Zavrieť

Porady

Zákonné poistenie auta

Dobrý deň, prosím o pomoc. Moj priatel v júli kupil auto, vybavil si zákonné poistenie na dobu určitú od toho júla do 31.12.2007. V novembri uzatvoril nové zákonné poistenie s druhou poistovnou od 01.01.2008 s tým, že nedal výpoveď v povodnej poistovni ( pracovníčka v poistovni mu povedala, že výpoveď dávať nemusí ak je poistka na dobu určitú, že proste 31.12.2007 vyprší a viac nie je ich klientom). Ale pred pár dnami mu prišla od nich zloženka s tým, že je nadalej ich klientom a má ju uhradiť. Do poistovne sa nedá dovolať a čo teraz robiť? Prosím poradte, dakujem
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. šesť týždňov pred výročím.
Myslím, že len dočasným vyradením z evidencie je možné dosiahnuť skoršie ukončenie PZP. (ale to asi nechceš)
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Chobot Pozri príspevok
Výpoveď môžeš poslať kedykoľvek, aj teraz, ale poistka zanikne až 15.8.2011. Ide o to, že ak chceš zrušiť poistku k tomu 15.8, musí byť do poisťovne doručená aspoň 6 týždňov pred 15.8.
Ďakujem veľmi pekne, pomohlo. Zdá sa, že sme mali uzatvoriť poistenie na dobu určitú, do konca roku 2010. Ale aj tak požiadame o prehodnotenie bonusu, aspoň niečo.
0 0
zamsting zamsting

zamsting je offline (nepripojený) zamsting

Mám uzatvorené zákonné poistenie auta v Kooperative, doba poistenia od 16.10.2003 na dobu neurčitú. Poistné obdobie je kalendárny rok. Spôsob platenia ročne. Poistenie je splatné do 01.01.kalendárneho roka, zelená karta platnosť od 01.01.do 31.12.kalendárneho roka, asistenčná karta rovnako.
Vždy mi chodili potvrdenia o zmluve a šeky na platbu na ďalšie obdobie na prelome 11./12. mesiaca.

Kedy mám "výročný deň" ? Poraďte prosím.
Je to 16.10. kalendárneho roka, alebo 31.12., resp. 1.1. nasledujúceho kalendárneho roka?
Naposledy upravil zamsting : 22.11.10 at 19:55
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zamsting Pozri príspevok
Mám uzatvorené zákonné poistenie auta v Kooperative, doba poistenia od 16.10.2003 na dobu neurčitú. Poistné obdobie je kalendárny rok. Spôsob platenia ročne. Poistenie je splatné do 01.01.kalendárneho roka, zelená karta platnosť od 01.01.do 31.12.kalendárneho roka, asistenčná karta rovnako.
Vždy mi chodili potvrdenia o zmluve a šeky na platbu na ďalšie obdobie na prelome 11./12. mesiaca.

Kedy mám "výročný deň" ? Poraďte prosím.
Je to 16.10. kalendárneho roka, alebo 31.12., resp. 1.1. nasledujúceho kalendárneho roka?
Odpoveď máš priamo v tvojom príspevku zvýraznený. Tvojím poistným obdobím je obdobie od 1.1. do 31.12., takže výročný deň je 31.12. Ak chceš vypovedať poistku, tak výpoveď musíš doručiť najmenej 6 týždňov pred 31.12., čo si už premeškal.
0 0
zamsting zamsting

zamsting je offline (nepripojený) zamsting

Chobot Pozri príspevok
Odpoveď máš priamo v tvojom príspevku zvýraznený. Tvojím poistným obdobím je obdobie od 1.1. do 31.12., takže výročný deň je 31.12. Ak chceš vypovedať poistku, tak výpoveď musíš doručiť najmenej 6 týždňov pred 31.12., čo si už premeškal.
Díky za RE,ale ma to dako dožiera, ... prijatie výpovede potvrdené na 8.11.2010 (došlo potvrdenie od Kooperatívy, že prevzala a bola jej k tomuto dátumu doručená výpoveď) ale vraj ju zamieta z dôvodu
"Nakoľko Vaša výpoveď nám nebola doručená v zákonom stanovenej
lehote, vyššie uvedená poistná zmluva ostáva naďalej účinná."

Tak preto sa dotazujem na výročný deň, ... či "POISŤOVŇA" nezavádza.
Díky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zamsting Pozri príspevok
Díky za RE,ale ma to dako dožiera, ... prijatie výpovede potvrdené na 8.11.2010 (došlo potvrdenie od Kooperatívy, že prevzala a bola jej k tomuto dátumu doručená výpoveď) ale vraj ju zamieta z dôvodu
"Nakoľko Vaša výpoveď nám nebola doručená v zákonom stanovenej
lehote, vyššie uvedená poistná zmluva ostáva naďalej účinná."

Tak preto sa dotazujem na výročný deň, ... či "POISŤOVŇA" nezavádza.
Díky.
Napíš odvolanie sa voči rozhodnutiu. Pripoj kópiu potvrdenej výpovede a uveď, že bola doručená v zákonnej lehote, t.j. minimálne 6 týždňov pred výročím poistky, čo je podľa zmluvy 31.12.2010.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zamsting Pozri príspevok
Mám uzatvorené zákonné poistenie auta v Kooperative, doba poistenia od 16.10.2003 na dobu neurčitú. Poistné obdobie je kalendárny rok. Spôsob platenia ročne. Poistenie je splatné do 01.01.kalendárneho roka, zelená karta platnosť od 01.01.do 31.12.kalendárneho roka, asistenčná karta rovnako.
Vždy mi chodili potvrdenia o zmluve a šeky na platbu na ďalšie obdobie na prelome 11./12. mesiaca.

Kedy mám "výročný deň" ? Poraďte prosím.
Je to 16.10. kalendárneho roka, alebo 31.12., resp. 1.1. nasledujúceho kalendárneho roka?
Ešte jednu vec sa spýtam - v tom roku 2003 si platil aké poistné? Za celý rok, alebo len za alikvótnu časť roka, t.j. od 16.10 do 31.12.?

Ale keď ti chodí platenie poistného k 1.1., tak nemôže byť poistné obdobie od 16.10.
0 0
zamsting zamsting

zamsting je offline (nepripojený) zamsting

za 2003 len alikvótnu časť, potom ročne za kalendárny rok.
Takže moc díky, budem "ich riešiť" s tým, že právo je na mojej strane.

PS: asi ma len škádlili
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zamsting Pozri príspevok
za 2003 len alikvótnu časť, potom ročne za kalendárny rok.
Takže moc díky, budem "ich riešiť" s tým, že právo je na mojej strane.

PS: asi ma len škádlili
Asi čakali, že zaplatíš poistné aj na ďalší rok. Zaplatením poistného by si konkludentne uzatvoril poistku aj na rok 2011 a znovu by si ju musel vypovedať na konci bud. roka.
0 0
Palec4 Palec4

Palec4 je offline (nepripojený) Palec4

Zdravim Vas dnes rano ma nemilo prekvapila sms od poistovne AXA.
Pisu ze vzhladom na nezaplatenu poisteneho (zdvihli mi poistne, nestihol som som im poslat ten zvysok 3,...€) ze ku dnu 14.12 co je pred 2tyzdnami mi vyprsala platnost PZP.Postov mi nic neprislo
Teraz sa chcem spytat ci to mam brat vazne alebo musim mat doklad o ukonceni.Zvysnu sumu na poistnom musim doplatit?mam to stvrtrocne a chyba jedna cas,nieze po 5 rokoch si odomna vypataj sumu jak svet.
Moc Vam dakujem
0 0
1kluc 1kluc

1kluc je offline (nepripojený) 1kluc

Ahoj, takže takto. ak je tam vyslovene napísané, že do 31.12.20010, výpoveď nemusíte dávať poistenie zaniká automaticky. že prišiel šek nevadí, tie sa generujú automaticky. keby ste mali poistenie uzatvorené na technický rok a aj zaplatené nechodil by vám teraz šek. to, že ste uzatvorili poistenie od 1.1.2011 inde je v poriadku a platí. stačí ak zavoláte na info linku do poisťovne, že už ste uzatvorili poistenie inde. pre kľud si pozri zmluvu. Takto to v poisťovni funguje, aj v tej našej:-) Generali Slovensko, pá "keby niečo", poradím.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Palec4 Pozri príspevok
Zdravim Vas dnes rano ma nemilo prekvapila sms od poistovne AXA.
Pisu ze vzhladom na nezaplatenu poisteneho (zdvihli mi poistne, nestihol som som im poslat ten zvysok 3,...€) ze ku dnu 14.12 co je pred 2tyzdnami mi vyprsala platnost PZP.Postov mi nic neprislo
Teraz sa chcem spytat ci to mam brat vazne alebo musim mat doklad o ukonceni.Zvysnu sumu na poistnom musim doplatit?mam to stvrtrocne a chyba jedna cas,nieze po 5 rokoch si odomna vypataj sumu jak svet.
Moc Vam dakujem
Nevypisuj sem, ale zdvihni telefón a zavolaj do AXY. Najskôr ti povedia oni, v akom stave je tvoje poistenie, my to nevieme! Nevieme ani, akú sumu si dlžný poisťovni, preto ti nevieme povedať, čo máš doplatiť.
0 0
1kluc 1kluc

1kluc je offline (nepripojený) 1kluc

Ahoj aj tebe odpoviem ak dovolíš. Ak platíš 1/4 ročne a nezaplatil si jednu splátku poistenie ti zaniká, čiže tvoje auto sa stáva nepoisteným. Čo z toho vyplýva pre teba. Chýbajúce poistné musíš doplatiť v tej istej poisťovni a zo zákona si v tej istej poisťovni musíš uzatvoriť nové poistenie. Ak by si poitenie uzatvoril inde stáva sa automaticky neplatné. Navyše hrozí, že spôsobíš niekomu škodu z nepoisteným autom a nedoplatíš sa. Takže doporučujem dať to veľmi rýchlo doporiadku.
0 0
1kluc 1kluc

1kluc je offline (nepripojený) 1kluc

Pri zmene majiteľa PZP automaticky zaniká a poisťovňa vráti nespotrebované poistné. Nové PZP si maijeľ určí sám kde si uzatvorí. Len treba poisťovni zmenu nahlásiť a doložiť kopiu tech.preukazu s vyznačenou zmenou majiteľa. Výpoveď sa vtedy nedáva, ale neuvádza sa to ako iný dôvod, ale ako zmena majiteľa.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

1kluc Pozri príspevok
Ahoj aj tebe odpoviem ak dovolíš. Ak platíš 1/4 ročne a nezaplatil si jednu splátku poistenie ti zaniká, čiže tvoje auto sa stáva nepoisteným. Čo z toho vyplýva pre teba. Chýbajúce poistné musíš doplatiť v tej istej poisťovni a zo zákona si v tej istej poisťovni musíš uzatvoriť nové poistenie. Ak by si poitenie uzatvoril inde stáva sa automaticky neplatné. Navyše hrozí, že spôsobíš niekomu škodu z nepoisteným autom a nedoplatíš sa. Takže doporučujem dať to veľmi rýchlo doporiadku.
by ma zaujímalo ako sa nedoplatíš... ak spôsobíš nepoisteným autom škodu.... nakoľko na toto slúži garančný fond SKP... síce to budú regresovať ale v našom štáte sa to poťahá niekoľko rokov kým to z teba vymôžu... (ďalšou vecou je, že priemerná škoda v PZP v SR je cca 1000 € - nakoľko väčšinou sa demolujú len prechy..)

no a ak nezaplatíš jednu splátku poistenie ti nemusí zaniknúť automaticky, si preštuduj "keby niečo" VPP aj iných poisťovní napríklad v Unione, Kooperatíve ti poistenie zanikne až keď je splatné celé poistné za obdobie t.j ročné...(ak sa nebavíme o allianz kde sa dá dojednať aj iné obdobie...) tým pádom ak si napríklad uzavrieš PZP v kooperatíve dáš si 1/4 ročné splátky prvú zaplatíš a ostatné nie tak ťa kryjú kým nie je splatné celé poistné... t.j. do dátumu splatnosti poslednej splátky...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ice dive Pozri príspevok
by ma zaujímalo ako sa nedoplatíš... ak spôsobíš nepoisteným autom škodu.... nakoľko na toto slúži garančný fond SKP... síce to budú regresovať ale v našom štáte sa to poťahá niekoľko rokov kým to z teba vymôžu... (ďalšou vecou je, že priemerná škoda v PZP v SR je cca 1000 € - nakoľko väčšinou sa demolujú len prechy..)

no a ak nezaplatíš jednu splátku poistenie ti nemusí zaniknúť automaticky, si preštuduj "keby niečo" VPP aj iných poisťovní napríklad v Unione, Kooperatíve ti poistenie zanikne až keď je splatné celé poistné za obdobie t.j ročné...(ak sa nebavíme o allianz kde sa dá dojednať aj iné obdobie...) tým pádom ak si napríklad uzavrieš PZP v kooperatíve dáš si 1/4 ročné splátky prvú zaplatíš a ostatné nie tak ťa kryjú kým nie je splatné celé poistné... t.j. do dátumu splatnosti poslednej splátky...
Ice veru nekryjú...- teda kryjú,ale len teoreticky, síce vyplatia škodu poškodenému ale teba následne regresujú 100% regresom...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ice veru nekryjú...- teda kryjú,ale len teoreticky, síce vyplatia škodu poškodenému ale teba následne regresujú 100% regresom...
máš pravdu, že ťa potom naháňajú 100 % regresom... ale zase kým vyregresujú trochu to potrvá... a zas tiež záleží od poisťovne napr. Generali regresovala o 106... ale po fúzií už používajú srdce a neregresujú skoro nič...
0 0
Palec4 Palec4

Palec4 je offline (nepripojený) Palec4

Volal som do poistovne nech mi teda povedia o co vlastne ide.
Poistku mi zrusili,pani mi povedala ze nic doplacat nemusim,ak chcem mozu mi uzatvorit poistenie na dobu urcitu s koncom platnosti poistenia zmluvy ktoru vypovedali, alebo zmluvu obnovit ale to chceli tolko papierov tak som odmietol.ziadne sankcie ma necakaju,AXU nikdy viac,pobede som uzatvoril novu PZP,samozrejme so spatnym datumom.dufam ze vsetko je ok
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Palec4 Pozri príspevok
Volal som do poistovne nech mi teda povedia o co vlastne ide.
Poistku mi zrusili,pani mi povedala ze nic doplacat nemusim,ak chcem mozu mi uzatvorit poistenie na dobu urcitu s koncom platnosti poistenia zmluvy ktoru vypovedali, alebo zmluvu obnovit ale to chceli tolko papierov tak som odmietol.ziadne sankcie ma necakaju,AXU nikdy viac,pobede som uzatvoril novu PZP,samozrejme so spatnym datumom.dufam ze vsetko je ok
A to v ktorej poisťovni? Ktorá ti spravila poistenie so spätným dátumom? Veď je to proti všetkým pravidlám!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
A to v ktorej poisťovni? Ktorá ti spravila poistenie so spätným dátumom? Veď je to proti všetkým pravidlám!
Tibore, ked sa chce všetko sa dá...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať