kapustnicu....
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať