Zavrieť

Porady

ZÁZRAČNÉ DETI

ata ata

ata je offline (nepripojený) ata

Nedá mi aby som sa nepridala k Vám aj ja:
-moj mladší syn,pozeráva s nami tel.noviny,raz dávali poľnohospod.ukážku prihnojovania,ked naša ratolesť vyšla s otázkou
Oci?A prečo sa sadí hnoj?´
A ešte pár vydarených slov..
-kôkor/kôpor/
-5 drevové auto/dverové/
-hubko/holub/
-spíčky/psíčky/
-radiot/radiator/
hašterička/jašterička/
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mila123
mňa stále zaujíma čo sa s tými zázračnými deťmi stáva, už sú predsa aj niektorí dospelí a nepočuť a nevidieť ich.....kde teda sú??
Veď to nie ťažké nájsť. Žijú svoj život, niektorým nemal kto pomôcť rozvinúť ich talent, niektorým sa to podarilo a pozná ich celý svet. Jedna tých, ktoré som tu dala.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kukučka
Mila123
mňa stále zaujíma čo sa s tými zázračnými deťmi stáva, už sú predsa aj niektorí dospelí a nepočuť a nevidieť ich.....kde teda sú??
Veď to nie ťažké nájsť. Žijú svoj život, niektorým nemal kto pomôcť rozvinúť ich talent, niektorým sa to podarilo a pozná ich celý svet. Jedna tých, ktoré som tu dala.
Kukuč, u nás na ZŠ , aby bola aspoň iná ako tie ostatné, nepadali počty detí na škole, p. riaditeľ mal program pre nadané deti, 1.- 4.ročník ,
známa tam dala obe svoje deti, myslela si, že to bude pokračovať aj po 4. ročníku.....nepokračovalo......
jeden syn je ešte na ZŠ, druhý išiel na 4- ročné gymnázium (známky podpriemerné, bez iného záujmu, ani šport, umenie či iné....nič)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Myslím, že toto celé je skôr o "šikovnost"i maminy. Dieťa je tu skôr prostriedok.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Každý vidí to, čo chce.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
lebo zazracne je kazde dieta,
No koooonečne...hlavne s týmto sa dá súhlasiť, a aj súhlasím.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Kubko sedí jak pecivál s matkou, ktorá ho driluje sa básničky ?
Ďalšia drilovačka na svete....a komentujúci sa idú posrať z kotňaka...


1 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Najsmutnejšia na tom je ten fakt, že ten malý ani nevie, čo to spieva, nevie význam obsahu textu. On len využíva kapacitu svojho mozgu viac, ako ostatní, má lepšiu pamäť. Veď keď budeš ročnému decku 10x denne 7 dní v týždni púšťať to iste, tak to dokáže tiež - a hľa - bude ďalšie "zázračné" decko na svete.
"Zázračné" je vtedy, ak to, čo prednáša, alebo inak interpretuje, vie aj využiť - napr. decká s vyšším IQ, ktoré v 10-tich rokoch napr. už sú na univerzite - používajú svoju schopnosť využiť kapacitu mozgu viac ako ostatní a hlavne - CHÁPU to, čo robia.
Ten malý ren rapoce to, čo Xkrát počúval a zakorenilo sa mu to v mozgu.
Moja fazuľka , ako školáčik, už maľovala, mala estetické cítenie, vedela využívať kompozíciu, farby, chodila na umeleckú školu - ale NIE JE zázračné (teda nebola) decko, mala len talent, ktorý VEDELA použiť samostatne, bez nútenia, drilovania - prirodzeným spôsobom.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Misoft, je rozdiel medzi talentom a týmito zázračnými deťmi. Talent sa dá tvrdo rozvíjať a potom vyniknúť, ev. nakoniec aj známosti, aby sa dieťa dostalo aj po piatisch ZIŠ-kách na VŠ umeleckého smeru. To je samostatná kapitola, moje deti nemali tie ambície, takže to nepíšem preto, ale vidím.
BXLmiami tu raz písala, že deťom sa rozvinie do 9. mesiaca veku viac neurónov v mozgu, keď sa ocitajú v čo najširšom jazykovom prostredí. Preto ho odporúčala. Ešte naši ani dieťa neočakávali, tak som im to tlmočila, aby si to pamätali.
Ja teraz môžem iba mlčky trpieť, že podnes tatko na malú nehovoril svojou materinskou rečou al. angličtinou, lebo ako rodený, a dcéra tiež aj inou rečou. Že až keď bude vedieť dobre slovensky.
Viem, ako som sa ako dieťa v troch rokoch naučila za 2 týždne po HU, pre deti idálny predškolský vek.
Po týždni na dolniakoch už občas začujem nejaké maďarské slovíčko, tak sa teším, reč ako reč, čím viac ...
.
K zázračným deťom. Neberiem to ako drill, to máš ako so svalmi, ak necvičíš, spľasnú.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Kolko reci decko vie, tolkokrat je deckom.
Jedna kamoska zo Stupavy sa vydala do Rusoviec a 5 rocna dcera rozpravala slovensky, madarsky, nemecky, madarsky a samozrejme zahoracky.
Podla toho ktory rodic ci stary rodic nan prehovoril.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Madarska madarcina by bola siesty jazyk.
Nepredpokladam, ze babka vedela spisovnu madarcinu, len "nas" juznoslovensky dialekt.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oné........
korela
Misoft, je rozdiel medzi talentom a týmito zázračnými deťmi. Talent sa dá tvrdo rozvíjať a potom vyniknúť, ev. nakoniec aj známosti, aby sa dieťa dostalo aj po piatisch ZIŠ-kách na VŠ umeleckého smeru. To je samostatná kapitola, moje deti nemali tie ambície, takže to nepíšem preto, ale vidím.................................
Moja sa konečne dostala na VŠ umeleckého zamerania - po troch rokoch neustáleho podávania prihlášok. Žiadne známosti. A pritom predchádzajúce žiadosti - bola tesne "pod čiarou" dostali sa tam (ako ty spomínaš) "po známosti" - a ako dopadli? 30% "známych po prvom semestri to radšej vzdali, alebo vyleteli. Talent sa dá rozvíjat, ale k DOKONALOSTI, talent sa nenaučíš mentorovaním, počúvaním niečoho (ibaže by niekto býval v Štúrove 16 rokov a dokázal už spievať ako Placido Domingo ).
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

O tom talente si napísal to čo ja. To sa mi v poslednom čase dosť často stáva, niečo napíšem, ty po mne ten istý zmysel. Trochu nechápem, ale neprekáža.
Veď ide o to, že s talentom sa narodí ľudí dosť, ale buď dieťa nežije v dostatočne podnetnom a podporujúcom prostredí, alebo pri ňom nevydrží z rôznych dôvodov.
Dcére blahoželám k výdrži a prijatiu na školu, to je presne to, ako to u nás beží. Možno vyleteli ľudia, čo talent nemali, alebo slabý.
Malachovská na FAMU prijatá na piatykrát. Napr.
Netreba sa vzdávať.
Zázračné deti sa od detí s talentom podstatne odlišujú. Dve rôzne kategórie.
Dodatočne ďakujem BXLmiami, za posunutie myšlienky o neurónoch.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tou poznamkou o Malachovskej chces co preukazat? Ze bola talentovane dieta?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Tou poznamkou o Malachovskej chces co preukazat? Ze bola talentovane dieta?
Jééésus marihuana...aj ja chcem ten kvalitný matroš.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Tou poznamkou o Malachovskej chces co preukazat? Ze bola talentovane dieta?
Nie, však som uviedla, že sa netreba vzdávať. Dar reči má určite, až to mnohým prekáža, aj keď skončila produkciu.
Ale máš pravdu, že v celkovom kontexte jej príklad nepatrí do tejto témy, skôr o talente.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja by som to zhrnul asi takto:
ZÁZRAČNÉ deti NEEXISTUJÚ! sú deti s talentom, alebo deti, ktoré majú od mala vyššie IQ.
A napríklad osoba s IQ napr. 150 vie využívať svoj mozog na viac % ako obyčajný človek, ale nemusí mať žiadny talent. Naopak človek s IQ napr 70 nevie používať/využívať svoj mozog, ale môže mať talent. Využívanie mozgu teda IQ) je úplne niečo iné ako talent.
Takže tí, ktorí tvrdia, že majú "zázračné" dieťa - klamú sami seba! Také zázračné decko by muselo napr. nejako prinútiť prírodu, aby v tých horúčavách zapršalo, alebo aby od narodenia postihnutý človek (napr. nechodiaci) začal po dotyku decka odrazu chodiť. Tie "zázraky", čo predvádzajú - tak je to buď talent, alebo vyššie IQ, ale nakoniec sa zistí, že to bolo len bohapusté nútenie a drilovanie, aby sa predviedli, čo ich dieťa "dokáže" - veď oni jednoducho tie deti zneužívajú!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
Ja by som to zhrnul asi takto:
ZÁZRAČNÉ deti NEEXISTUJÚ! sú deti s talentom, alebo deti, ktoré majú od mala vyššie IQ.
A napríklad osoba s IQ napr. 150 vie využívať svoj mozog na viac % ako obyčajný človek, ale nemusí mať žiadny talent. Naopak človek s IQ napr 70 nevie používať/využívať svoj mozog, ale môže mať talent. Využívanie mozgu teda IQ) je úplne niečo iné ako talent.
Takže tí, ktorí tvrdia, že majú "zázračné" dieťa - klamú sami seba! Také zázračné decko by muselo napr. nejako prinútiť prírodu, aby v tých horúčavách zapršalo, alebo aby od narodenia postihnutý človek (napr. nechodiaci) začal po dotyku decka odrazu chodiť. Tie "zázraky", čo predvádzajú - tak je to buď talent, alebo vyššie IQ, ale nakoniec sa zistí, že to bolo len bohapusté nútenie a drilovanie, aby sa predviedli, čo ich dieťa "dokáže" - veď oni jednoducho tie deti zneužívajú!
k tomu IQ, údajne má Kočner blízko 150, obdobne Lexa. A tuším aj ten, čo bol na vrchu kyselinárov ho mal vo výšavách.... Takže toto asi nebude najlepší ukazovateľ. Respektíve jediný.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_

k tomu IQ, údajne má Kočner blízko 150, obdobne Lexa. A tuším aj ten, čo bol na vrchu kyselinárov ho mal vo výšavách.... Takže toto asi nebude najlepší ukazovateľ. Respektíve jediný.
No.... možno mali IQ dosť vysoké, aby vedeli zosnovať to, čo zosnovali... ale nemajú talent na to, aby to pekne zaobalili..... a potom to asi prasklo.... Takže majú IQ, nemajú talent. Včera som očkom sledoval v TV správy - cigáni - nemajú boh vie aké IQ, ale majú talent a tvorili drevené sochy.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nerozumiem tymto zabomysim prekarackam. Ci zazracne, nadane a talentovane. Bohu vdaka za akekolvek tieto deti a tiez ich rodicom, ktori akokolvek rozvijaju ich dannosti. Ci ide o spev, recitaciu....hocico. Vsetky aktivity maju v zivote deti vyznam. Ci je lepsie ak 3 rocne dieta nekomunikuje, nosi plienky, nepozna zvuky zvierat a pod. Pritom to nema ziaden psychosomaticky dovod? Ale tu sa musi vsetko pozitivne potlacat. Odbornikmi zvlast. Trocha smutne ked uz aj akakolvek vynimocnost malych deti sa ofrfle.
1 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - začala si to tak trochu ty.
Pretože živé, veselé dieťa je samo o sebe "zázrak" - takže rozoberať IQ, talent, alebo "zázračnosť" - to je akési "prihrievanie" si polievočky na deťoch.....
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať