Zavrieť

Porady

neskoro zaplateny 3. preddavok SZCO na dan z prijmu

tak poradaci, dnesny bezny pracovny den o cca 14 hod som chcel zaplatit cez internet banking 3. preddavok na dan z prijmu FO a este nejake faktury. platby mi nesli odoslat, ze zly datum valuty. na infolinke ma potesili, ze platby sli zadat iba do 12:00 a ze platba mi prejde, ked dam datum uhrady 2.1.2008.
tak sa aj stalo.
mozem teda ocakavat pokutu z DU 2000 Sk, zauctujem ako VNZD.
mozem ten 3. preddavok zaplateny 2.1.2008 zaratat do DP za rok 2007 ako keby bol zaplateny v spravnej lehote do 31.12.2007?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    duficek Pozri príspevok
    tak poradaci, dnesny bezny pracovny den o cca 14 hod som chcel zaplatit cez internet banking 3. preddavok na dan z prijmu FO a este nejake faktury. platby mi nesli odoslat, ze zly datum valuty. na infolinke ma potesili, ze platby sli zadat iba do 12:00 a ze platba mi prejde, ked dam datum uhrady 2.1.2008.
    tak sa aj stalo.
    mozem teda ocakavat pokutu z DU 2000 Sk, zauctujem ako VNZD.
    mozem ten 3. preddavok zaplateny 2.1.2008 zaratat do DP za rok 2007 ako keby bol zaplateny v spravnej lehote do 31.12.2007?
    Nedostaneš pokutu 2000 SK. Môžu Ti nanajvýš vyrubiť sankčný úrok, ktorý je štvornásobok úrokovej sadzby NBS dĺžnej sumy pripadajúci na dva dni /nepredpokladám takú výšku preddavku, že by Ti vôbec nejaký sankčný úrok vyšiel - do 500 SK sa nevyrubuje.
    Na www.drsr.sk máš daňovú kalkulačku.

    Podľa správnosti by si tento preddavok zaplatený po 31.12.2007 nemal započítať s DP r. 2007 , ale len tie, ktoré si v roku 2007 naozaj zaplatil. Záleží však aj od dohody so správcom, niekedy to tak akceptujú, ale musí to byť po dohode s nimi.

    P.s. základná ú.sadzba NBS t.č. je 4,25%

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    takze po dohode so spravcom dane si ten preddavok zahrnut do DP za rok 2007 mozem, len si mam dat pozor aby som si ho omylom nezahrnul aj v roku 2008

    neskoro zaplateny 3. preddavok SZCO na dan z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.